Ford Trucks, 4S plaza yatırımlarına Balıkesir ile devam ediyor

1
596

Ford Otosan’ın ağır ticari taşıt markası Ford Trucks, Türkiye’nin sanayi ve taşımacılık faaliyetlerinin en önemli kesişim noktalarından biri olan Marmara ile Ege bölgeleri arasında ağır ticari taşıt trafiğinin yoğun olarak yer aldığı Yalova, Bursa ve Balıkesir hattında hizmet verecek dev tesisini hizmete açtı. Açılış kapsamında ayrıca Koç Topluluğu’nun akaryakıt dağıtımında önder markası OPET’in Türkiye genelindeki bin 146’ncı, Balıkesir’deki ise 28’inci istasyonu Balıkesir Opet Erdeğer akaryakıt istasyonu da hizmete açıldı.

Balıkesir’de müşterilere satış, servis, yedek parça ve ikinci el olmak üzere hizmet sunacak, 10 bin m2’lik alana sahip olan 4S kavramlı Erdeğer Bayi’nin açılış törenine katılan Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen, “Motoru, kabini ve dingiliyle tamamen Türk mühendislerinin tasarladığı yerli kamyonu üretiyoruz. Hedefimiz, Ford Trucks‘ı dünya markası haline getirmek. Bu hedefimizi gerçekleştirme yolunda büyük yatırım kararları aldık. Fabrikamıza, Ar-Ge ve teknolojiye yatırım yaptık. Kendi organizasyonumuzu ve bayilerimizi baştan aşağı yeniledik. Dünya standartlarının üstüne çıkardık.” dedi.

Cenk Çimen, Zekai Kafaoğlu, Abdülkerim Erdoğan ve Hayder Yenigün

Ford Trucks müşterilerine satış, servis, yedek parça ve ikinci el olmak üzere 4S kavramıyla hizmet verecek olan 10 bin m2 alana kurulu Balıkesir Erdeğer Ford Trucks tesisinin açılışı devlet erkanı, Balıkesir İl idari yetkilileri, Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen, Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, Ford Trucks Genel Müdür Yardımcısı Serhan Turfan, Erdeğer Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkerim Erdoğan ve Ford Otosan’ın üst düzey yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Balıkesir Erdeğer Ford Trucks Bayi’nin açılışının hemen ardından ise Koç Topluluğu’nun akaryakıt dağıtımında önder markası OPET’in yeni akaryakıt istasyonunun açılışı gerçekleştirildi. OPET’in Türkiye genelindeki bin 146’ncı, Balıkesir’deki ise 28’inci istasyonu Opet Erdeğer akaryakıt istasyonunun açılışında ise OPET Petrolcülük A.Ş. Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir hazır bulundu.

Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen

Cenk Çimen: “Pazar payımızı 2 katına çıkarırken, inşaat sınıfında önder konumuna ulaştık”

Balıkesir’deki Erdeğer Ford Trucks Tesisi ve Opet Erdeğer akaryakıt istasyonunun ortak açılış töreninde konuşan Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen, şu değerlendirmelerde bulundu: “Ford Otosan olarak, Türkiye’nin en büyük ikinci sanayi kuruluşuyuz. Yıllardır ülkemizin ve otomotiv sektörünün ihracat şampiyonu olarak, ülke ekonomimize büyük katkı sağlıyoruz. Motoru, kabini ve dingiliyle tamamen Türk mühendislerinin tasarladığı yerli kamyonu üretiyoruz. Hedefimiz, Ford Trucks‘ı dünya markası haline getirmek. Bu hedefimizi gerçekleştirme yolunda büyük yatırım kararları aldık. Fabrikamıza, Ar-Ge ve teknolojiye yatırım yaptık. Organizasyonumuzu ve bayilerimizi tamamen yeniledik. Dünya standartlarının üstüne çıkardık. Bizi yönlendiren her zaman müşterilerimizin sesi oldu. Tüm bunları çok kısa sürede yaptık ve çok hızlı şekilde meyvelerini almaya başladık. Pazar payımızı geçtiğimiz yıl itibarıyla tam iki katına yüzde 30’a çıkarmayı başardık. İnşaat sınıfında da yüzde 39 pazar payı ile önderiz. Ortadoğu, Afrika, Türk Cumhuriyetleri ve Doğu Avrupa’da bayi yapılanmamızı hızlandırdık. Bu yıl sonu 40 ülkede distribütör ve bayi yapılanmamızı tamamlayacağız. 2020’de hedefimiz bu rakamı 50 ülkeye çıkarmak olacak.” diye konuştu.

Hedeflerinin küresel bir başarı hikayesi yazmak olduğuna dikkat çeken Cenk Çimen, tüm bu çalışmaların ve emeklerin neticesinde bu ay Almanya’da düzenlenecek ve ağır ticari taşıtların kalbinin attığı Hannover Uluslararası Ticari Taşıtlar Fuarı’na Türk mühendislerinin tasarladığı yeni Ford Trucks çekicileriyle katılacaklarının altını çizdi.

Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen, Erdeğer Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkerim Erdoğan ve Ford Trucks Genel Müdür Yardımcısı Serhan Turfan

“Ford Trucks’ı güçlü kılan, bayilerimiz ile aramızda kurduğumuz aile yapısı”

Ford Otosan olarak, bayilerini ticari iş ortağının çok ötesinde, ailenin birer ferdi olarak gördüklerini kaydeden Cenk Çimen, sözlerini şöyle sürdürdü: “Markamızı güçlü kılan ve başarısının devamlılığını sağlayan unsurların başında bayilerimizle kurduğumuz aile ilişkisi geliyor. Aramıza 2007 yılında katılan Erdoğan Ailesi, Erdeğer Otomotiv adıyla Yalova’da binek, hafif ticari ve ağır ticari taşıtlarımızla hizmet vermeye başladı. 2013 yılında Bursa’da Ford Trucks tesisini hizmete sokan Erdeğer Otomotiv kısa zamanda Ford Trucks markasını Marmara Bölgesi’nde önder konuma getirmeyi başardı. Şimdi de bu başarılarını Balıkesir’de üçüncü tesislerini açarak taçlandırıyorlar. Şunu da eklemem gerekir ki Erdeğer Otomotiv’in Yalova’daki Ford Binek ve Hafif Ticari Taşıtlar Tesisi, Ford Motor Company’nin en prestijli ödül programı olan “Chairman’s Award” Başkanlık Ödülü’nü 2013’ten bu yana beş yıl üst üste almaya hak kazanarak önemli bir başarıya imza attı. Erdoğan Ailesi’ne bu kıymetli yatırımları için teşekkür ediyor, Balıkesir’e ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

“Balıkesir’in kurtuluşunun yıldönümünde yeni tesisimizi açmaktan gurur duyuyoruz ”

Cenk Çimen, açılışın gerçekleştiği 6 Eylül gününün Balıkesir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 96’ncı yıldönümü olduğuna dikkat çekerek “Kurtuluş Savaşı’nda çok önemli bir rol üstlenen Balıkesir, günümüzde ticaret ve ekonomisi ile ülkemizin kalkınmasına katkı sağlıyor. Bizler de bu özel günde burada sizlerle birlikte olmaktan ve yeni tesisimizi açmaktan büyük bir gurur ve mutluluk duyuyoruz.” dedi.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here