Busworld Türkiye 2024: Rekor kıran bir etkinlik

0
332
Busworld Türkiye
29-31 Mayıs 2024 tarihleri ​​arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde düzenlenen 10. Busworld Türkiye, Türkiye'nin en büyük kentiçi ve seyahat otobüsü etkinliği olarak başarıyla tamamlandı.

29-31 Mayıs 2024 tarihleri ​​arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen 10. Busworld Türkiye, Türkiye’nin en büyük kentiçi ve seyahat otobüsü etkinliği olarak başarıyla tamamlandı. 16 ülkeden 159 katılımcının yer aldığı ve standları tamamen satılan fuarı 96 ülkeden bin 881 uluslararası olmak üzere 12 bin 366 ziyaretçi gezdi. 9 bin 975 metrekarelik bir alanı kaplayan fuarda, önde gelen üreticilere ait 56 kentiçi ve seyahat otobüsünün yanı sıra çeşitli minibüs ve midibüsler ile çok sayıda parça, aksesuar ve hizmet tedarikçisi sergilendi.

Katılımcılar 

Busworld Türkiye 2024‘te önde gelen üreticiler tarafından sergilenen geniş bir kentiçi ve seyahat otobüsü yelpazesi yer aldı:

Anadolu Isuzu: Anadolu Isuzu, 2024 fuarında kentiçi ve kısa mesafeli taşımacılığa yönelik dört modeli sergiledi. Bunlar arasında her biri gelişmiş özellikleri ve ödüllü tasarımlarıyla çeşitli taşımacılık ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanan Cityport 12 Dizel Euro 6, Novociti Volt, Novo Volt ve Grand Toro yer aldı.

BMC
BMC, Busworld’de Procity ve Neocity serilerini sergiledi.

BMC: BMC, Busworld’de Procity ve Neocity serilerini sergiledi. Procity serisinden tamamen yenilenen gövdeye sahip 12 metrelik yüzde 100 elektrikli otobüsler, Neocity serisinden ise havalimanı ve kentiçi güzergahlara uygun elektrikli midibüsler yer aldı.

Bozankaya: Bozankaya, 300 km’nin üzerinde menzil ve yaklaşık 2 saat şarj süresi sunan, gelişmiş tasarımlı ve üçüncü nesil akü teknolojisine sahip, 12 metrelik alçak tabanlı elektrikli otobüsü tanıttı.

CRRC MNG: CRRC MNG, en son teknolojiye ve yeniliğe sahip yeni elektrikli otobüsü sergiledi.

HABAŞ: HABAŞ, 800 km menzile sahip Comfort City H2 yakıt hücreli otobüsü ve 400 km’ye kadar menzile sahip tamamen elektrikli Alfa Lux-e otobüsünü tanıttı.

Karsan: Karsan, e-Ata 12 Hidrojen otobüs, otonom e-Atak kentiçi midibüs ve popüler eJest dahil olmak üzere tamamen elektrikli ve sıfır yayımlı eksiksiz bir yelpaze sundu.

HABAŞ
HABAŞ, 800 km menzile sahip Comfort City H2 yakıt hücreli otobüsü ve 400 km’ye kadar menzile sahip tamamen elektrikli Alfa Lux-e otobüsünü tanıttı.

Otokar: Otokar, aralarında Sultan Giga midibüs, dizel ve elektrikli sürümlerde Centro kentiçi minibüs ve e-Kent C büyük elektrikli otobüsün bulunduğu dört model sergiledi.

IVECO BUS: IVECO BUS; dizel, biyometan veya elektrik motorlarıyla çalıştırılabilen E-WAY, Crossway ve Daily gibi modellerin yanı sıra bölgesel ve ulusal rotalara yönelik çok yönlü Evadys’i sergiledi.

Minibüs tasarım ve üretiminde önderlik

Türkiye, minibüs tasarımı ve üretimindeki önderliğiyle biliniyor ve bu, Busworld Türkiye 2024’te dikkat çekici bir şekilde sergilendi. Etkinlikte, önde gelen Türk üreticilerinin minibüsleri ve midibüsleri öne çıkarıldı ve ülkenin bu segmentteki yenilik ve kalite konusundaki itibarının altı çizildi: AYB, Aktepe, Başer Otomotiv, Bur-Can, Emir VIP, Erduman, Mercus-Bus, Öncü Lüks Araç Tasarımı, Palmiye Tasarım, Stylebus-Gürsözler, Yüksel ve Uğur Karoser.

IVECO E-WAY
IVECO E-WAY

Parça ve aksesuar tedarikçileri

Etkinlik aynı zamanda görsel olarak çekici stantlara sahip etkileyici bir parça, aksesuar ve hizmet tedarikçisi yelpazesine de ev sahipliği yaptı.

Otomatik sürüş, etkileşimli güvenlik, hareket kontrolü ve elektromobilite gibi teknolojileri sergileyen ZF de bunların arasındaydı ve tamamı taşımacılığın karbonsuzlaştırılmasını hedefliyordu.

Uluslararası basın

Etkinliğin küresel önemini ve kentiçi ve yolcu otobüsü endüstrisi üzerindeki etkisini yansıtan önemli bir uluslararası ticari basın heyeti fuarda hazır bulundu.

Ziyaretçiler

Busworld Türkiye 2024, önemli sayıda ziyaretçi çekerek, katılım ve uluslararası katılımda yeni bir rekora imza attı. Bu başarı, etkinliğin sektör profesyonellerinin ağ kurması, yeni teknolojileri keşfetmesi ve iş fırsatlarını geliştirmesi için bir merkez olarak öneminin altını çizdi.

Bozankaya
Bozankaya, 300 km’nin üzerinde menzil ve yaklaşık 2 saat şarj süresi sunan, gelişmiş tasarımlı ve üçüncü nesil akü teknolojisine sahip, 12 metrelik alçak tabanlı elektrikli otobüsü tanıttı.

Bir sonraki fuar 2026’da

Bu yılki etkinliğin büyük başarısı, Busworld Türkiye’nin Türkiye ve ötesindeki kentiçi ve seyahat otobüsü endüstrisi için çok önemli bir etkinlik olma statüsünü güçlendiriyor.

Busworld International Genel Müdürü Vincent Dewaele, fuarla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “Busworld Türkiye 2024’ün büyük başarısından büyük heyecan duyuyoruz. Rekor kıran katılım ve yüksek düzeydeki uluslararası katılım, etkinliğin küresel kentiçi ve seyahat otobüsü endüstrisindeki önemini vurguluyor. Bu ivmeyi, uzun yıllardır ortağımız olan HKF Fuarcılık ile birlikte sürdürmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz. Başarı her zaman bir ekip işidir. Son olarak tüm katılımcılarımıza ve ziyaretçilerimize katılımlarından dolayı en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz. Sonuçta her şey otobüslerle ve insanlarla ilgili.

Bir sonraki fuarın 17-19 Haziran 2026 tarihleri ​​arasında yine İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilmesi planlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz