Daimler Truck, Kuzey Amerika’da yepyeni Western Star 57X uzun yol kamyonunu sundu

0
1444
westernstar-57X
Daimler Truck North America (DTNA), ABD'de yepyeni Western Star 57X uzun yol kamyonunu tanıttı.

Daimler Truck North America (DTNA), ABD’de yepyeni Western Star 57X uzun yol kamyonunu tanıttı. İkonik Amerikan markasının en yeni kamyonu, çarpıcı bir ön tasarım ve karakteristik krom görünümü sunuyor ve X Serisi’nin en yeni aile üyesini oluşturuyor. Kardeş serileri 47X ve 49X gibi, 57X de Western Star‘a özgü dayanıklılık, üretkenlik ve verimlilik anlamına geliyor.

Western Star, daha fazla güvenlik, verimlilik ve dayanıklılık için müşteri ihtiyaçlarını karşılamak üzere tüm X Serisi‘ni yeniden tasarladı. Tamamen yeni 57X, esas olarak özel ve inşaat aracı müşterilerine hizmet veren 47X ve 49X serilerinin aksine, özellikle küçük filo segmentinde veya araç sahibi operatörler olmak üzere uzun mesafeli güzergahlarda seyahat eden müşteriler için tasarlandı.

57X‘in farklı çeşitleri, çeşitli uygulamalara sunuluyor. Kısa ve uzun kabin sürümleri 152 ile 183 cm arasında farklı tavan yüksekliklerinde alınabiliyor. Uzun sürümde yatak ve sürücü salonu bulunuyor. İyileştirilmiş yalıtım, daha büyük bir ön cam ve kullanımı kolay havalandırma ve sıcaklık kontrolleri, operatör konforunu artırıyor. LED aydınlatma paketi 57X’e farklı bir görünüm kazandırıyor ve optimize edilmiş yol aydınlatmasıyla güvenliği artırmaya yardımcı oluyor. Çok sayıda başka konfor özelliği ve seçeneği de müşterinin kamyonu sürücünün ihtiyaçlarına göre daha da özelleştirmesine olanak tanıyor.

Western Star 57X‘in üretimine 2023’ün birinci çeyreğinde Cleveland, Kuzey Karolina, ABD’deki Daimler Truck North America üretim tesisinde başlanacak.

Şimdiye kadarki en verimli Western Star Truck

Yeni Western Star 57X, selefi 500XE’den yaklaşık yüzde 6 daha verimli ve bu da onu şimdiye kadarki en verimli Western Star kamyonu yapıyor. Müşteriler farklı motor seçenekleri arasından seçim yapabiliyor. Detroit DD13 Gen 5, DD15 Gen 5 ve DD16 motorların tümü, kanıtlanmış performansla azami verimlilik sunar. 57X, Detroit DT12 Direct veya vites değiştirmeyi iyileştirip aşınmayı azaltırken yakıt tüketimini azaltan ve verimliliği artıran Yüksek Hızlı AMT şanzımanlarla birlikte sunuluyor. Akıllı Güç Aktarma Sistemi Yönetimi araziyi öngörüyor ve verimliliği daha da artırmak için yol koşullarına uyum sağlıyor. Şasi ve kabinde yapılan çeşitli optimizasyonlar, yeni 57X’in yakıt tüketimi rakamlarını daha da düşürüyor. Bunlar arasında aerodinamik kaput ve tamponlardaki hava kanalları ile sürücü kabini ile şasi arasındaki esnek etekler yer alıyor.

westernstar-int
57X, kokpitte enstrüman konfigürasyonuna izin veren ve eğlence işlevlerinin (Apple Car Play ve Android Auto aracılığıyla) ve araç bilgilerinin kontrolünü basitleştiren bir dijital ekrana sahip olan ilk Western Star kamyon. Entegre direksiyon simidi kontrolleri, sürücülerin eğlence ve bilgi işlevlerinin çoğunu ellerini direksiyondan çekmeden kontrol etmelerini sağlıyor.

Yeni teknik özellikler ve daha fazla konfor

Western Star 57X, kanıtlanmış DTNA teknolojilerini temel alarak müşterilere gelişmiş güvenlik ve konfor sunuyor. Aktif Fren Yardımcısı 5 ile Detroit Assurance 5.0 Güvenlik Sistemi, kamera/radar “her zaman açık” sistemini, Uyarlanabilir Hız Sabitleyici’yi ve isteğe bağlı Aktif Şerit Yardımcısı’nı içeriyor. 57X’te tamamen yeni olan Active Side Guard Assist, sağa dönüşlerde kör taraf sorunlarını azaltmak için tasarlanmış endüstri önderi bir teknoloji. 57X, kokpitte enstrüman konfigürasyonuna izin veren ve eğlence işlevlerinin (Apple Car Play ve Android Auto aracılığıyla) ve araç bilgilerinin kontrolünü basitleştiren bir dijital ekrana sahip olan ilk Western Star kamyon. Entegre direksiyon simidi kontrolleri, sürücülerin eğlence ve bilgi işlevlerinin çoğunu ellerini direksiyondan çekmeden kontrol etmelerini sağlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz