Fiat Doblo’nun Kuzey Amerika ihracatı 60 bin adede yaklaştı

1
1035
Renault Trucks

Türkiye’de geliştirilerek üretilen Fiat Doblo’yu Kuzey Amerika pazarına Ram ProMaster City ismiyle ihraç eden Tofaş’ın ABD ve Kanada’ya gerçekleştirdiği ihracat adedi 60 bine yaklaştı. Tofaş, Fiat Doblo’nun Ram markalı sürümü ProMaster City’den Kuzey Amerika’ya Ocak 2018 sonu itibariyle 56 bin 199 adet ihracat gerçekleştirdi.

Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, “Doblo üretimi Türkiye’nin küresel ticari taşıt üssü olmasında önemli bir rol oynadı. Ram ProMaster City de otomotivin beşiği olarak bilinen ABD ve Kanada pazarlarına ürün geliştirilmesi açısından yeni bir kilometre taşı oldu. Doblo, şehiriçinde sergilediği üstün manevra kabiliyeti, yakıt verimliliği, yük taşıma sığası ve kolaylığı ile tıpkı ülkemizde olduğu gibi Kuzey Amerika ülkelerinde de tercih ediliyor.” dedi.

Fiat Doblo’nun Ram markalı sürümünü ProMaster City ismiyle Kuzey Amerika pazarına ihraç eden Tofaş, ABD ve Kanada’ya gerçekleştirdiği ihracat ile ülke ekonomisine katkıda bulunmayı sürdürüyor. Bursa’da geliştirip ürettiği Fiat Doblo’yu ilk kez 2015 yılının başında Kuzey Amerika pazarına ihraç eden Tofaş, yaklaşık üç yıllık süreçte 56 bin 199 adet Ram ProMaster City ihracatı gerçekleştirdi. Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, Ram ProMaster City’nin şehiriçindeki manevra kabiliyeti, yakıt ekonomisi, yükleme sığası ve kolaylığıyla Kuzey Amerika’daki işletmelerin ve filoların ihtiyaçlarını başarıyla karşıladığını dile getirdi.

Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu

Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, “Tofaş olarak sadece geçen yıl ABD ve Kanada’ya 15 bin adede yakın Ram ProMaster City ihraç ettik. Doblo üretimi, Türkiye’nin küresel ticari taşıt üretim üssü haline gelmesinde de önemli bir rol üstleniyor. Doblo, sergilediği üstün özellikleriyle ihracat pazarlarının da dikkatini çekmeye ve tıpkı ülkemizde olduğu gibi Kuzey Amerika ülkelerinde de tercih sebebi olmaya devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Ram ProMaster City

Tofaş tarafından geliştirilerek üretilen yeni nesil Fiat Doblo, ilk defa 2015 yılında Ram markası altında ProMaster City adıyla Amerika’da satışa sunuldu. Satışa çıktığından itibaren yüksek performansı, yakıt verimliliği ve yükleme sığasıyla müşterilerin beğenisini kazanan Ram ProMaster City, konforuyla da kısa sürede dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 2016 ve 2017 yıllarında üst üste iki kez ‘Yeşil Ticari Taşıt’ seçilerek çevreciliğini kanıtlayan Ram ProMaster City, yüksek manevra yeteneğiyle de ABD’deki işletmelerin ve filoların ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.

Ram ProMaster City

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz