DAF Trucks Vlaanderen “Geleceğin Fabrikası” seçildi

0
617
DAF Trucks Vlaanderen
DAF Trucks Vlaanderen, 'Geleceğin Fabrikası' seçildi. Ödül, Flaman Başbakanı Jan Jambon (sağda) tarafından DAF Trucks Vlaanderen Genel Müdürü Stijn Van Eyken (ortada) ve Kabin Fabrikası Fabrika Müdürü Danny Pieter'e (solda) takdim edildi.
Renault Trucks

DAF Trucks Vlaanderen, “Geleceğin Fabrikası” ödülüne layık görüldü. Bu prestijli ödül, DAF‘ın Westerlo’daki Belçika kabin ve aks fabrikasının, dünyada türünün en modernleri arasında yer alarak, son teknolojiye sahip, teknolojik açıdan gelişmiş bir tesise etkileyici dönüşümünü onaylıyor.

Belçika teknoloji federasyonu Agoria, her yıl Belçika’daki seçilmiş sayıda öncü ve sürdürülebilir üretim tesisine ‘Geleceğin Fabrikası‘ sertifikaları veriyor. Agoria; Flanders, Wallonia ve Brüksel bölgesinde teknoloji ve metal endüstrisindeki 2.000’den fazla şirketi ve 320.000 çalışanı temsil ediyor. Amacı, yeniliği teşvik etmek ve Belçika endüstrisinin kapasitesini güçlendirmek.

DAF Trucks Vlaanderen
Bu prestijli ödül, DAF’ın Westerlo’daki Belçika kabin ve aks fabrikasının, dünyada türünün en modernleri arasında yer alarak, son teknolojiye sahip, teknolojik açıdan gelişmiş bir tesise etkileyici dönüşümünü onaylıyor.

Parlayan örnek

Agoria Flanders Genel Müdürü Jolyce Demely, konuyla ilgili olarak “DAF Trucks Vlaanderen, ‘Geleceğin Fabrikası’nın parlak bir örneği. Teknoloji endüstrimiz ancak inovasyona devam ederek uluslararası alanda rekabet edebilir. Bu hedefi teşvik etmeye ve desteklemeye devam etmeliyiz. Verimliliğimizi artırmanın ve günümüz Avrupa sanayi sektöründe dijital ve yeşil yarışta ön sıralarda yer almanın en iyi yolu budur. Bu aynı zamanda Flaman sanayi politikasının da mutlak odak noktası olmalıdır.” dedi.

DAF Trucks Vlaanderen
Yeni Nesil DAF XD, XF, XG ve XG+ kamyonların 2022 ve 2023 Yılın Uluslararası Kamyonu ödülüne layık görülmesinde Westerlo’da üretilen kabinlerin ve aksların da büyük payı bulunuyor.

Gerçek bir ekip tanıma

DAF Trucks için bu ödül, tesisin yeni nesil araçların eksiksiz bir serisinin üretimine hazırlanırken geçirdiği önemli geçişin bir kanıtı.

DAF Trucks Vlaanderen Genel Müdürü Stijn Van Eyken ise şu açıklamayı yaptı: “Her şeyden önce bu teşekkür, gerçek bir ekip çalışmasının haklı bir takdiri. Birlikte, çevre dostu bir boya atölyesi, son derece robotize edilmiş beyaz gövde fabrikası ve meslektaşlarımıza olağanüstü ergonomi sağlayan yepyeni bir iç trim hattı da dahil olmak üzere tamamen yeni bir kabin fabrikası geliştirdik ve inşa ettik. Ayrıca aks fabrikası, optimum çalışma koşullarının yanı sıra en yüksek kaliteyi sunmak üzere tamamen yeniden tasarlandı. DAF, 2017’den bu yana Westerlo tesislerimize toplam 300 milyon Euro’nun üzerinde yatırım yaparak bizi Belçika otomotiv endüstrisinde inovasyonda ön sıralara taşıdı. Yeni Nesil DAF XD, XF, XG ve XG+ kamyonların 2022 ve 2023 Yılın Uluslararası Kamyonu ödülüne layık görülmesinde Westerlo’da üretilen mükemmel kabinlerin ve aksların da büyük payı olduğundan eminim. ‘Geleceğin Fabrikası’ unvanı, Belçika’da yüksek teknolojili imalat sanayinin ne kadar başarılı olabileceğini bir kez daha gösteriyor.

Geleceğin Fabrikası‘ sertifikası Stijn Van Eyken‘e Flaman Başbakanı Jan Jambon tarafından takdim edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz