FPT Industrial, temiz yakıt projelerinde Landi Renzo Group ile işbirliği yapıyor

0
343
FPT_industrial
FPT Industrial ve Landi Renzo Group, temiz yakıt projelerinde işbirliği olanaklarını keşfetmek amacıyla iki Mutabakat Anlaşması imzaladı.
Renault Trucks

Dünyanın en büyük düşük etkili sürdürülebilir motor tasarımcısı ve üreticisi FPT Industrial ve Sıkıştırılmış Doğal Gaz, Sıvılaştırılmış Doğal Gaz ve Hidrojen parçalarının ve sistemlerinin tasarımında, üretiminde ve dağıtımında önder bir şirket olan Landi Renzo Group, temiz yakıt projelerinde işbirliği olanaklarını keşfetmek amacıyla iki Mutabakat Anlaşması imzaladı. Anlaşma, sırasıyla Doğal Gaz ve Hidrojen teknolojisinin olası gelişimine odaklanıyor.

Yeşil ekonominin ve sürdürülebilir mobilitenin tüm endüstriyel taşımacılık segmentlerinde kilit bir rol oynayacağını ve birbirlerinin iş ve teknolojik yeteneklerinin güçlü yönlerini ve değerlerini kabul eden iki şirket; eksiksiz, verimli ve tamamen sürdürülebilir mobilite geliştirme konusunda potansiyel işbirliklerini keşfedecekler.

Mutabakat Anlaşması, taşımacılık sektöründe yenilenebilir enerjilerin büyümesini hızlandıracak Avrupa Yeşil Anlaşması ile aynı doğrultuda, FPT Industrial ve Landi Renzo Group‘un, yeşil ekonomide aktif oyuncular olarak rollerinin artırılmasının ışığında hem Doğal Gaz hem de Hidrojen için kanıtlanmış ve bilinir özel yetkinliklerinden ve teknolojik yeteneklerinden yararlanmasına izin verecek.

Doğal Gaz sektöründe, Mutabakat Anlaşması’nın imzalanması, Landi Renzo Group‘un özel bileşenlerinin kullanılarak FPT Industrial uygulamaları için özelleştirilmiş yeni yakıt püskürtme ve yönetim sistemlerinin geliştirilmesini desteklemeyi amaçlıyor. İşbirliği, Landi Renzo Grubu bileşenlerinin hem Sıkıştırılmış Doğal Gaz hem de Sıvılaştırılmış Doğal Gaz uygulamalarına en iyi şekilde nasıl entegre edileceğini değerlendirerek, tüm gaz sisteminin ve motorun performansını optimize etmeyi hedefleyecek.

Şirketlerin Hidrojen sektöründeki işbirliği, doğal gazda bir karışım olarak kullanılmasından yüzde 100 hidrojene kadar hidrojenin taşımacılık sektöründe kullanımına geçişte Sıkıştırılmış Doğal Gaz ve Sıvılaştırılmış Doğal Gaz’ın sunabileceği sinerjiden yararlanan gelişme alanlarını da kapsayacak.

FPT Industrial Ürün Mühendisliği Başkan Yardımcısı Pierpaolo Biffali, konuyla ilgili olarak “Yeşil Mobilite’ye giden yol, eksiksiz, son teknoloji ürünü ve uygulanabilir çözümler sunmak anlamına geliyor. Landi Renzo Group ile yeni imzalanan Mutabakat Anlaşması’nda öngörülen yüksek katma değerli ortaklıklar, taşımacılık işlerinin ekolojik ve ekonomik etkilerini azaltmak için müşterilere gerçek fırsatlar ve anahtar teslimi çözümler sunmayı amaçlayan stratejimizin anahtarıdır.” dedi.

Landi Renzo Group CEO’su Cristiano Musi ise şunları söyledi: “Doğal gaz, biyometan, biyo-LNG ve hidrojen, taşımacılığın karbonsuzlaştırılması çabalarında giderek artan bir rol oynayacak ve FPT Industrial gibi önemli bir oyuncunun yanında olmaktan çok mutlu ve gururluyuz. Bu ortaklık, şirketi yeni ve giderek daha verimli çözümler bulacak şekilde konumlandırarak, bir teknoloji yenilikçisi ve sistem entegratörü olarak Grubumuz tarafından sağlanan önemli gelişmeleri tasdik ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz