Continental ve Hilal Trans işbirliği

0
1647
Renault Trucks


Dünyanın en büyük uluslararası lastik ve orijinal donanım tedarikçilerinden Continental, Hilal Trans ile işbirliği yaptı. Filosundaki kamyonların lastiklerinin 3’te 2’sini Continental’in yeni nesil lastiklerine geçiren Hilal Trans, lastiklerin verimliliğinden memnun kaldı.

Akaryakıt ve lastik giderlerini düşürmek, lojistik firmaları için büyük önem taşıyor. Kullandığı lastiklerin verimliliklerini ölçümleyerek raporlayan lojistik firması Hilal Trans, yaptığı testler sonucunda filosunda yer alan kamyonların 3’te 2’sinin lastiklerini Continental’e çevirme kararı aldı. Filosundaki lastikleri HTL1’den Continental’in yeni nesil 385/55 R 19.5 ölçütündeki (CET3) lastiklerine geçiren Hilal Trans, Continental lastiklerin performansından memnun kaldı.

Yeni nesil HT3 ile verim artışı

Kullanım ve işin aksamaması kriterlerini temel aldıklarında Continental’in farkını ortaya koyduğunu kaydeden Hilal Trans yetkilileri, HTL1 lastiklerden yeni nesil HT3 lastiklere geçtiklerinde verim artışındaki önemli bir fark yaşadıklarının altını çizdiler. Continental’in müşterilerine verim sağlamak için geliştirdiği lastik hava basıncı kontrol sistemi (ContiPressureCheck) gibi uygulamaları da bulunuyor.

Contınental, Hilal Trans’a Avrupa yollarında destek veriyor

En önemli odak noktalarının müşteri memnuniyeti olduğunu ifade eden Hilal Trans Firma Ortağı ve Teknik Genel Koordinatörü İbrahim Küçükçakır, orijinal donanımda lastiklerin Continental olmasını tedarikçilerinden özellikle rica ettiklerini dile getirdi. Avrupa’nın en az 30 yıllık olan asfalt yollarına en uygun profesyonel lastiklerin Continental olduğunu kaydeden Küçükçakır, “Treylerde 300 bin km’yi aşan farklı bir firma olduğunu düşünmüyoruz. Bu treylerdeki performansımızı Continental’e borçluyuz.” diye konuştu.

1992 yılından beri karayolu taşımacılık ve lojistik hizmeti sunan Hilal Trans, başta Polonya olmak üzere Doğu ve Kuzey Avrupa ülkelerine taşımacılık yapıyor. 1994 yılından 2004 yılına kadar sadece Polonya’ya yönelik faaliyet yürüten firma, bugün gelinen noktada Doğu ve Kuzey Avrupa ülkelerine de büyük oranda taşıma gerçekleştiriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz