FPT Industrial Bourbon-Lancy fabrikası, Dünya Klasında Üretim’de Altın Seviye’ye yükseldi

0
442
WCM_Gold_FPT_Bourbon_Lancy
Fransa Bourbon-Lancy'deki FPT Industrial motor üretim tesisi, Dünya Klasında Üretim (WCM) programında Altın Seviye'ye ulaştı.

Fransa Bourbon-Lancy’deki FPT Industrial motor üretim tesisi, Dünya Klasında Üretim (WCM) programında Altın Seviye’ye ulaştı. Fabrika, IVECO‘nun İspanya’daki Madrid ve Valladolid tesislerinden sonra bu statüye layık görülen üçüncü CNH Industrial N.V. tesisi oldu.

Fabrika, 77 teknik varyasyon ve 5 bin 700’den fazla farklı seçenek sunan Cursor motor serisinin üretiminde uzmanlaşmış durumda. Yılda yaklaşık 80 bin motor üretim kapasitesine ve bin 200 kişiye yakın bir iş gücüne sahip bulunuyor. Bourbon-Lancy tesisi, karayolu ve arazi araçlarından denizcilik ve enerji üretimine kadar çeşitli uygulamaların özel gereksinimlerini karşılamak için bir dizi ısmarlama motor üreten hem dizel hem de doğal gaz motorları için bir mükemmellik merkezi olarak kabul ediliyor.

Bourbon-Lancy tesisi, bölgede sürdürülebilirliğe olan bağlılığıyla tanınıyor. Tesis, piyasadaki en başarılı doğal gazlı motorlara ev sahipliği yapmanın yanı sıra endüstriyel faaliyetlerin etkisini en aza indirmeye ve etrafındaki çevrenin biyolojik çeşitliliğini korumaya odaklanan bir dizi projeyi de hayata geçirdi.

Dünya Klasında Üretim, üretim tesislerinin ve süreçlerinin entegre yönetimi için küresel üretim endüstrisinin en yüksek standartlarından biri. Sıfır hata, sıfır kaza, sıfır arıza, sıfır kayıp ve atık gibi hedefler belirleyerek üretim sürecindeki israf ve kayıpları ortadan kaldırmak için tasarlanmış sütunlar etrafında yapılandırılan bir sistem. İyileştirmeleri belgelendirmek için bir periyodik üçüncü taraf denetim sistemi tüm WCM sütunlarını değerlendiriyor ve her bir tesis için üç başarı düzeyi için temel oluşturan genel bir puan oluşturuyor: Bronz, Gümüş ve Altın.

Bourbon-Lancy’deki WCM denetimi, Altın Seviye belirlemesine yol açan Maliyet Analizi ve Otonom Bakım İşyeri Organizasyonu dahil olmak üzere çeşitli üretim ve yönetim alanlarında ilerleme ve tutarlılık kaydetti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz