Fiat, bayi ağını güçlendirmeye devam ediyor

0
1007

Fiat, Türkiye’nin dört bir yanında bulunan bayi ağına bir yenisini daha ekledi. 1971 yılından bu yana Balıkesir’de Fiat markasını başarı ile temsil eden Karahallılar Otomotiv’in Çanakkale’deki yeni tesisi, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılış törenine Çanakkale Belediye Başkanı Ülgün Gökhan, Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Tutan, Koç Holding Otomotiv Grup Başkanı Cenk Çimen, Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç ile pek çok sayıda misafir katıldı. Açılış töreninde konuşan Koç Holding Otomotiv Grup Başkanı Cenk Çimen, Koç Topluluğu’nun bayileri ile ilişkilerin çok eskiye dayandığına dikkat çekerek, “Bu uzun yolculukta beraber olduğumuz pek çok bayimiz bulunuyor. Karahallılar Otomotiv de bu yıl 50’inci yılını kutlayan Tofaş’ın 47 yılında bizimle beraber yürüyüp bizimle beraber büyümüştür.” dedi. Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç da Karahallılar Otomotiv açılışında yaptığı konuşmada “Çok değerli iş ortağımız Karahallılar Otomotiv’in yaklaşık üç dönüm üzerind, satış, servis ve ikinci el hizmetlerini vereceği bu kapsamlı yeni tesis ile müşterilerine en iyi seviyede hizmet vereceğine inanıyorum.” dedi.

Türkiye’de geniş servis ve bayi ağıyla müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutan Fiat, bayilik ağını ülkenin dört bir yanında güçlendirmeye devam ediyor. Fiat markasını Balıkesir’de önderliğe taşıyan ve 2016 yılında “Altın Yıldız Bayi” unvanını almaya hak kazanan Karahallılar Otomotiv, Çanakkale’deki yeni tesisinin resmi açılış törenini gerçekleştirdi. Törene Çanakkale Belediye Başkanı Belediye Başkanı Ülgün Gökhan, Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Tutan, Koç Holding Otomotiv Grup Başkanı Cenk Çimen, Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu ve Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç ile pek çok sayıda misafir katıldı.

Açılış töreninde konuşan Cenk Çimen, Karahallılar Otomotiv’in kurucuları Yavuz ve Yolcu Aileleri ile Koç Topluluğu’nun işbirliğinin çok uzun yıllar öncesine dayandığını hatırlatarak, “Koç Topluluğu olarak bayilerimiz ile ilişkilerimiz çok eskiye dayanır. Bu uzun yolculukta beraber olduğumuz pek çok bayimiz bulunuyor. Karahallılar Otomotiv de, bu yıl 50’inci yılını kutlayan Tofaş’ın 47 yılında bizimle beraber yürüyüp bizimle beraber büyümüştür. Kendileri ile uzun yıllara dayanan bu işbirliğimiz bizim için çok kıymetli; bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da başarılarımızı çok daha ileri noktalara taşıyacağına gönülden inanıyorum.” dedi.

“Sanal tesisi olan şirketler başarıyı yakalayacak”

Tüzel kişilikleri uzun yaşatmanın hiç de kolay olmadığına da dikkat çeken Cenk Çimen, başarının değişimi önceden fark etmekten; zamanın ruhunu ve geleceğini doğru okuyabilmekten geçtiğini vurguladı. Cenk Çimen, “Geçmişte iyi bir tesis ve yetişmiş insan kaynağı ile otomotiv perakendeciliğinde başarıyı yakalamak daha kolaydı. Bugün ise güzel bir tesis ve yetişmiş insan kaynağını teknoloji ile desteklemediğiniz sürece başarılı olmak imkânsız hale geldi. Fiziksel tesisinizin yanı sıra, müşteriye sürekli bağlı kalabilmek için çok kuvvetli bir dijital ya da sanal tesisiniz de olmalı. Yeni dijital çağda, böyle güzel fiziksel tesisler ve yetişmiş insan kaynağı ile birlikte, örneğini anlatmaya çalıştığım ‘sanal tesisi’ de ortaya koyan şirketlerin başarılı olacağına inanıyorum.” diye ekledi.

“30 ilde birinci sıradayız”

Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç da Fiat markasının büyüyen ürün yelpazesi ve güçlü bayi teşkilatıyla pazarda ivme kazanmaya devam ettiğini belirterek geçen yılı 120 bin adetlik satış ve yüzde 13 pazar payı ile kapattıklarına dikkat çekti. Egea’nın bu dönemde ikinci kez üst üste en çok tercih edilen model olduğunu vurgulayan Aytaç, “Öte yandan Fiorino ve Doblo modellerimiz de geçen yıl sınıflarındaki önderliklerini sürdürdü. Bu yılın ilk çeyreğinde ise 18 bin adet seviyesinde satış gerçekleştirdik. TÜİK verilerine göre bu yılın ilk iki ayında da 30 ilde önderliğimizi sürdürüyoruz.” diye konuştu. “Otomotivde bir markanın sürdürülebilir biçimde büyümesi için güçlü ürünlerinin yanında muhakkak güçlü bir satış ve satış sonrası organizasyonu da olması gerekir.” diyen Altan Aytaç, müşterilerin, ihtiyaçlarına cevap veren, onlar için değer yaratan hizmetler üretmenin en büyük öncelikleri olduğunu vurguladı.

Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç

Bu yaklaşımlarının en büyük örneği olarak da Fiat Yol Arkadaşım Connect uygulamasını gösteren Aytaç, söz konusu uygulamayla müşteri deneyimini bir üst boyuta taşımayı hedeflediklerini söyledi: “Bayilerimizle birlikte büyüyor ve güçleniyoruz. Karahallılar Otomotiv’in, yaklaşık üç dönüm üzerinde, satış ve servis ve ikinci el hizmetlerini vereceği bu kapsamlı yeni tesis ile performansını daha da artıracağına, en önemlisi yüksek müşteri memnuniyeti yaratacaklarına inanıyorum.” dedi.

Çanakkale’ye ikinci yatırım

Karahallılar Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Mert Yavuz da yaptığı konuşmada, 2008 yılından beri Balıkesir, Tekirdağ ve Çanakkale illerinde hizmet verdiklerini hatırlatarak Karahallılar’ın Fiat bayiliği ile Çanakkale’ye ikinci yatırımı yapmaktan gurur duyduğunu dile getirdi. Mert Yavuz, şöyle devam etti: “Yeni araç satışı, satış sonrası servisi, yedek parça ve aksesuvar hizmetleri ve ikinci el araç satışı gibi pek çok iş kolunda en iyi hizmeti tek çatı altında sunacağız. Bu hizmetlerin tümünü Çanakkale halkımız ile buluştururken en önemli gücümüz; deneyimli ekibimiz, kullandığımız en son teknolojiye sahip cihazlar ve yüksek hizmet kalitemiz olacak.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz