Ford Trucks, Afrika’daki büyümesini sürdürüyor

0
1296

Ford Trucks, yurtdışındaki bayi yapılanmaları ile uluslararası pazarda güçlenmeye ve büyümeye devam ediyor. Ford Trucks, son olarak Afrika’nın önemli ticaret merkezlerinden Mısır’ın başkenti Kahire’deki yeni bayisi ile Afrika’daki yapılanmasını bir adım daha ileriye taşıdı.

Ford Otosan’ın ağır ticari araç markası Ford Trucks, küresel büyümesini Afrika’da gerçekleştirdiği yatırımlarla sürdürüyor. Fas, Cezayir ve Gana’daki yatırımlarının ardından Ford Trucks, bölgenin önde gelen kuruluşlarından Aljico Misr işbirliği ile Kahire’de yeni bir tesis açılışına imza attı. Ford Trucks müşterilerine satış, servis ve yedek parça hizmetlerini aynı çatı altında sunacak yeni 3S kavramlı tesis, Ford Trucks’ın Afrika pazarındaki operasyonlarına önemli bir katkı sağlayacak. Ford Trucks, Mısır’da 1843T XHR, 3543T LR, 1833 DC, 3543D DC, 4143M DC modellerini pazara sunacak.

Ford Trucks Uluslararası Pazarlar Direktörü Emrah Duman

Mısır’ın hızlı büyüyen ekonomisi, stratejik coğrafi konumu ve yeni ulaşım projeleriyle Afrika için önemli bir merkez olduğunu vurgulayan Ford Trucks Uluslararası Pazarlar Direktörü Emrah Duman, şunları söyledi: Ford Trucks olarak, 2020 itibarıyla toplam 50 ülkede var olma hedefimiz doğrultusunda bayi ağımızı büyütmeye devam ediyoruz. Afrika pazarı, küresel büyüme planlarımızda çok önemli bir yere sahip. Mısır, 14.4 milyar Euro tutarındaki ulaşım ve inşaat projeleri yatırımları ile yeni bir kalkınma hamlesi başlattı. Ayrıca, Mısır’da taşınan yüklerin yüzde 90’ı ağır ticari taşıtlar vasıtasıyla karayolları üzerinden taşınıyor. Bu da Mısır’daki ağır ticari taşıt pazarının büyüklüğünü ortaya koyuyor. Mısır’ın sahip olduğu yüksek potansiyele bağlı olarak, bölgenin önde gelen distribütörlerinden Aljico Misr ile 2018 yılı sonuna kadar Mısır’da üç ayrı tesis açılışı daha yapmayı planlıyoruz. Ford Trucks olarak farklı ihracat pazarlarına yönelik ürün geliştirme yeteneğimizle Mısır’ın da coğrafi ve iklim şartlarına uygun modellerimizi pazara sunuyoruz. Yeni tesislerimizle Afrika’da pazar payımızı artıracağımıza ve bölgedeki müşteri memnuniyetimizi daha da ileriye taşıyacağımıza inanıyoruz.

Kuzey Afrika’ya özel Ford Trucks modelleri

Mısır’da pazara sunulacak Ford Trucks modelleri, bölgenin coğrafi ve meteorolojik şartlarına yönelik sıcak ve tozlu bölge koşullarına uygun olarak sunuluyor. Bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda üretilen araçların geliştirme süreci boyunca, araç dayanıklılık testleri; laboratuvar ortamında bölge şartlarının simüle edildiği yüksek sıcaklık, nem ve toz dayanım testleri ve kapsamlı yol testleri gerçekleştirildi.

Türkiye’den dünyaya teknoloji ve mühendislik ihracat

Ford’un ağır ticari taşıtlar ve dizel motor ve motor sistemleri için küresel mühendislik merkezi olan Ford Otosan, sadece Türkiye’de değil, Avrupa ve Kuzey Amerika dahil tüm potansiyel ihracat pazarlarında rekabet edecek ürünler sunabilmek için ileri teknolojiler üzerinde çalışıyor. 55 yılı aşkın kamyon üretim tecrübesini, farklı ihracat pazarlarına özel ürün geliştirme yeteneği ile birleştiren Ford Trucks’ın Eskişehir İnönü Fabrikası’nda ürettiği yeni nesil Euro 6 Ecotorq motorlu kamyonlar, şirketin küresel ölçekteki sürdürülebilir büyümesi için stratejik bir önem arz ediyor. Ford’un küresel olarak ticari taşıtlar ve ilgili dizel motorlar geliştirme merkezi olan Ford Otosan Ar-Ge Merkezi’ndeki bin 500 mühendisinden 500’ü, uluslararası pazarlar için ağır ticari taşıtlar geliştirmek üzere çalışıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz