Daimler Truck, bağımsız iştiraki Torc Robotics ile ABD’de otonom kamyon taşımacılığı sistemlerini geliştirmeye tüm hızıyla devam ediyor

0
763
Torc-Robotics_02
SAE Seviye 4 (L4) otonom kamyonların geliştirilmesinde dünyanın önde gelen orijinal ekipman üreticilerinden Daimler Truck, bağımsız iştiraki Torc Robotics ile ABD’deki kara yollarında her gün bir otonom kamyon filosunu güvenli ve güvenilir bir şekilde test ediyor.

Kritik yedekli güvenlik sistemlerine sahip SAE Seviye 4 (L4) otonom kamyonların geliştirilmesinde dünyanın önde gelen orijinal ekipman üreticilerinden Daimler Truck, bağımsız iştiraki Torc Robotics ile ABD’de otonom kamyon taşımacılığı sistemlerini geliştirme çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Torc Robotics, kamyon orijinal ekipman üreticisi olan işbirliği ortaklıkları ile ABD’deki kara yollarında her gün bir otonom kamyon filosunu güvenli ve güvenilir bir şekilde test ediyor.

Otonom kamyon taşımacılığı sistemlerinin hayata geçirilen uygulamalarını daha da geliştirmeyi amaçlayan Daimler Truck’ın bağımsız iştiraki Torc Robotics, söz konusu hedef doğrultusunda şimdi de ABD’nin önde gelen lojistik firmaları ile iş birliği yapmaya başladı. Torc Robotics, bu kapsamda kendi geliştirme sürecine derin bir bakış açısı sağlayacak sektörünün lider taşımacılık firmaları ile Torc Otonom Danışma Konseyi’ni (TAAC) kurdu. Daimler Truck ve Torc Robotics, gelecek 10 yılda otonom kamyon taşımacılığının hayata geçirileceğini ve teknolojinin pazara arz edileceğini öngörüyor.

Torc-Robotics_03
Otonom kamyon taşımacılığı sistemlerinin hayata geçirilen uygulamalarını daha da geliştirmeyi amaçlayan Torc Robotics, lider taşımacılık firmaları ile Torc Otonom Danışma Konseyi’ni (TAAC) kurdu. ABD’de yürütülen otonom kamyon testlerinin kapsamı; araç yolları, rampalar ve kontrollü kavşaklardaki dönüşleri de kapsayacak şekilde genişletildi.

Torc Robotics’in otonom sürüş yazılımı yol testlerinde kendini kanıtladı

Üç yıl önce Torc Robotics hisselerinin önemli bir kısmını satın alan Daimler Truck, böylece otonom kamyonların sadece bir fikir olmaktan çıkıp gerçeğe dönüştürülmesinde önemli bir aşama kaydetti. Şerit değiştirme ve kompleks sürüş düzenleri gibi olağan araç kullanım senaryoları yoğun bir şekilde test edilirken, Torc Robotics’in otonom sürüş yazılımının kara yolları üzerinde güvenli bir şekilde aracı sevk ve idare edebildiği kanıtlandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here