ETRA ve Goodyear, ortaklıklarını 2024’e kadar uzattı

0
133
etrc-goodyear
Avrupa Kamyon Yarışı Birliği (ETRA), özel lastik tedarikçisi Goodyear ile uzun süredir devam eden ortaklığını üç yıl daha uzattığını açıkladı.

Avrupa Kamyon Yarışı Birliği (ETRA), özel lastik tedarikçisi Goodyear ile uzun süredir devam eden ortaklığını üç yıl daha uzattığını açıkladı.

Goodyear, 2016 yılından bu yana FIA Avrupa Kamyon Yarışı Şampiyonası‘nın resmi ortağı ve şampiyonaya özel olarak geliştirilmiş kamyon yarışı lastikleri sağlıyor. Şirket o zamandan beri sadece FIA ETRC‘nin son derece rekabetçi dünyasında değil, aynı zamanda karayolu taşımacılığı endüstrisindeki günlük nakliye filosu operasyonları için yeni teknolojilerin ve gelişmelerin daha da ileriye götürülmesine yardımcı oluyor.

Goodyear Avrupa Ticari İş Birimi Pazarlama Direktörü Maciej Szymanski, konuyla ilgili olarak “1500 beygirlik kamyonlar, sadece altı saniyede 30’dan160 km/s hıza ulaşacak inanılmaz bir hızlanmaya sahip. Goodyear lastikleri, bu gücü yere iletmenin yanı sıra yüksek G kuvvetleri, pist kenarı çarpmaları ve yüksek pist sıcaklıklarıyla da baş etmek zorunda. İlk ETRC lastiğimizi geliştireli yirmi yıldan fazla oldu ve üç yıl daha tek tedarikçi olarak atanmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Lastik, pistte sonuçlara ulaşmak için önemli bir parça ve motor sporlarındaki olağanüstü durumların deneyimi, Goodyear’ın yol test pisti simülasyonunu ve laboratuvar araştırma ve testlerini tamamlıyor. Zorlu yarış koşullarından toplanan lastik verileri, mühendislik ekibinin, gelişmiş yol performansı için hem düşük yuvarlanma direncini hem de dayanıklılığı birleştiren yeni, yenilikçi sırt ve karkas teknolojileri geliştirmesini sağlıyor.

Geçen yıl, Goodyear yarışlara katılımını genişletti ve gelecek yeteneklere adanmış Promotor’s Cup kategorisinin isim ortağı oldu. Goodyear Cup tacı için verilen heyecanlı mücadele bu yıl son yarışa kadar sürdü.

ETRA Promotion Genel Müdürü Rolf Werner ise uzatılan ortaklıkla ilgili şunları söyledi: “Goodyear, FIA ETRC’deki en uzun süreli ortaklarımızdan biri ve onları üç yıl daha aramıza görmek, harika iş ilişkimizin bir kanıtı. Şampiyonanın sürdürülebilirlik geçiş çerçevesi, 2038 net sıfır hedefine doğru işliyor ve Goodyear buna katkıda bulunma sözü verdi. Ortaklığımızı yoğunlaştırmayı ve daha yeşil bir gelecek için birlikte yakın çalışmayı dört gözle bekliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here