Castrol Yol Güvenliği Festivali

2
1615

Dünyanın önde gelen madeni yağ üreticilerinden Castrol, çalışanları ve ailelerinin güvenli sürüş konusunda farkındalıklarını artırarak, daha güvenli seyahat etmelerini amaçladığı ilk “Yol Güvenliği Festivali”ni 10 Eylül günü İstanbul Park’ta gerçekleştirdi.

Kurum kültürünün bir parçası olarak çalışanlarının güvenliğini en üst seviyede tutmayı hedefleyen dünyanın önder madeni yağ markalarından Castrol, Türkiye’deki çalışanlarının ve ailelerinin sürüş güvenliği farkındalıklarını artırmak amacıyla 10 Eylül tarihinde ilk Yol Güvenliği Festivali’ni İstanbul Park’ta hayata geçirdi.

Castrol Türkiye, Ukrayna ve Orta Asya Direktörü Kamuran Yazganoğlu‘nun katılımıyla düzenlenen Castrol Yol Güvenliği Festivali, farklı içeriği ile ikramlardan müziğe, yarışma ve turnuvalardan simülatörlere kadar birçok etkinliğe ev sahipliği yaptı. Festivalde, güvenli sürüş konusunun yanı sıra trafikte hayati önem taşıyan uygulamalar da çalışanlara ve ailelerine aktarıldı. Festival kapsamında çalışanlar ve aileleri için dünya mutfaklarından farklı tatların sunulduğu seçkin restoranların yanı sıra yeni nesil kahve ikramlarının olduğu bir yeme-içme alanı da hizmet verdi. Ziyaretçiler, gün boyu DJ müziğinin eşlik ettiği keyifli etkinlikte güzel vakit geçirirken, 0-9 yaş arasındaki çocuklar da yol güvenliği kültürünü küçük yaştan itibaren çocuklara aşılamak için özel tasarlanmış oyun ve etkinliklere katıldı.

Castrol Türkiye, Ukrayna ve Orta Asya Direktörü Kamuran Yazganoğlu

Kamuran Yazganoğlu: “Yol güvenliği, Castrol kurum kültürünün önemli bir parçası

Castrol çalışanlarına yönelik, böylesi önemli bir konuda etkinlik düzenlemekten mutluluk duyduklarını kaydeden Castrol Türkiye, Ukrayna ve Orta Asya Direktörü Kamuran Yazganoğlu, festival için şunları söyledi: “Castrol’de kurum kültürünün bir parçası olarak çalışanlarımızın güvenliğini en üst seviyede tutmaya çok önem veriyoruz. Çalışanlarımızın yanı sıra aile bireylerini de bu yönde bilinçlendirerek, güvenli sürüş konusunda bir farkındalık yaratmak istiyoruz. İşte bu amaçla bu yıl ilkini hayata geçirdiğimiz Castrol Yol Güvenliği Festivali ile sadece güvenli sürüşü değil, trafikte hayati önem taşıyan uygulamaları da daha önce gerçekleştirilmemiş, bize özgü şekilde bir araya getiriyoruz. Castrol Türkiye olarak, hayata geçirdiğimiz bu festivalin gelenekselleşeceğine ve otomotiv sektöründe faaliyet gösteren diğer şirketlere örnek olacağına inanıyorum.”

Katılımcılardan etkinlik, yarış ve simülatörlere yoğun ilgi

Güvenli sürüş ve trafikte hayati önem taşıyan uygulamaların katılımcılara aktarıldığı etkinlikte; Alkol Gözlüğü Uygulaması ile Uygulamalı Güvenli Sürüş İstasyonları yer alırken, Ağır Vasıta ve Otomobil Kör Nokta Uygulaması, Emniyet Kemeri Çarpışma Simülatörü de ziyaretçileri ağırladı. Çalışanlar ve aileleri ayrıca, iki çiftin aynı anda tekerlek / zincir değiştirdiği “Lastik Değiştirme Yarışması” – “Aileler Yarışıyor” da hünerlerini sergiledi. Çocuklar ise “Okul Servislerinde Emniyet Kemeri Kullanımı ve Güvenli Davranış” eğitimine katılırken, kendilerine özel oluşturulan çocuk trafik alanında yol güvenliği ve trafik kuralları ile ilgili bilgilendirildi. Yine, Trafikte Güvenli Bisiklet Kullanımı, Defansif Sürüş Eğitimi Simülatörü ve “Fun City” – VR hareketli koltuk aktiviteleri de katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği diğer uygulamalar oldu. Saat 10:00’da başlayan Castrol Yol Güvenliği Festivali, 18:00’da sona erdi.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz