Austrian Post, Çek paket taşıma şirketi IN TIME’ın yüzde 31.5 hissesini satın aldı

0
1101

Avrupa’nın önder lojistik şirketlerinden Austrian Post, büyüme stratejisi dahilinde Avrupa’da genişlemeye devam ediyor. Austrian Post, Çek paket taşıma şirketi IN TIME’ın yüzde 31.5 hissesini satın aldı. Şirket, böylece Avrupa’da faaliyette bulunduğu ülke sayısını 12’ye çıkardı.

Temmuz 2013‘te 125 milyon TL ödeyerek Aras Kargo’ya yüzde 25 ortak olan Avrupa’nın önder lojistik şirketlerinden Austrian Post, büyümeyi sürdürüyor. Şirket, Çek Cumhuriyeti’nde faaliyet gösteren paket taşıma hizmeti veren IN TIME’ın yüzde 31.5 hissesini satın alarak Avrupa’da faaliyette bulunduğu ülke sayısını 12’ye yükseltti.

Austrian Post CEO’su Georg Poelzl

Austrıan Post artık Avrupa’nın 12 ülkesinde

2017’nin ilk yarısında gelirlerinde yüzde 1.9, kârında ise yüzde 3.6 artış açıklayan Austrian Post, istikrarlı yükselişini Çek pazarına girerek taçlandırdı. Paket taşımacılığı alanında faaliyet gösteren Çek IN TIME’a girişiyle birlikte şirket, Avrupa genelindeki yaygınlığını daha da geliştirdi ve kıtanın 12 ülkesinde etkin konuma erişti. Austrian Post, paket kaleminde de 2017’nin ilk yarısında yüzde 16.7’lik artışla 232.7 milyon Euro gelire ulaştığını açıklamıştı.

Hedef, Çek pazarında B2B ve B2C önderliği

Austrian Post’tan yapılan açıklamaya göre IN TIME, zaman içinde Austrian Post’un paket ağına bütünleşecek. Austrian Post, yakın gelecekte şirkete hem sektördeki uzmanlığını aktaracak hem de finansal destek anlamında yatırımlar yapacak. Böylece IN TIME, Austrian Post tecrübesiyle daha da geliştirilecek. Şirket için belirlenen temel hedef ise Çek pazarında B2B (firmalar arası) ve B2C (firmadan kişilere) paket çözümlerinde önderlik.

IN TIME, Austrian Post’un da üyesi olduğu ve Avrupa genelinde 36 ülkede etkin olan lojistik ağı EURODIS’in parçası. 1990’da kurulan şirket, 2016 yılında yaklaşık dört milyon paket teslimi yaptı ve 10 milyon Euro gelir kaydetti. Şirket, Çek kurye ve paket pazarında sağlam bir konuma sahip ve B2C (firmadan kişilere) sınıfında yüksek büyüme gösteren oyuncular arasında yer alıyor.

IN TIME, Austrian Post tecrübesiyle daha da geliştirilecek. Şirket için belirlenen temel hedef ise Çek pazarında B2B (firmalar arası) ve B2C (firmadan kişilere) paket çözümlerinde önderli

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz