Ford Otosan, Wings For Life Dünya Koşusu’nda dünyanın en kalabalık üçüncü takımıyla koştu

0
834

Sosyal sorumluluk projelerine verdiği desteği hız kesmeden sürdüren Ford Otosan, omurilik felcinin tedavisi için yapılan araştırmalara fon sağlamak ve bu konuda farkındalık yaratmak amacıyla küresel çapta düzenlenen Wings For Life World Run’ın Türkiye ayağının bu yıl da ana sponsorluğunu üstlendi. Dünyanın farklı noktalarında 12 ülke ile aynı anda Türkiye’nin İzmir kentinde gerçekleştirilen koşuda Ford Otosan, 943 kişilik Ford Team ile dünyadaki üçüncü büyük takıma sahip olmanın gururunu yaşadı. Ford Team, aralarında ünlü sanatçı Mirkelam ile Ford Otosan çalışanları, tedarikçileri, paydaşları ve gönüllü katılımcılardan oluştu. Ford Motorsport Türkiye’nin şampiyon ralli pilotu Murat Bostancı’nın kullandığı Ford Kuga’nın “Yakalama Aracı” olduğu yarışa 8 bin kişi katıldı.

Omurilik felcinin tedavisi için yapılan araştırmalara fon sağlamak ve bu konuda farkındalık yaratmak amacıyla dünyanın farklı noktasındaki 12 şehirde, 6 Mayıs Pazar günü eşzamanlı olarak düzenlenen Wings For Life World Run’ın Türkiye ayağı, İzmir’de Ford Otosan’ın ana sponsorluğunda ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile gerçekleşti. Yarışta “Yakalama Aracı” olan Ford Kuga’yı Ford Motorsport Türkiye’nin şampiyon ralli pilotu Murat Bostancı kullandı.

Ford Otosan en kalabalık ekiple yarıştı

Wings For Life Vakfı’nın düzenlediği, dünyanın en büyük yardım koşularından biri olarak değerlendirilen Wings For Life Dünya Koşusu’na 12 ülkede 100 bini aşkın kişi katılım gösterdi. İzmir Kültürpark Lozan Kapısı’ndan başlayan İzmir ayağındaki koşuya ise 8 bin kişi katıldı. Yarışı üç yıldır destekleyen Ford Otosan da bu yıl Wings for Life World Run‘a 135 kişilik çalışan kadrosuyla katıldı. Omurilik felci araştırmalarına fon yaratmak ve farkındalığı artırmak amacıyla kurulan ve toplam 943 kişiye ulaşan Ford Team’in katılımcıları arasında ünlü sanatçı Mirkelam ve ünlü fotoğraf sanatçısı Nihat Odabaşı’nın yanı sıra Ford Otosan çalışanları, tedarikçileri, paydaşları ve gönüllü katılımcıları yer aldı.

Ford Otosan verdiği desteğin üstüne Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne 40 adet akülü tekerlekli sandalye bağışlamak üzere harekete geçti.

Özgür Yücetürk: “Wings For Life World Run’ın üç yıldır ana sponsoru olmaktan gurur duyuyoruz

Ford Otosan Pazarlama, Satış ve Satış Sonrasından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk, böyle anlamlı bir organizasyonu desteklemekten mutluluk duyduklarını belirterek, sözlerine şöyle devam etti: “Ford Otosan olarak, hem kurumsal çalışmalarımız hem de çalışanlarımızın gönüllü katılımı ile eğitim, sağlık, kültür-sanat ve spor gibi birçok alanda çalışmalar yapmayı sürdürüyoruz. Wings for Life World Run’a bu sene Ford Team olarak Türkiye’deki en kalabalık, dünyadaki ise üçüncü büyük ekiple katılarak bu anlamlı organizasyona desteğimizi büyüttük. Aynı zamanda da Ford Team’in dünyada en fazla ikinci bağış toplayan takım olması göğsümüzü kabarttı. 135 gönüllü Ford Otosan çalışanımızın yer aldığı ekibimize tedarikçilerimiz de katıldı ve hep birlikte takım ruhu oluşturarak aynı amaç uğruna koştuk. Kazananları ise her yıl olduğu gibi yine Ford Kuga ‘Yakalama Aracı’ ile belirledik. Dünyada ilk ve tek olan kavramı ile bu değerli organizasyonun üç yıldır ana sponsoru olmaktan gurur duyuyoruz.

Birinciyi yine Ford Kuga belirledi

Yarışta bu yıl kazananları Ford Kuga’nın direksiyonunda bulunan Ford Motorsport Türkiye’nin şampiyon ralli pilotu Murat Bostancı belirledi. Tüm dünya ile aynı anda başlayan Wings for Life World Run, İzmir sokaklarında 14:00’da başladı ve starttan 30 dakika sonra yola çıkan, Ford KugaYakalama Araçları” 15 km/s hızla hareket etti. Wings for Life World Run için geliştirilmiş özel izleme teknolojisiyle donatılan “Ford Kuga Yakalama Araçları” birincileri belirlerken, katılımcının yerel ve küresel sıralaması koşma süresine göre değil yakalama aracına yakalanana kadar kat ettiği mesafeye göre belirlendi. Wings For Life World Run’ın Türkiye ayağında erkeklerde Murat Kaya 62.01 km ile ilk sırayı aldı. Bu derece Kaya’ya ülke birinciliğini ve dünya 15’inciliğini getirdi. Kadınlarda ise Olesya Nurgalieva, 53.61’lik derecesiyle birinciliği elde etti. Nurgalieva, dünya genelinde kadınlar kategorisinde üçüncülüğün sahibi oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz