Girteka Lojistik’e bin 500 DAF XF

0
2450
Girteka-Lojistik-1500-DAF-XF-Daha-
Renault Trucks

Bu yılın başlarında 500 adet DAF XF çekiciyi filosuna katan Avrupa’nın önde gelen nakliye şirketlerinden Girteka Lojistik, bin 500 adet DAF XF kamyon daha sipariş etti.

DAF kamyonların beklenenden daha iyi performans gösterdiğini söyleyen Girteka Lojistik CEO’su Edvardas Liachovičius, “Sürücülerimiz için son derece konforlu ve güvenli olan DAF kamyonları, eşsiz yakıt verimliliği sağlıyor. Bu bin 500 yeni DAF kamyonla Avrupa çapında işimizi daha da genişletmek için planımızı geliştirmeye devam edebileceğiz.” dedi.

Litvanya’nın Vilnius şehrinde bulunan Girteka Lojistik, 90’ların ortasında kurulmasından bu güne Avrupa’nın önde gelen taşımacılık şirketlerinden biri oldu. Modern filosu, 5 bin 600’ün üzerinde kamyon ve 5 bin 800 treylerden oluşan şirketin ve 13 binden fazla çalışanı bulunuyor.

Beklentileri aşan DAF XF

Edvardas Liachovičius, sözlerini şöyle sürdürdü: “500 DAF XF kamyonun ilk parti siparişini kapsamlı bir pazar araştırmasının ardından verdik. Günlük işlerimizde, araçlar her açıdan bizim yüksek beklentilerimizi bile aşıyor. Sadece iş açısından değil, aynı zamanda son derece konforlu kabini ve mükemmel sürüş özelliklerini seven sürücülere bakış açısından da beklentileri aşıyor. Ayrıca DAF kamyonları, CO2 ayak izimizi azaltmayı destekliyor. Yeni XF, CO2 yayımını en aza indiren yakıt verimliliğinde yeni bir standart koyuyor.

Yüksek yakıt verimliliği

Girteka Lojistik’in bin 500 adet DAF XF kamyonu, yeni TraXon otomatik şanzıman ve 12.9 litrelik PACCAR MX-13 motoru (355 kW / 480 bg) ile donatılacak. Öngörülü Hız Sabitleme, Öngörülü Vites Değiştirme, Şerit Takip Sistemi, AEBS ve Önden Çarpışma Uyarısı dahil olmak üzere, kamyonlar en son teknolojilere sahip. Girteka Lojistik azami çalışma süresini sağlamak için 200 bin kilometreden az olmayan servis aralıklarını tercih ediyor.

DAF Trucks Pazarlama ve Satış Direktörü ve Yönetim Kurulu Üyesi Richard Zink

Bilinirliği yüksek DAF kamyonlar

DAF Trucks Pazarlama ve Satış Direktörü ve Yönetim Kurulu Üyesi Richard Zink ise yaptığı açıklamada “Önde gelen taşımacılık işletmecisi Girteka Lojistik‘ in 2018 Yılının Uluslararası Kamyonu seçilen yeni DAF XF’i etkileyici filosunu daha da genişletmek için tekrar seçmesini memnuniyetle karşılıyoruz. Verilen bu karar, Girteka‘nın DAF XF ile mükemmel deneyimlerinden kaynaklandığı gerçeğinin yanı sıra kamyonun üstün kalitesini, güvenilirliğini, verimliliğini ve sürücü konforunu gösteriyor. Ek olarak bu yeni sipariş Avrupa çapında profesyonel bayi ağımıza büyük bir itibardır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz