Daimler Truck, entegre bir dijital mühendislik platformu kurmak için Siemens ile işbirliği yapıyor

0
1647
MercedesBenz-siemens-01
Siemens Digital Industries Software ve Daimler Truck AG, Siemens Xcelerator yazılım ve hizmet portföyü kullanılarak oluşturulmuş son teknoloji bir dijital mühendislik platformunu uygulamak için yeni bir işbirliğini duyurdu.
Renault Trucks

Siemens Digital Industries Software ve Daimler Truck AG, Daimler Truck’ın ticari araç inovasyonunun geleceğini ve kamyon ve otobüslerin verimli ürün geliştirme ve yaşam döngüsü yönetimini keşfetmesini sağlamak için Siemens Xcelerator yazılım ve hizmet portföyü kullanılarak oluşturulmuş son teknoloji bir dijital mühendislik platformunu uygulamak için yeni bir işbirliğini duyurdu. Yeni platform, Daimler Truck‘ın mühendislik merkezlerinde, markalarında ve iş segmentlerinde küresel olarak kullanıma sunulacak.

Daimler Truck Holding AG Kamyon Teknolojisinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Andreas Gorbach, işbirliğiyle ilgili olarak “Siemens ile ilişkimizi genişletme kararımız, Daimler Truck için küresel olarak entegre bir BT ve mühendislik ortamı yaratma hedefimizden kaynaklanıyor. Bu, taşımacılığın geleceğini inşa etmek ve müşterilerimizin işlerini daha başarılı kılmak için en ileri teknolojilerden yararlanmamıza yardımcı olacak. Birleşik bir BT ortamı, Daimler Truck’taki mühendislik faaliyetlerimizin ileriye doğru büyük bir adım atmasını sağlayacak. Yeni geliştirme platformunun sağladığı şeffaf ve verimli uçtan uca mühendislik süreciyle daha çevik hale geliyoruz ve pazara sunma süremizi iyileştirebileceğiz.” dedi.

Yeni dijital platform, gelecekteki standart PLM çözümü olarak Malzeme Listesi (BOM) yönetimi ile genişletilen Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi (PLM) için Teamcenter yazılımının uygulanması yoluyla Daimler Truck’ın Siemens Xcelerator portföyünü benimsemesini genişletecek. Bu ortam, Daimler Truck ekiplerinin iş akışlarını, sistemlerini ve bunlarla ilgili mekanik tasarım, elektrik tasarımı ve simülasyon verilerini bir araya getirecek ve entegre edecek. Bu, Daimler Truck’ın ürün mühendisliği için NX yazılımı da dahil olmak üzere Siemens Xcelerator portföyündeki çözümleri kullanmasını genişletiyor.

Daimler Truck, bağımsız bir kuruluş olarak kuruluşundan bu yana, akıllı BT inovasyonlarıyla sürdürülebilir taşımacılığa önderlik etme stratejik amacı ile Daimler AG‘nin eski sistemlerinden uzaklaşmak için bir dijitalleşme girişimi başlattı. Geleceğin kamyonlarını ve otobüslerini geliştirmek için Daimler Truck, karbon nötr bir gelecekte araçların hem akü elektrik hem de hidrojen temelli tahriklerle çalıştırılacağı net bir teknoloji stratejisi izliyor. Bu araçların ayrıca otonom kamyon taşımacılığı gibi ileri düzey hizmet sunumlarını mümkün kılan artan dijitalleşme yoluyla daha akıllı hale gelmesi bekleniyor.

MercedesBenz-siemens-02
Daimler Truck Holding AG Kamyon Teknolojisinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Andreas Gorbach ve Siemens AG Yönetim Kurulu Üyesi ve Digital Industries CEO’su Cedrik Neike

Siemens AG Yönetim Kurulu Üyesi ve Digital Industries CEO’su Cedrik Neike ise şunları söyledi: “Kamyonlar, küresel tedarik zincirlerinin bel kemiği ve Siemens, Daimler Truck’ın karbon nötr taşımacılığın geleceğini belirlemesine yardımcı olacak. Daimler Truck, önder teknoloji platformumuzu, önder ürün mühendisliğimizi, yaşam döngüsü yönetimimizi ve simülasyon araçlarımızı kullanarak karbonsuz geleceğini inşa edecek.

Daimler Truck, geliştirme için küresel bir platform yaklaşımı benimsiyor; bu, temel bileşenleri ve araç platformlarını bir kez geliştirme ve ardından bunları markalar ve pazarlar arasında küresel olarak ölçeklendirme ilkesinin temel olduğu anlamına geliyor. Bunu sağlamak için, bulut tabanlı bir küresel işbirliği ve ortak bir dijital mühendislik sistemi platformu çok önemli, bu nedenle Daimler Truck, bu yeni nesil mühendislik dijital ortamını oluşturmak için teknoloji ve uygulama sağlayıcısı olarak Siemens‘i seçti.

Siemens Digital Industries Software, Siemens Xcelerator iş platformundaki yazılım, donanım ve hizmetleri kullanarak her büyüklükteki kuruluşun dijital olarak dönüşmesine yardımcı oluyor. Siemens‘in yazılımı ve kapsamlı dijital ikizi, şirketlerin bugünün fikirlerini geleceğin sürdürülebilir ürünlerine dönüştürmek için tasarım, mühendislik ve üretim süreçlerini optimize etmelerini sağlıyor. Siemens Digital Industries Software, çiplerden tüm sistemlere, üründen prosese tüm endüstrilerde bugünün yarınla buluştuğu yer olarak dikkat çekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here