Delanchy Group, ilk Renault Trucks D Z.E. serisi aracı teslim aldı

0
3421
Renault-Trucks-D-ZE-1
2017'den beri yüzde 100 elektrikli Renault Trucks D prototip kamyonu kullanan Delanchy, ilk D Z.E. serisi aracını teslim aldı.

Delanchy Group ve Renault Trucks, her geçen gün güçlenen çevre dostu yük taşımacılığını desteklemek amacıyla birlikte çalışmaya devam ediyor. 2017’den beri yüzde 100 elektrikli Renault Trucks D prototip kamyonu kullanan Delanchy, ilk D Z.E. serisi aracını teslim aldı.

Renault Trucks ve Delanchy Group, hava kalitesine gün geçtikçe daha fazla önem veren yük taşımacılığını geliştirmek için elli yıldan uzun süredir birlikte çalışıyor.

Delanchy Group, 2017’den beri Les Halles de Lyon – Paul Bocuse gıda pazarına günlük teslimatlarını yüzde 100 elektrikli, 13 tonluk Renault Trucks D prototip kamyon kullanarak gerçekleştiriyor. Teslimatlar, bölge sakinlerinin huzurunu ve rahatını bozmayacak şekilde uygun saatlerde sessiz bir şekilde yürütülüyor.

Renault-Trucks-Blainville-plant-electric-D-ZE-Delanchy_2
Frigorifik taşımacılıkta uzman Delanchy, Renault Trucks Blainville-sur-Orne (Calvados) tesislerindeki üretim hattından çıkacak 16 tonluk ilk D Z.E. kamyonunun alım kararını verdi.

Renault Trucks gibi Delanchy Group için de şehir merkezlerindeki hava kalitesinin iyileştirilmesi ve küresel CO2 salımlarına karşı adım atılabilmesi için kentiçi ulaşımın, hızla elektrikli taşımacılığa geçmesi gerekiyor. Bu nedenle, frigorifik taşımacılıkta uzman Delanchy, Renault Trucks Blainville-sur-Orne (Calvados) tesislerindeki üretim hattından çıkacak 16 tonluk ilk D Z.E. kamyonunun alım kararını verdi.

Delanchy Group Teknik Müdürü Yannig Renault, şu açıklamada bulundu: “Elektrikli taşımacılık alanında kendini işine adamış bir taşımacılık şirketi olarak şehir merkezleri için sıfır salımlı frigorifik teslimat çözümü geliştirilmesine katkıda bulunmak istedik. Yüzde 100 elektrikli Renault Trucks D prototip kamyon sayesinde bu teknolojiyi test ettik ve onayladık. Bu aracın hem kullanım hem de bakım koşullarından memnun kaldık.

Renault-Trucks-Blainville-plant-electric-D-ZE-Delanchy_3
Renault Trucks D Z.E.

Çalışanlarımız ve müşterilerimiz de aynı şekilde memnunlar. Bu doğrultuda Delanchy Group, ilk Renault Trucks D Z.E. serisi kamyonu sipariş ederek elektrikli taşımacılık alanına verdiği önemi ve kararlılığını göstermiş oldu. Bu ikinci elektrikli aracı filomuza katarak taşımacılık çözümlerimize gerçek bir ‘enerji çeşitliliği’ sağlayacağız.

Delanchy Group, bu yeni yüzde 100 elektrikli aracın Paris ile Lyon arasında yaklaşık 110 kilometrelik güzergahta çalışması konusunda karar aşamasında.

Delanchy Group’un 1000 araçlık filosundaki ilk Renault Trucks D Z.E. kamyon, 340 araçlık dağıtım operasyonları filosuna katılacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz