Ekol’ün 35 bin lastiği Brisa’ya emanet

1
1170

Brisa ve Ekol, filo hizmetleri kapsamında yeni bir işbirliğine imza attı. Sabancı Center’da gerçekleştirilen imza töreni ile duyurulan anlaşma kapsamında Ekol, 5 bin 500 araçlık filosu için Brisa’nın Profleet filo yönetim çözümlerinden yararlanacak.

Brisa, lojistik sektörünün yenilikçi firması Ekol ile özel bir işbirliğine imza attı. Geçtiğimiz günlerde Brisa CEO’su Cevdet Alemdar, Ekol Satınalma ve Yatırımlar Genel Müdürü Levent Demir, Ekol Filo Genel Müdürü Alper Bilgili ve Brisa’nın iş ortağı Marmara Lastik’in sahibi Necmettin Haliç’in katılımıyla Sabancı Center’da düzenlenen imza töreni ile duyurulan anlaşma kapsamında Türkiye’nin en büyük lojistik filosuna sahip olan Ekol, 5 bin 500 araçlık filosunun yıllık 35 bin adetlik lastik ihtiyacı için Brisa’nın güçlü markaları ve uzman kadrosundan destek alacak.

Brisa CEO’su Cevdet Alemdar ve Ekol Satınalma ve Yatırımlar Genel Müdürü Levent Demir

İşbirliği kapsamında Ekol, Brisa’nın sunduğu Profleet filo çözüm ortaklığı ile çalışmalarını sürdürecek. Bu kapsamda Brisa, Profleet danışmanlık ve hizmet paketi ile Ekol’e ürün, servis hizmetleri, yol yardımı ve danışmanlık desteği sunacak.

Ekol’e sağlayacağı kapsamlı danışmanlıkla şirketin lastik kaynaklı yol yardımı ihtiyaçlarını da yüzde 50 oranında düşürmeyi hedefleyen Brisa, yol yardım hizmeti Filofix ile Ekol’ün 5 bin 500 aracına hem Türkiye’de hem de Avrupa’da 7/24 hizmet verecek ve araçlarında yaşanabilecek lastik sorunlarına yerinde müdahale edecek.

Brisa, ayrıca lastik kaplama markası Bandag ile Ekol filosunun lastik ömrünü uzatarak, lastik maliyetinin düşmesini sağlayacak. Aspects+ hizmetiyle araçların dingil ayrıntısına kadar inceleme yapıp anında raporlamalarla lastik performanslarının takibini yapacak. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk mobil TIR servisi Mobilfix ile Ekol filosuna araç parklarında yerinde hizmet sunacak.

İşbirliği kapsamında Ekol, Brisa’nın sunduğu Profleet filo çözüm ortaklığı ile çalışmalarını sürdürecek. Bu kapsamda Brisa, Profleet danışmanlık ve hizmet paketi ile Ekol’e ürün, servis hizmetleri, yol yardımı ve danışmanlık desteği sunacak.

Brisa’nın sektörünün yenilik önderi olduğunun altını çizen ve filo müşterileri için bir değer sağlayıcı ve stratejik ortak olduğunu kaydeden Brisa CEO’su Cevdet Alemdar, “Değer odaklı bir yaklaşımla, filoların günümüz teknolojilerinden faydalanarak daha verimli, daha emniyetli ve daha konforlu bir şekilde operasyonlarını yürütmelerine olanak tanıyan Profleet filo çözümlerimizle, müşterilerimizin ihtiyacı olan tüm hizmetleri tek bir çatı altında topluyoruz. Diğer yandan ayrıntılı araştırmalar, gözlemler ve raporlamalar ile iş ortaklarımızın sahada da her an yanlarında oluyoruz. Sahayı çok iyi bilen bir ekip olarak, sahip olduğumuz bu bilgi ve deneyimi, Türkiye’nin önder lojistik şirketi Ekol ile paylaşmaktan ve işbirliğimizden büyük memnuniyet duyuyoruz.” diye konuştu.

İşbirliği ile ilgili değerlendirmede bulunan Ekol Satınalma ve Yatırımlar Genel Müdürü Levent Demir ise “5 bin 500 araçlık öz mal yatırımımız ile Avrupa’nın ve ülkemizin en büyük lojistik filolarından birine sahibiz. Klasik kara taşımacılığı yerine çevreci bir çözüm olan Intermodal taşımacılığı tercih etmemize rağmen ayda ortalama 10 milyon km yol katediyoruz. Dolayısıyla yakıt ve lastik, filo yönetim maliyetlerimizin merkezinde yer alıyor. Bu operasyonu en verimli ve en nitelikli şekilde yönetmek adına, Türkiye’nin lastik sektörü önderi Brisa’yla gerçekleştirdiğimiz 3+2 yıllık anlaşma ile başlattığımız işbirliğimizin önemli avantajlar sağlayacağına inanıyorum.” dedi.

Brisa’nın iş ortaklarından Marmara Lastik’in sahibi Necmettin Haliç de “Ekol ile yıllara dayanan güçlü bir iş ilişkimiz vardı. Kendi sektörlerinde öncü konumuna sahip bu iki güçlü kurumun bu kapsamlı işbirliğinden büyük mutluluk duyuyoruz.”  şeklinde konuştu.

Brisa CEO’su Cevdet Alemdar, Ekol Satınalma ve Yatırımlar Genel Müdürü Levent Demir, Ekol Filo Genel Müdürü Alper Bilgili ve Brisa’nın iş ortağı Marmara Lastik’in sahibi Necmettin Haliç’in katılımıyla Sabancı Center’da düzenlenen imza töreni ile duyurulan anlaşma kapsamında Türkiye’nin en büyük lojistik filosuna sahip olan Ekol, 5 bin 500 araçlık filosunun yıllık 35 bin adetlik lastik ihtiyacı için Brisa’nın güçlü markaları ve uzman kadrosundan destek alacak.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz