EMOSS Mobile Systems, Allison 4500 tam otomatik şanzımanı tercih ediyor

2
1093

Avrupalı araç üreticileri, tork artırımı sayesinde daha ağır yükler taşımak, dik yokuşlarda yüksek çekiş gücü sağlamak ve batarya ömrünü uzatmak amacıyla Allison kullanıyor.

Avrupa’daki yayım ve gürültü yönetmeliklerini yerine getirme yükümlülüğü ile EMOSS Mobile Systems, 480 kilometreyi aşan yol menzili sunan Allison şanzımana sahip elektrikli kamyonu geliştirdi.

Daha uzun menzil sunan EMOSS E.V.E.R. Elektrikli Kamyon, aküyü tekrar şarj etmek ve azami menzili sağlamak için 120 kilovat-saat (kWh) akü gruplarından ve sıvılaştırılmış petrol gazlı elektrik jeneratöründen faydalanıyor. Kamyon, ayrıca Allison 4500 tam otomatik şanzıman ve 50 tona kadar brüt toplam ağırlık ile sunuluyor.

EMOSS Teknoloji Başkanı Martijn Noordam, konu ile ilgili açıklamasında “Allison tam otomatik şanzıman, bizim için doğru performansı elde etmemizi sağlayan tek seçenek oldu. Allison donanımlı EMOSS kamyonları kullanan müşterilerimiz, bu araçlardan yüzde 100 memnun. Müşterilerimiz, kamyon mükemmel bir biçimde çalışana kadar, yüzde 30 seviyesinde dur-kalk döngüsünün gerçekçi olduğunu düşünmemişlerdi bile.“ dedi.

EMOSS, DAF şasisi kullanan Allison donanımlı E.V.E.R. kamyonunu Almanya Münih’te düzenlenen eCarTec Fuarı’nda ilk kez sergiledi.

Tam yüklü olduğunda altı ileri vites kullanımı için kalibre edilen Allison Transmission, dağlık arazi ve dik yokuşların çok olduğu güzergahlarda daha ağır yükleri taşımak ve zorlu yol koşullarında yüksek performans sağlamak adına kritik bir çözüm sunuyor.

Allison Ürün Mühendisliği Başkanı Randy Kirk ise şunları söyledi: “Allison, aktarma organları ve her türlü ticari taşıt tahrik sisteminin en etkin şekilde çalışmasını sağlıyor. Allison tam otomatik şanzımanlar, ticari uygulamaların geniş bir yelpazede elektrikli hale getirilmesinin yolunu açan, kanıtlanmış, hızlı ve en ideal şekilde entegre edilmiş çözümler sunuyor.

Allison tam otomatik şanzıman, aktarma organlarının kilit noktası olarak ön plana çıkıyor. Şanzıman, elektrikli motor ve batarya grubu üzerindeki yükü azaltmak için tork artırımı sağlıyor. Ayrıca enerji tüketimini düşürerek, menzili artırarak ve daha az maliyetli, daha hafif ve daha küçük bileşenlerin kullanımını kolaylaştırarak elektrikli motorun, uzun kullanım ömrü ve optimum verimlilik ile çalışmasını olanaklı kılıyor.

EMOSS, DAF şasisi kullanan Allison donanımlı E.V.E.R. kamyonunu Almanya Münih’te düzenlenen eCarTec Fuarı’nda ilk kez sergiledi. Şirket, bu sene de pilot müşterilerle test sürüşleri yapmayı planlıyor. EMOSS, E.V.E.R. kamyonlarına ek olarak inşaat, dağıtım ve atık toplama uygulamalarında kullanılmak üzere Allison şanzımanlı  elektrikli kamyonlar da geliştiriyor. Bu uygulamalar; damperli kamyonları, orta ağırlıkta hizmetler için üretilen kamyonları, atık toplama araçlarını ve diğer elektrikli kamyon sınıflarını kapsıyor.

Elektrikli araçlar konusunda on yılı aşkın tecrübesi, tam elektrikli güç aktarma organları geliştirme ve entegrasyon uzmanlığı ile EMOSS, otobüs ve kamyon üreticilerinin çözüm ortağı olarak çalışmalarına devam ediyor. Şirket kendi markası altında EMOSS elektrikli kamyon, otobüs ve çekici üretiminin yanı sıra yedek/akü sistemleri de sunuyor.

Allison 4500 tam otomatik şanzıman

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz