Barsan, 100 adet Tırsan treyler aldı

0
2537

Filosunu Tırsan ürünleri ile büyütmeyi sürdüren Barsan Global Lojistik, Tırsan ile imzaladığı 100 adetlik yarı treyler alım anlaşması kapsamında araçların ilk partisi olan 37 adet yarı treyleri teslim aldı. Son alımla birlikte firmanın filosundaki Tırsan yarı treyler adedi 517’ye ulaştı.

Geniş ürün yelpazesi ile her türlü yüke özel çözümler sunan Tırsan, nakliyecilerin çözüm ortağı olmaya devam ediyor. FMCG, tekstil, perakende, otomotiv ve elektronik eşya başta olmak üzere farklı sektörlerden müşterilerine Tırsan ürünleri ile hizmet sunan Barsan Global Lojistik, Almanya’daki operasyonlarda kullanmak üzere filosuna 100 adet daha Tırsan yarı treyler ekleme kararı aldı. Filosunda 480 adet Tırsan yarı treyler bulunan Barsan Global Lojistik, araçların ilk partisi olan 37 adet yarı treyleri teslim alarak filosundaki Tırsan yarı treyler adedini 517’ye çıkardı.

Firmanın tercih ettiği 22 adet Tırsan Perdeli Mega Çift Katlı yarı treyler ve 15 adet Deveboyunlu Sabit Konteyner Taşıyıcı, 19 Şubat tarihinde Tırsan Samandıra yerleşkesinde düzenlenen bir törenle Tırsan Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu tarafından Barsan Global Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Çaptuğ’a teslim edildi. Barsan Global Lojistik kurucusu Kamil Barlın’ın da hazır bulunduğu törene Barsan Global Lojistik Yönetim Kurulu Üyesi ve Kara Nakliye Direktörü Sedat Geyik ile Tırsan Satış ve Bayi Yönetimi Koordinatörü Ertuğrul Erkoç da katıldı.

Tırsan Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, hem dostluğuna hem de iş modeline önem verdikleri ve saygı duydukları bir firma olan Barsan’ın yapısıyla ve kurumsal duruşuyla sektörün her zaman öncüsü olduğunu ve bütün yenilikleri gerçekleştiren ve müşterilerine fark yaratan çözümler sunduğunu belirterek, yıllardır Barsan’ın tedarikçisi olarak çalışmaktan dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.

Barsan’ın tedarikçisi olmaktan dolayı çok mutluyuz

Teslimat töreninde bir konuşma yapan Tırsan Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, hem dostluğuna hem de iş modeline önem verdikleri ve saygı duydukları bir firma olan Barsan’ın yapısıyla ve kurumsal duruşuyla sektörün her zaman öncüsü olduğunu ve bütün yenilikleri gerçekleştiren ve müşterilerine fark yaratan çözümler sunduğunu belirterek, yıllardır Barsan’ın tedarikçisi olarak çalışmaktan dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.

Türkiye’deki zor şartlarda ayakta kalan lojistik firmalarının Türkiye’de harcadıkları çabanın daha azıyla yurtdışında başarılı olmamaları için hiçbir neden bulunmadığını, özellikle de Türkiye’de uluslararası şirketlerle çalışan büyük firmalar için yurtdışında büyük fırsatlar bulunduğunu kaydeden Çetin Nuhoğlu, bugüne kadar Türkiye’de araç sattıkları Barsan’ın Almanya’daki yatırımları için 100 adetlik bir araç anlaşması yaptıklarını vurgulayarak, firmanın yurtdışında yaptığı yatırımları övdü.

Teslimat töreninin asıl amacının sektörü Barsan’ın vizyonuyla tanıştırmak olduğunu açıklayan Çetin Nuhoğlu, her dönemde Barsan gibi firmaların sayısının artması için mücadele verdiğini ve hala da vermekte olduğunu belirterek, Türk firmalarının marka olmasını ve uluslararası arenada öne çıkmalarını istediklerini dile getirdi. Barsan’ın bugün 25 ülkede 67 noktada hizmet vermesinden dolayı büyük bir gurur duyduğunu ifade eden Çetin Nuhoğlu, bunun bir Türk firması için şapka çıkarılacak bir gelişme olduğunun altını çizdi.

Çetin Nuhoğlu, 1990’ın ortalarında söylediği “Tırsan’dan daha iyi kimse araç üretemeyecek, Tırsan’dan daha iyi kimse hizmet sunamayacak ve Tırsan’dan daha iyi kimse fiyat veremeyecek” sözünü hatırlatarak, “Varsa öyle biri çıksın. Hodri meydan!” dedi.

Barsan Global Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Çaptuğ, “Tırsan kendi sektöründe teknolojiyi çok yakından takip eden, yurtdışında yatırımları olan, her türlü ihtiyacımızı çok rahat karşılayabilen, uzun yıllar birlikte çalıştığımız ve uzun yıllar boyunca da çalışmayı umut ettiğimiz başarılı bir firma. İki başarılı firmanın sinerjisini birleştirmesinin ülke ekonomisine sağlayacağı fayda aşikardır.” dedi.

Tırsan her yerde yanımızda

Barsan Global Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Çaptuğ ise yaptığı konuşmada 36 yıl önce kurulan Barsan’ın bugün 25 ülkede 67 lojistik merkezinde bütünleşik lojistik hizmeti küresel ölçekte sağlayan bir dünya şirketine dönüştüğünü kaydetti. “Artık dünya öyle bir yere gidiyor ki, ülkelerin milli lojistik firmaları o ülkelerin geleceği için önemli rol oynayacaklar.” diyerek büyük ölçekli firmaların önemine işaret eden Cengiz Çaptuğ, “Yurtdışındaki operasyonlar için 100’lü adetlere varan rakamlarla araç siparişi vermeye başladık. Barsan, Amerika’dan Çin’e, Çin’den Avrupa’ya, Avrupa’dan Türk Cumhuriyetleri’ne iş yapabilir bir şirket haline geldi. Biz bir Türk şirketiyiz. Bu şekilde kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Tırsan’dan ne istiyorsak onu aldık

Cengiz Çuptuğ, neden Tırsan’ı tercih ettikleri hakkındaki görüşlerini şöyle açıkladı: “Talep ettiğimiz araçları, Tırsan ekibi tarafından arzu ettiğimiz teknik donanımları tam olarak sağlanmış şekilde teslim aldık. Tırsan kendi sektöründe teknolojiyi çok yakından takip eden, yurtdışında yatırımları olan, her türlü ihtiyacımızı çok rahat karşılayabilen, uzun yıllar birlikte çalıştığımız ve uzun yıllar boyunca da çalışmayı umut ettiğimiz başarılı bir firma. İki başarılı firmanın sinerjisini birleştirmesinin ülke ekonomisine sağlayacağı fayda aşikardır.

Bugüne kadar hep Tırsan ile çalıştıklarını ve Tırsan’ın kendilerini gerek ürünleri gerekse de satış sonrası hizmetleriyle hiçbir zaman yarı yolda bırakmadığını kaydeden Barsan Global Lojistik Yönetim Kurulu Üyesi ve Kara Nakliye Direktörü Sedat Geyik, “Barsan bugün küresel bir oyuncu haline geldi ve bu yolculukta Tırsan’dan büyük destek aldık. Her başarılı nakliyecinin arkasında Tırsan var demiştik. Bu sözümüzün arkasındayız. Bunun için de Tırsan’a teşekkür ediyoruz.” dedi.

Her başarılı nakliyecinin arkasında Tırsan var

Barsan Global Lojistik Yönetim Kurulu Üyesi ve Kara Nakliye Direktörü Sedat Geyik de yaptığı açıklamada teslim aldıkları 15 adet Tırsan Deveboyunlu Sabit Konteyner Taşıyıcı’ya özellikle dikkat çekerek, bu araçları hem milk-run taşımalarında hem depolar arası iç nakliyede hem de limanlarda konteyner taşımalarında kullanacaklarını söyledi. Bugüne kadar hep Tırsan ile çalıştıklarını, Tırsan’ın kendilerini gerek ürünleri gerekse de satış sonrası hizmetleriyle hiçbir zaman yarı yolda bırakmadığını kaydeden Sedat Geyik, “Barsan bugün küresel bir oyuncu haline geldi ve bu yolculukta Tırsan’dan büyük destek aldık. Her başarılı nakliyecinin arkasında Tırsan var demiştik. Bu sözümüzün arkasındayız. Bunun için de Tırsan’a teşekkür ediyoruz.” dedi. 

Tırsan Perdeli Mega Çift Kat

Tırsan T.SCD M Çift Katlı Mega Perdeli yarı treyler, toplamda 10.6 ton sığaya sahip 22 adet çift kat profilinden oluşan çift katlı yükleme özelliği ile toplamda 68 adet Euro-Palet sığası sunuyor. Yarı treyler güçlendirilmiş üstyapısı ile standart olarak 6×2 kapak ile sunuluyor. K-Fix; televre üzerindeki her biri 2.5 ton sığalı toplam 236 adet delik sayesinde yüklerin en güvenli şekilde bağlanmasını ve emniyet altına alınmasını sağlıyor. Çift kat profili stoklama dolabı sayesinde profiller stoklanarak tek katlı Mega şeklinde kullanım özelliği de bulunuyor.

Tırsan Deveboyunlu Sabit Konteyner Taşıyıcı

20 ft’den 45 ft high cube’e kadar bütün konteyner modellerini taşıyabilen Tırsan T.SHF.S Düz Sabit Konteyner Taşıyıcı, çoklu donanıma sahip yapısı sayesinde limanlarda büyük talep görüyor. Yeni şasi tasarımı sayesinde SHF.S, 1000 mm beşinci teker yüksekliğine ve 4.030 mm gabari yüksekliğe sahip. Konteynerin araç üzerinde yaptığı çarpmalardan meydana gelen şasi hasarı ile hasarlı bölgede paslanma meydana geliyor. Paslanma başlayan bölgelerde metalin zayıflaması ile beraber çatlamalar ve kırılmalar  sonunda bölgenin işlevselliğinin kaybı ortaya çıkıyor. Daha uzun servis ömrü sunan yeni SHF.S Konteyner Taşıyıcı, KTL kaplı şasisi sayesinde 10 yıl paslanmazlık garantisi sunuyor.

Tırsan T.SCD M Çift Katlı Mega Perdeli yarı treyler, toplamda 10.6 ton sığaya sahip 22 adet çift kat profilinden oluşan çift katlı yükleme özelliği ile toplamda 68 adet Euro-Palet sığası sunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz