FIA Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası’nın Çek Cumhuriyeti ayağı koşuldu

0
1482

FIA Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası’nın altıncı ayağı 2 – 3 Eylül tarihlerinde Çek Cumhuriyeti’ndeki Most Pisti’nde koşuldu. Yarışmacılar, 4.212 km’lik pistte her yarışta toplam 11 tur attılar. 2 Eylül cumartesi günü koşulan ilk yarışı, yarışa ilk sırada başlayan Alman pilot Jochen Hahn IVECO kamyonu ile kazanırken, Çek pilot Adam Lacko Freightliner kamyonu ile ikinci ve Macar pilot Norbert Kiss Mercedes-Benz kamyonu ile üçüncü oldu. Cumartesi günkü ikinci yarışı ise İngiliz pilot Ryan Smith MAN kamyonu ile kazanırken, Alman pilot Stephanie Halm MAN kamyonu ile ikinci ve Alman pilot Sascha Lenz MAN kamyonu ile üçüncü oldu.

3 Eylül pazar günkü ilk yarışı, yarışa ilk sırada başlayan Çek pilot Adam Lacko Freightliner kamyonu ile bu sezonki onuncu zaferini elde ederek ilk sırada bitirdi. Alman pilot Jochen Hahn IVECO kamyonu ile ikinciliği kazanırken, İspanyol pilot Antonio Albacete MAN kamyonu ile üçüncü oldu. Pazar günkü dördüncü ve son yarışı ise İngiliz pilot Shane Brereton MAN kamyonu ile kazanırken, Çek pilot David Vrsecky Freightliner kamyonu ile ikinci ve Alman pilot Stephanie Halm MAN kamyonu ile üçüncü sırada bitirdi.

Şampiyonanın altıncı ayağı sonunda Çek pilot Adam Lacko 278 puanla ilk sırada yer alırken, Alman pilot Jochen Hahn 218 puanla ikinci, Alman pilot Stephanie Halm 209 puanla üçüncü, Macar pilot Norbert Kiss 201 puanla dördüncü ve İspanyol pilot Antonio Albacete 157 puanla beşinci sırada bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz