Dacia, Cenevre’de özel serisini tanıtıyor

1
459
Range_Ultimate_Limited_Edition_or_Techroad
Dacia Techroad ya da Ultimate özel serisi

Dacia, Cenevre Otomobil Fuarı’nda bazı ülkelerde Techroad olarak bilinen ve Duster, Logan ve Stepway ailesine yönelik sunulan Ultimate özel serisinin tanıtımını gerçekleştiriyor.

Duster ile sunulan yeni 1.3 TCe 130 ve 150 bg motorların 4×4 sürümleri, 2019 yazında satışa sunulacak.

Dacia, 2018 yılında yüzde 7 artış ile dünya çapında 700 bin 798 satış adedi gerçekleştirdi ve bir rekora imza attı. Sandero, Avrupa’da en çok perakende satışı gerçekleştirilen model olmaya devam ediyor.

Dacia_DUSTER_Serie_Limitee_Ultimate_ou_Techroad
Dacia Duster Techroad ya da Ultimate

Dacia,  2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda bazı ülkelerde Techroad olarak da adlandırılan yeni Ultimate özel serisini sergiliyor. Füzyon Kırmızı ve Antrasit Gri; Duster, Logan ve Stepway ailesine (Sandero, Logan MCV, Lodgy ve Dokker) yönelik sunulan özel serinin yeni renkleri arasında yer alıyor.

Dacia_DUSTER_Serie_Limitee_Ultimate_ou_Techroad-01
Dacia Duster Techroad ya da Ultimate

Dacia, Duster’da yer alacak 1.3 TCe 130 ve 150 bg yeni benzinli motorlarını tanıtıyor. Yeni nesil benzinli motorlar, güvenilirlik ve dayanıklılık açısından en yüksek gereksinimleri karşılamak için İttifak’ın en güncel inovasyonlarını içeriyor.

Dacia_LODGY_STEPWAY_Ultimate_Limied_Edition_or_Techroad-01
Dacia Logdy Stepway Techroad ya da Ultimate

Dacia özel serisi dikkat çekiyor  

Ultimate özel serisi, dış (karoser hatları, dikiz aynası gövdeleri, kapıların alt kısmı) ve iç kısmındaki (kapı panelleri, havalandırma çerçeveleri, özel döşeme ve ön/arka paspas üstü) kırmızı ayrıntılarla dikkat çekiyor. Daha konforlu bir görünüme sahip kabin içindeki açık gri tonlar ile kırmızı renkler, koyu karbon gösterge paneli ile kontrast oluşturuyor.

Dacia_DOKKER_STEPWAY_Ultimate_Limited_Edition_or_Techroad
Dacia Dokker Stepway Techroad ya da Ultimate

Orta kısımda yer alan kırmızı tasarım, sis farlarını öne çıkarırken, 16 inç çift tonlu Parlak Gümüş/Gri elmas alüminyum jantlar (veya Duster ile sunulan 17 inç alüminyum jantlar) göze çarpıyor.

Dacia_DUSTER_Serie_Limitee_Ultimate_ou_Techroad-02
Dacia Duster Techroad ya da Ultimate

Özel seri; arka görüş kamerası ve park duyargaları, otomatik klima, eller serbest giriş kartı, kör nokta uyarı sistemi, çok görüşlü kamera, Apple CarPlay ve Android Auto uyumlu Media Nav Evolution multimedya sistemini içeren Duster City Plus Paketi gibi kullanışlı Dacia teknolojileri ile birlikte sunuluyor. Ülkeye bağlı olarak Ocak ayından itibaren siparişe açılan özel seri, Avrupa’da ve Dacia’nın mevcut olduğu 44 ülkenin çoğunda mart başında satışa sunulacak.

Dacia Satış ve Pazarlama Direktörü Ionuţ Gheorghe, “Bu tanıtım 2019’un parlak bir yıl olacağını gösteriyor. Tıpkı satışları yüzde 20.5 artan Sandero ve Yeni Duster performanslarının damga vurduğu rekor 2018 yılı gibi.” dedi.

Dacia_SANDERO_STEPWAY_Ultimate_Limited_Edition_or_Techroad
Dacia Sandero Stepway Techroad ya da Ultimate

Yeni satış rekorları 

Dacia, 2018 yılında dünya çapında gerçekleştirdiği 700 bin 798 satış adedi ile yüzde 7’lik bir artış kaydetti (Binek otomobillerde yüzde 7.5, ticari taşıtlarda yüzde 1.1).

Dacia, Avrupa’da satışlarını yüzde 10,3 artırarak 511 bin 622 satış adedine ulaştı ve yeni bir rekor kırdı. Pazar payı ise 0,3 puan artış ile yüzde 2,9’a yükseldi.

Sandero, perakende müşterilere en çok satılan binek otomobili olmaya devam etti.2018 yılında tanıtımı gerçekleşen yeni Duster da Avrupa’da perakende müşterilere gerçekleştirilen C-SUV satış sıralamasında doğrudan 1. sıraya yükseldi

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here