DAF Excellence Edition ve Universal Edition Türkiye’de

0
791
New-DAF-XF-FT-Space-Cab
DAF Trucks Turkey araçlarını Excellence Edition ve Universal Edition olarak ülkemiz pazarına sunuyor.
Renault Trucks

2018 yılında Avrupa’da ses getiren büyük filo siparişlerine imza atan DAF Trucks, Türkiye’de de müşterilerine bu büyük filolarla aynı özelliklere sahip Excellence Edition ve Universal Edition’ı tanıtmaya hazırlanıyor. DAF Trucks yetkilileri, bu araçların yakıt sarfiyatıyla, kullanım kolaylığıyla, garanti koşullarıyla ve donanım seviyesiyle müşterilerin vazgeçilmezi alacağını dile getiriyorlar ve donanım seviyesi her türlü kullanıma uygun olarak belirlenen bu araçların Avrupa’da kazanmış olduğu başarıyı Türkiye’de de perçinlemeyi hedelediğini kaydediyorlar.

Uygun yakıt tüketimi

DAF XF, düşük yakıt tüketimiyle dikkat çekiyor. Örneğin, yılda 120 bin km yapan bir müşteri, 100 km’de 4 lt yakıt tasarrufu yaptığında 3 yılda yaklaşık 90 bin TL (15 bin Euro’ya eşdeğer) tasarruf ediyor. DAF XF bu avantajı aerodinamik özellikleri, Eco mod ve EcoRoll özellikleri, PACCAR MX-11 ve MX-13 motorları, egzoz sonrası işleme sistemleri, Traxon şanzımanı, yeni tahrik hattı yazılımı, HVAC ve akıllı havalandırma kontrolleri ile sağlıyor.

Aero Paket, aerodinamik özellikleri daha uygun hale getirerek çekicinin yakıt tüketimini düşürüyor. Araçta bulunan Öngörülü Hız Sabitleyici (PCC), yoldaki iniş ve çıkışları tahmin ederek, en uygun hızı ve vites seçimini önceden belirleyerek yakıt tüketimini en düşük seviyeye getiriyor.

Eco modu, sürücüye ekonomik sürüşte yardımcı oluyor ve başka bir ekonomi modu seçerek sürücüye aracın performansını artırma olasılığı veriyor. EcoRoll ise hız sabitleyici etkin durumdayken aracın yokuş aşağı “serbest” iniş yapmasını sağlıyor. Öngörülü Hız Sabitleyici ile birlikte EcoRoll işlevi daha da geliştirilmiş olup bu sayede daha fazla yakıt tasarrufu elde ediliyor. Ayrıca Lastik Basıncı İzleme Sistemi (TPMS) ile doğru lastik basıncı sağlanarak hem yakıttan tasarruf edilir hem de lastik aşınması azaltılmış oluyor.

DAF-XF-Serisi-01
DAF XF

Azami çalışma süresi

DAF araçları, müşterileri için azami çalışma süresiyle 100 bin kilometreye kadar bakım aralıkları sunuyor. Bu büyük filo siparişleri için çok önemli bir parametre.

Yüksek sürüş konforu

Sürücünün en iyi performansı gösterebilmesi için tasarlanan ve etkileşimli bir program olan Sürücü Performans Yardımcısı (DPA), yakıt maliyetini azaltırken sürüş konforunu da artırıyor. Yeni XF araçların kabini ise çok geniş ve konforlu.

Güvenli sürüş

Araç Denge Kontrolü (VSC) kritik sürüş durumlarına müdahale ederek viraj alma ve sollama manevraları sırasında aracın dengesini koruyor ve ani devrilmeye karşı ek güvenlik sağlıyor. Şeritten Çıkma Uyarı Sistemi ise sürücünün yorgunluk veya dikkat dağınıklığı esnasında ortaya çıkan yoldan çıkma riskini azaltıyor. Uyarlanabilir Hız Sabitleyici (ACC) de yoğun otoyollarda sürüş esnasında sürücüde oluşan stresi azaltır. Yaklaşan çarpışmayı engellemeye yarayan Önden Çarpışma Uyarısı (FCW) ve Gelişmiş Acil Durum Fren Sistemleri araç güvenliğini de üst seviyede artırıyor.

Artı garanti

DAF, Excellence Edition ve Universal Edition araçları ile 500 bin km’ye kadar tahrik hattına 3 yıl garanti sunmuyor. Bu da, müşterileri için 1 yıl daha fazla garanti süresi anlamına geliyor. Nihayetinde bu garanti seçeneği ile toplam sahip olma maliyeti azaltılmış oluyor ve DAF’ın ürünlerinin sağlamlığına güvendiğini ispatlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz