Euromaster, sektörün ara eleman ihtiyacına çözüm olacak

0
1194
Renault Trucks


Michelin Grubu çatısı altında profesyonel lastik ve araç bakım hizmeti veren Euromaster, sektörün ara eleman ihtiyacını karşılayacak bir istihdam hareketine start verdi. “Euromaster, Türkiye’deki 200’e varan servis noktası için 100 mekaniker arıyor” diyerek yeni bir çalışma başlattıklarını açıklayan Euromaster Türkiye Pazarlama Müdürü Zeynep Durusu, “Önceliğimiz otomobil ve hafif ticari taşıt parkının daha yoğunlukta olduğu illerimiz olacak. Hedefimiz ise meslek liselerinden yeni mezun olan gençlerimiz olacak. İş hayatına Euromaster’da başlayacak meslek liselerinden yeni mezunlar, sigorta, yemek, iş kıyafeti, güvenlik donanımları ve düzenli eğitimler gibi yan haklar ve mesleki gelişim süreçlerinden faydalanırken; servis noktasının bulunduğu şehir dikkate alınarak 1500 TL’den başlayan maaşlarla Euromaster’ın küresel bilgi ve birikiminden de yararlanmış olacaklar.” bilgisini verdi.

Geçtiğimiz günlerde TOBFED’in (Türkiye Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu) de altını çizdiği “Otomotiv satış sonrası hizmet sektöründe eleman ihtiyacı var. İşsizliğin çözümü mesleki eğitimde” açıklamasıyla birlikte öne çıkan genç istihdam konusunda Euromaster çalışmalarını hızlandırdı. Michelin Grubu çatısı altında ülkemizde 52 ilde 200’e varan servis noktası ile lastik ve araç bakım hizmeti veren Euromaster, meslek lisesi düzeyindeki okullardan mezun olanlara iş olanağı sağlayacak yepyeni bir istihdam girişimine adım atmaya hazırlanıyor. Türkiye çapında 200’e varan Euromaster servis noktası için 100 yeni mekaniker işe alınacak. Temmuz ayından itibaren hayata geçirilen projeyle sektörün en çok ihtiyaç duyduğu “yetişmiş ara eleman” ihtiyacının bir ölçüde karşılanması da hedefleniyor. Bu girişimle Euromaster servis noktalarının 52 ildeki istihdam sayısının toplam bin kişiye de ulaşması hedefleniyor.

Türkiye’de ara elaman ihtiyacı var

Meslek liselerinden mezun olan öğrencileri özellikle hedeflediklerini ve otomotiv sektörünün çok ihtiyacı olan ara eleman yetiştirme özelinde bir çalışma başlatacaklarını kaydeden Euromaster Türkiye Pazarlama Müdürü Zeynep Durusu, “Sektörümüzde ihtiyaç duyulan çalışan konusunda sık sık araştırmalar yapıyoruz. Kaliteli ara eleman ihtiyacı konusu bizim için son derece önemli. Okulların tatile girmesiyle ‘Euromaster 200’e varan servis noktası için 100 mekaniker arıyor’ diyerek genç istihdam projemiz için düğmeye bastık.” açıklamasını yaptı.

Proje kapsamında özellikle meslek lisesi mezunları hedeflenirken; kısa sürede Türkiye’nin pek çok noktasında iş hayatına katılacak yeni mezunlar için en sağlıklı şartların sunulması amaçlanıyor. Zeynep Durusu, Euromaster servis noktalarının neden tercih edilmesi gerektiğine ilişkin olarak “Euromaster, Michelin Grubu çatısı altında 50 yılı aşkın süredir hizmet veren ve Avrupa’da 17 ülkeye yayılmış köklü bir marka. Uzun yıllara dayanan bir geçmişi olan ve geniş bir ağa yayılmış bir markanın arkasında sadece hizmet kalitesinin değil; çalışanlara sağlanan bir takım hakların ve avantajların olduğuna inanıyoruz. Bu anlamda sektöre yeni katılacak olan genç adayların da Euromaster çatısı altında uzun yıllardır emek veren çalışanlarımızın da memnuniyetini artırmak bizim için son derece önem taşıyor. Bununla birlikte bu proje kapsamında özellikle farklı illerdeki oto sanayi sitelerindeki tecrübeli mekaniklere de kapılarımızı açıyor olacağız.” yorumunu yaptı.

Euromaster Türkiye Pazarlama Müdürü Zeynep Durusu

Öncelik büyük iller olacak; maaşlar bin 500 TL’den başlayacak

Euromaster 200’e varan servis noktası için 100 mekaniker arıyor” girişimiyle birlikte önceliğin büyük şehirlere verilmesi, İstanbul, Ankara, Konya, Diyarbakır, Antalya, İzmir ve Gaziantep gibi illerin ilk sırada yer alması planlanıyor. Verilmesi öngörülen maaşlar ise tecrübeye ve bölgelere göre değişiklik göstermekle birlikte bin 500 TL‘den başlayıp daha da üst seviyelere çıkacak. İş hayatına Euromaster’da başlayacak yeni mezunlar; sigorta, yemek, iş kıyafeti, güvenlik donanımları ve düzenli eğitimler gibi yan haklar ve mesleki gelişim süreçlerinden de faydalanmış olacak. Genç mezunlar, Euromaster servis noktalarında çalışmak için iş başvurularını tr.info@euromaster.com adresine yapabilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz