FAW Jiefang J7, “2019 Yılının Çin Kamyonu” ödülünü kazandı

0
1934
Renault Trucks

Aynı zamanda Guangzhou Uluslararası Otomobil & Uluslararası Ticari Taşıt Fuarı’nın ilk günü olan 16 Kasım 2018’de 2019 Yılının Çin Kamyonu (CToY 2019) Yol Testi Sonuçları Açıklaması & Ödül Töreni gerçekleştirildi. Test ve oylama süreçlerinin ardından ödül töreninde testin sonuçları açıklandı: FAW Jiefang J7 ağır hizmet kamyonu, “2019 Yılının Çin Kamyonu (CToY 2019)” ödülünü kazandı.

2019 Yılının Çin Kamyonu (CToY 2019)” değerlendirme etkinliği Eylül 2018’de başladı. Bu etkinlik, Yılın Uluslararası Kamyonu (IToY) jürisinin ve Çin Uluslararası Ticareti Geliştirme Konseyi Otomotiv Sanayi Komitesi’nin yanı sıra ulusal ve uluslararası ticari taşıt basınının ve bazı önemli kullanıcıların desteğini almaya devam ediyor.

Yılın Uluslararası Kamyonu (IToY) Jürisi Başkanı Gianenrico Griffini, “2019 Yılının Çin Kamyonu” ödülünü FAW Jiefang Genel Müdür Yardımcısı ve FAW Jiefang Motor İş Birimi Genel Müdürü Qian Hengrong’a takdim etti.

Bu yılki yol testi daha önce kapalı alanda gerçekleştirilen testlerden daha farklıydı. Yarışmaya katılan tüm modeller, 10 ton yük taşıyan bir treyler ile otoyolda 500 km, bölgesel yollarda 100 km ve bazı yol dışı alanlarda kullanıldı. Araçların güncel kullanım koşullarında karşılaşacağı yol koşulları tamamen kopyalandığı için araçların bütünsel performansları daha iyi anlaşıldı ve bu sayede jüri üyeleri daha nesnel ve adil test ve puanlama yapabildiler.

2019 Yılının Çin Kamyonu (CToY 2019) FAW J7

Jürinin özenli ve dikkatli bilgi edinme, gerçek araç kullanımı ve testi ve karşılaştırmalı analiz süreçlerinin ardından 2019 Yılının Çin Kamyonu (CToY 2019) ödülleri sahiplerine gitti. 2019 Yılının Çin Kamyonu (CToY 2019) jürisinin üzerinde fikir birliğine vardığı üzere FAW Jiefang tarafından Ekim 2018’de pazara sunulan yeni nesil ağır hizmet kamyonu Jiefang J7, en üst pazar dilimini hedefliyor ve tasarım kavramı, güvenlik ve konfor alanlarının yanı sıra Çin’de önder konuma gelen üretim süreçleri ile Avrupalı kamyonlarla rekabet ediyor. Diğer yandan Çin’de üretilen ağır kamyonların tasarım ve üretiminde yeni ölçütler belirleyen ve birçok alanda ithal ağır hizmet kamyonlarıyla kıyaslanabilen Jiefang J7, Çin’de üretilen ağır hizmet kamyonlarının yeni geliştirme eğilimine öncülük ediyor.

FAW Jiefang Genel Müdür Yardımcısı ve FAW Jiefang Motor İş Birimi Genel Müdürü Qian Hengrong, FAW Ticari Taşıt Geliştirme Enstitüsü Baş Mühendisi Guo Liqun ve FAW Jiefang Genel Müdür Başyardımcısı Huan Ge ödül töreninde hazır bulundular (soldan sağa).

Ödül töreninde FAW Jiefang temsilcisi, Jiefang J7’nin 2019 Yılının Çin Kamyonu (CToY 2019) ödülünü kazanmasının jürinin ve endüstriyel kullanıcıların Jiefang kamyonlara olan güvenini gösterdiğini dile getirdi. Tüm kullanıcıların onayının Jiefang’ın hızlı ilerleyişi için bir güç kaynağı olduğuna inandığını kaydeden FAW Jiefang temsilcisi, FAW Jiefang kuruluşundan bu yana Çin ticari taşıtlar sektöründe önder olduğunu belirterek, Jiefang F7’nin 2019 Yılının Çin Kamyonu (CToY 2019) ödülünü kazanmasının Jiefang’in gelecekteki geliştirmeleri için büyük bir cesaretlendirme ve ulusal otomotiv markası için büyük bir onay olduğunu ifade etti.

2019 Yılının Çin Kamyonu jürisi, bazı Yılın Uluslararası Kamyonu (IToY) jürisi üyelerinden, Çin ticari taşıt basını temsilcilerinden ve müşteri temsilcilerinden oluştu.

2019 Yılının Çin Kamyonu (CToY 2019) Yol Testi’ne onay veren Yılın Uluslararası Kamyonu Jürisi Başkanı Gianenrico Griffini, yaptığı konuşmada Çin’in küresel en büyük ticari taşıt pazarı olduğunu ve her yıl yapılan yol testlerinin bakışları bu ülkeye çektiğini belirterek, Çin’in bağlantılılığı, özerk sürüşü, elektrikli tahriği ve gelişen diğer teknolojileri temel alan gelişmiş taşımacılık çözümlerini gerektiren ve otomotiv endüstrisini etkileyen küresel eğilimleri takip ettiğini dile getirdi.

2019 Yılının Çin Kamyonu (CToY 2019) ödülünü kazanan 6×4 çekiş düzenine sahip FAW Jiefang J7 ağır hizmet çekicisi, FAW’ın Euro 5 ölçütündeki sıralı altı silindirli 12.5 litrelik motoruyla donatılıyor. Bu motorun ürettiği 550 beygirlik güç, FAW’ın 12 ileri 2 geri oranlı manuel vites kutusu ile tekerlere iletiliyor.

2019 Yılının Çin Kamyonu (CToY 2019) Yol Testi, FAW Jiefang, Foton Daimler ve CAMC gibi komple araç üreticilerinin yanı sıra On Star, Shell ve Wabco gibi ulusal ve uluslararası parça tedarikçilerinin de güçlü desteği ile gerçekleştirildi.

2019 Yılının Çin Kamyonu (CToY 2019) Yol Testi, Çinli ticari taşıt üreticilerinin çağı yakaladığını ve yenilikçi tasarım ve en uygun konfigürasyon ile uluslararası gelişmiş seviyede rekabet edebilecek model nesilleri geliştirdiğini gösteriyor. Yılın Kamyonu Yol Testi, teknoloji ve kalite anlamında Çin ticari taşıtlarının gelişimine ve ilerlemesine katkı sağlıyor.

FAW Jiefang Automobile Co., Ltd., Çinli FAW Group’u altında hafif, orta ve ağır kamyonlar üretiyor. Merkezi Jilin Eyaleti’ndeki Changchun kentinde bulunan şirket, yaklaşık 21 bin çalışanıyla yıllık 235 bin araç üretim sığasına sahip. FAW Jiefang Automotive Co. Ltd, 2017 yılında bir rekor kırarak 291 bin adet araç satışı gerçekleştirdi. Satılan tüm kamyonların 265 bin adedini orta ve ağır hizmet kamyonları oluşturdu. Şirket bu adetlerle yüzde 19.7’lik pazar payı elde etti. Şirket, 2017 yılında, bir önceki yıla göre yüzde 26.7’lik artışla, 6 bin 729 adet orta ve ağır hizmet kamyonu ihraç etti. Şirket, 2018 yılında 319 bin 800 adet araç satmayı hedefliyor. Bu hedefe ulaşmak için Ar-Ge’ye daha fazla önem veren şirket yeni modelleri pazara sunuyor.

FAW Jiefang J7

Akıllı bir kamyon olması hedefiyle Jiefang J7 uluslararası pazarları hedef alarak 2011 yılında şekillenmeye başladı. Kamyonun casus fotoğrafları 2016 yılında görülmeye başlandı. Fotoğraflarda kamyonun modern ve dinamik bir görünüme sahip olacağı anlaşılıyordu. 2017 yılında kamyon hakkında daha fazla bilgi edinildi ve J7’nin 420 ve 460 beygirlik 11 litrelik motorun yanı sıra 500 beygirlik 13 litrelik bir motorla donatılacağı açıklandı. Aracın ilk tanıtımı 18 Nisan 2018’de Qingdao Qianwan limanındaki konteyner terminalinde gerçekleştirildi.

FAW Jiefang J7, modern ve ergonomik bir kabin içi tasarımına sahip.

FAW Euro 6 motor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz