Delphi Technologies, elektrikli araçlara odaklanacak

1
715

Delphi Technologies, New York Borsası’nda gerçekleştirilen 4.5 milyar Dolar’lık işlem ile Delphi Automotive’den ayrılırken, Delphi Automotive de hareketliliğin geleceğini tesis eden küresel teknoloji şirketi Aptiv oldu. Dönüşüm sonrası Delphi Technologies, bir yandan 5 bin mühendisiyle hem binek otomobil hem de ticari taşıt pazarına yönelik elektrikli araçlar ve içten yanmalı motorlar için çözümler geliştirecek, bir yandan da kapsamlı küresel satış sonrası ağıyla araçların onarımı için gelecekte oluşacak talepleri karşılayacak. Aptiv ise otomotiv sektöründe hareketliliğe odaklanacak. Delphi Technologies CEO’su Liam Butterworth, “Kapsamlı teknoloji yelpazemiz, sınıfının en iyisi maliyet yapımız, üç kıtada 20 imalat tesisimiz ve 12 teknik merkezimizle dengeli bir coğrafi üretim dağılımımızla otomobillerin elektrikle geleceğe hazırlanma sürecine tam anlamıyla hazırız.” dedi.

Delphi Technologies, New York Borsası’nda gerçekleştirilen 4.5 milyar Dolar’lık işlem ile otomotiv donanım üreticileri için önemli çözümler geliştiren Delphi Automotive’den ayrıldı. Delphi Automotive ise Aptiv adını aldı. Gerçekleştirilen işlemin ardından ortaya çıkan Delphi Technologies, bir yandan 5 bin mühendisiyle hem binek otomobil hem de ticari taşıt pazarına yönelik elektrikli araçlar ve içten yanmalı motorlar için çözümler geliştirecek, bir yandan da kapsamlı küresel satış sonrası ağıyla araçların onarımı için gelecekte oluşacak talepleri karşılayacak. Aptiv ise otomotivde hareketliliğe odaklanacak. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Delphi Technologies CEO’su Liam Butterworth, yakıt ekonomisi ve yayım konusundaki artan düzenleme taleplerini karşılamak üzere dünya çapındaki müşterilerine yardımcı olmak için son derece iyi yapılandıklarını söyledi. Butterworth, “Kapsamlı teknoloji yelpazemiz, sınıfının en iyisi maliyet yapımız, üç kıtada 20 imalat tesisimiz ve 12 teknik merkezimizle dengeli bir coğrafi üretim dağılımımızla otomobillerin elektrikle geleceğe hazırlanma sürecine tam anlamıyla hazırız.” diye konuştu.

Delphi Technologies CEO’su Liam Butterworth

2025’te araçların yüzde 95’inin hala bir “motoru” olacak

Elektrikli araç oranında artışın devam etmesine rağmen 2025 yılında yoldaki araçların yaklaşık yüzde 95’inin hala bir motora sahip olacağını kaydeden Butterworth, “Bu, tamamen elektrikli otomobil pazarına giden yolda araç performansında önemli adımlar atma fırsatına sahip olduğumuz anlamına geliyor. Yarı ve tam hibrit olmak üzere elektrikli araçların yer aldığı bu alanı geliştirmeye devam edeceğiz. Delphi Technologies, içten yanmalı motorların CO2 ve zararlı gaz salınımlarını sırasıyla yüzde 40 ve yüzde 60 oranında azaltılması da dahil olmak üzere oldukça katı otomotiv düzenlemelerini karşılamak için gereken birikim ve yelpazeyi sahip.” diye konuştu. Delphi Technologies, dengeli gelir karması, sınıfının en iyisi maliyet yapısı ve deneyimli önderlik gibi özelliklerle öne çıkıyor. Butterworth, 2014 yılından bu yana motor ve aktarma bölümüne önderlik ediyor ve şu anda 20 binin üzerinde çalışanı bulunan yeni şirketin kumandasını ele alıyor. Yeni şirket endüstri önderi beceri ve uzmanlıklarını, pazar ve müşteri ihtiyaçları doğrultusunda çevreye duyarlı çözümler geliştirmek için kullanacak.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here