Ford Trucks, Avrupa’daki büyümesini Hırvatistan ile sürdürüyor

0
1252

Ford Otosan’ın ağır ticari taşıt markası Ford Trucks, uluslararası pazarlardaki büyümesine devam ediyor. Avrupa yolculuğuna Romanya, Macaristan ve Bulgaristan’da açtığı bayiliklerle başlayan Ford Trucks, Hırvatistan’da açılışını yaptığı yeni tesis ile Avrupa’daki yapılanmasına hız kazandırdı.

Ford Trucks, Ortadoğu, Afrika, Rusya ve Türk Cumhuriyetleri’ndeki yapılanmasıyla birlikte Avrupa ülkelerinde yaptığı açılışlarla uluslararası büyümesini hızlandırmaya devam ediyor. Kısa süre önce Romanya’daki Cefin Trucks, Bulgaristan’daki Bulavto Holding ve Macaristan’daki Delta Trucks ile yeni işbirlikleri ve tesis açılışlarına imza atan şirket, son olarak Hırvatistan’ın önde gelen distibütörlerinden Kam I Bus işbirliğiyle yeni bir tesis açılışı daha gerçekleştirdi. Ford Trucks müşterilerine satış, servis, yedek parça ve ikinci el olmak üzere tüm hizmetleri aynı çatı altında verecek olan 4S Zagreb tesisi, Ford Trucks’ın Avrupa pazarındaki operasyonlarına önemli bir katkı sağlayacak.

Haydar Yenigün: “İhracatımızın yüzde 50’sini Avrupa pazarlarına yönelik gerçekleştirmeyi hedefliyoruz

Ford Trucks’ın uluslararası bayi ağının ve operasyonlarının büyümeye devam edeceğini vurgulayan Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, şunları söyledi: “Ortadoğu, Kuzey ve Sahra Altı Afrika, Rusya ve Türk Cumhuriyetleri’nde devam eden büyümemizi bir süre önce Avrupa’ya taşıdık. Romanya, Bulgaristan ve Macaristan’da yaptığımız güçlü ortaklıkların ardından Hırvatistan’da açtığımız 4S tesisimiz ile Avrupa’daki adımlarımızı hızlandırıyoruz. Hırvatistan Zagreb bayimizle birlikte ülke genelinde açılacak yeni tesislerimiz, Avrupa bölgesindeki yapılanmamız için önemli bir kilometre taşı olacak. Hırvatistan, sahip olduğu stratejik konumu ile Avrupa bölgesinde çok önemli bir ticaret ve lojistik üssü. Zagreb’de hizmete giren yeni 4S tesisimizin bu bölgedeki operasyonlarımıza önemli bir katkısı olacak.

Ford Trucks’ın uluslararası büyüme planları çerçevesinde Avrupa pazarının önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Haydar Yenigün, “Avrupa pazarında yapılanmasına başladığımız sağlam satış ve satış sonrası operasyonlarımızla pazar payımızı artırıp, müşteri memnuniyetimizi çok daha ileri seviyelere taşıyacağız. Hedefimiz, ürettiğimiz her üç araçtan birini ihraç etmek ve ihracatımızın yüzde 50’sini Avrupa pazarlarına yönelik gerçekleştirmek. Bununla birlikte, Ford Trucks’ın 2020 itibarı ile toplam 50 ülkede bayi yapılanmasını tamamlamasını planlıyoruz. Yeni bayi açılışları ve ortaklıklarımızla da bu hedefimize kararlılıkla ilerliyoruz.” şeklinde konuştu.

Türkiye’den dünyaya teknoloji ve mühendislik ihraç ediyor

55 yılı aşkın kamyon üretim tecrübesini, farklı ihracat pazarlarına özel ürün geliştirme yeteneği ile birleştiren Ford Trucks, Ortadoğu, Kuzey ve Sahra Altı Afrika, Rusya, Türk Cumhuriyetleri ve son olarak Doğu Avrupa’daki işbirlikleri ile 34 ülkede faaliyet gösteriyor. Ford’un ağır ticari araçlar ve ilgili dizel motor ve motor sistemleri için küresel mühendislik merkezi olan Ford Otosan, sadece Türkiye’de değil, Avrupa ve Kuzey Amerika dahil tüm potansiyel ihracat pazarlarında rekabet edecek ürünler sunabilmek için ileri teknolojiler üzerinde çalışıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz