DFDS Akdeniz İş Birimi, WiLAT Türkiye işbirliği ile gerçekleştirilen “Mentorluk Projesi”yle gençlere iş fırsatları yaratıyor

0
266
FUAT_PAMUKCU
DFDS Akdeniz İş Birimi Satış, Pazarlama, İş Geliştirme ve Strateji Başkan Yardımcısı Fuat Pamukçu

DFDS Akdeniz İş Birimi ve WiLAT Türkiye işbirliği ile geçtiğimiz yılın sonunda hayata geçirilen Mentorluk Projesi’ne dahil olan üniversiteli gençler, gönüllü DFDS çalışanlarından oluşan mentorluk ekibi ile 6 ay boyunca birebir çalışma fırsatı buldu. Proje kapsamında mentorlardan eğitim alan menti statüsündeki Altınbaş Üniversitesi’nden 5 öğrenciye ve İstanbul Okan Üniversitesi’nden 5 öğrenciye yeni iş fırsatları doğmaya başladı. Projeye dahil olan öğrencilerden 5 tanesi DFDS bünyesinde farklı departmanlarda staj programına başlayarak iş hayatına ilk adımlarını attılar.

Başarı ile sürdürülen proje, Uluslararası Lojistik Yönetimi, Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık ve İşletme bölümlerinde eğitimler alan gençlere yeni iş fırsatları yaratırken, önümüzdeki günlerde yeni üniversiteleri projeye dahil ederek kapsamını genişletecek.  

Proje ile ilgili değerlendirmede bulunan DFDS Akdeniz İş Birimi Satış, Pazarlama, İş Geliştirme ve Strateji Başkan Yardımcısı Fuat Pamukçu, şunları söyledi: “DFDS Akdeniz İş Birimi olarak uluslararası alanda üst düzey saygınlığı olan CILT’nin kadın kanadı WiLAT Türkiye işbirliğimiz doğrultusunda ‘Mentorluk Projesi’ni hayata geçirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Projenin şimdiden başarılı sonuçlar vermesi, gençlere yeni fırsatlar yaratması bizi projenin sınırlarını genişletmek konusunda yüreklendirdi. Ülkemizin ve lojistik sektörünün de geleceği olan genç kız öğrencilerle deneyimlerimizi paylaştığımız projemizin amacına ulaştığını görmek hepimize umut veriyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz