eCanter İskandinavya’da

0
5808
fuso-ecanter-danimarka-01
İki FUSO eCanter, Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da çalışmaya başladı.

Daimler Kamyon’un tamamen elektrikli kamyonu FUSO eCanter, Avrupa’nın sürdürülebilirlik anlamında önder bölgesi olan İskandinavya’ya geldi. İki araç şu anda Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da çalışmaya başladı. İki FUSO eCanter, Danimarka Ulaştırma Bakanı Benny Engelbrecht tarafından Danimarkalı müşteriler “Citylogistik” ve “Aarstiderne“ye teslim edildi.

Her iki müşteri de karbondioksit yayımlarını azaltmayı ve kentiçindeki taşımacılık lojistiğini değiştirmeyi amaçlıyor. Bunu yaparken yayımsız FUSO eCanter; sorumlu, çevreyle dost lojistik ve taşımacılık çözümleri sunmak için doğru araç olarak öne çıkıyor.

fuso-ecanter-iskandinavya-01
İki FUSO eCanter, Danimarka Ulaştırma Bakanı Benny Engelbrecht tarafından Danimarkalı müşteriler “Citylogistik” ve “Aarstiderne”ye teslim edildi.

FUSO Avrupa Satış ve Pazarlama Başkanı Christoph Fitz, e-mobilite için yeni bir pazardaki bu teslimatın önemine dikkat çekerek, şunları söyledi: “Kentleşme, kentlerde mallara olan talebi hızlı bir şekilde artıran önemli bir küresel eğilim. Bu nedenle, kamyonlar toplumun vazgeçilemez omurgası durumunda ve gelecekte de böyle kalmaya devam edecek. eCanter’in kullanıldığı Avrupa’daki her yeni büyük kent ile kentiçindeki lojistiğin geleceğinin görselleştirilmesine kalıcı bir destek veriyoruz.

fuso-ecanter-kopenhag-01
eCanter, FUSO’nun toplumun kentiçi dağıtımında sıfır yayımlı ve sıfır gürültülü kamyon ihtiyacına bir yanıt.

Dokuz Avrupa kentinde kent yaşamını iyileştirme

Tamamen elektrikli hafif hizmet kamyonu, FUSO’nun toplumun kentiçi dağıtımında sıfır yayımlı ve sıfır gürültülü kamyon ihtiyacına bir yanıt. Bu kamyon, dünya çapında kent merkezlerinde artan gürültü ve hava kirliliği sorunlarının çözümüne yardım ediyor. Danimarka’daki teslimat ile FUSO eCanter, daha iyi kent yaşamı sunmak için şu anda Almanya, Birleşik Krallık, Fransa, Portekiz, Hollanda ve Danimarka’daki dokuz kentte kullanılıyor. 100 km’lik bir menzil ile 7.49 tonluk araç, müşterilerin kentiçindeki kısa menzilli dağıtım gereksinimlerini karşılıyor.

fuso-ecanter-kopenhag-02
100 km’lik bir menzil ile 7.49 tonluk araç, müşterilerin kentiçindeki kısa menzilli dağıtım gereksinimlerini karşılıyor.

FUSO eCanter, sınırlı seri üretimdeki dünyanın ilk tamamen elektrikli hafif hizmet kamyonu. Ocak 2020’de FUSO, Japonya’daki iki müşteriye dört adet eCanter teslim etti. Bu da şu anda Japonya’daki, Birleşik Devletler’deki ve Avrupa’daki müşteriler tarafından yaklaşık 150 adet aracın kullanıldığı anlamına geliyor. Daha başka teslimatlar da bunları takip edecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here