Fevzi Gandur Logistics, yeni yatırımlarında “çevreye saygı”ya odaklanıyor

1
590
FGL_Arac_Foto
Şirket, filosunun tamamını Euro 6 araçlara çevirdi.

Fevzi Gandur Logistics, yeni yatırımlarının en önemli kriterini “çevreye saygı” olarak belirledi. Filosunun tamamını Euro 6 araçlara çeviren ve İzmir’deki soğuk hava deposunu güneş enerjisiyle soğutan şirket, şimdi de atık toplama ve geri dönüşüm projesi başlatıyor.

71 yıllık tecrübesiyle tüm taşıma modlarında çözümler sunan Fevzi Gandur Logistics, çevreci yaklaşımını yeni yatırımlarına da yansıtıyor.

Gerçekleştirdikleri yatırımlarda da sürdürülebilir ve yenilenebilir olmaya önem verdiklerini kaydeden Fevzi Gandur Logistics Yönetim Kurulu Üyesi Fahri Dündar, geçtiğimiz aylarda hizmete aldıkları İzmir’deki Isı Kontrollü Lojistik Merkezi yatırımından söz etti. “Bu tesisimizde yer alan soğuk hava depomuz, çatısında bulunan güneş panelleriyle soğutuluyor. Ege’nin güneşini soğutmak için kullanıyoruz.” diyen Dündar, bu sayede tüm gıdaları hem sağlıklı hem de çevreye duyarlı bir şekilde koruyabildiklerini vurguladı.

FahriDundar_FevziGandurLogistics_BoardMember(1)
Fevzi Gandur Logistics Yönetim Kurulu Üyesi Fahri Dündar

Filonun tamamı Euro 6’ya geçiyor

Karayolu taşımacılığında kullanılan araçların neden olduğu karbon salımına dikkat çeken Dündar, filolarında yer alan araçların Euro 6’ya geçmeye başladığını dile getirerek bu sayede yayım değerlerini en düşük seviyede tutabildiklerini dile getirdi. Bu araçlarda bulunan motorların aynı zamanda daha az ses yaydığını söyleyen Dündar, geçtikleri güzergahlardaki ses kirliliğinin de azaldığını belirtti.

FGL_izmirDepo
İzmir’deki soğuk hava deposunu güneş enerjisiyle soğutan şirket, şimdi de atık toplama ve geri dönüşüm projesi başlatıyor.

Çevresel atık bilincini artıracak

Dünya Engelsiz Yaşam Derneği (DEYADER) ve İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi’nin başlattığı atık toplama ve geri dönüşüm konulu projeye destek vermeye hazırlanan şirket, bu kapsamda öncelikle Türkiye genelindeki Fevzi Gandur Logistics ofislerinde yer alan atıkları ayrıştırılarak geri dönüşüme kazandıracak.

Çevreye karşı saygılı olmayı bir şirket kültürü haline getirdiklerini ifade eden Fahri Dündar, “Bu projeye destek olarak hem atıkların çevreye verdiği zararın azaltılmasına yardımcı olmayı hem de çalışanlarımızın temiz çevre bilinciyle hareket etmelerini amaçlıyoruz.” sözlerini kullandı.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here