Busworld Hindistan, Ağustos 2022’de kentiçi ve seyahat otobüsü endüstrisi oyuncularını yeniden bir araya getirecek

0
195
busworld-india
Busworld ve Messe Frankfurt Hindistan, Busworld Hindistan'ın dokuzuncusunun 25 – 27 Ağustos 2022 tarihleri arasında Bengaluru'da düzenleneceğini duyurdu.

Busworld ve Messe Frankfurt Hindistan, iş bağlantılarını hızlandırmak ve kentiçi ve seyahat otobüsü kardeşliğine yeni kaynak bulma fırsatları sunmak için Busworld Hindistan‘ın dokuzuncusunun 25 – 27 Ağustos 2022 tarihleri arasında Bengaluru’da düzenleneceğini duyurdu.

Otobüs yolculuğu ve hizmet seviyeleri ciddi şekilde etkilendiğinden ve gelir eksikliği nedeniyle toplu taşıma operatörleri zorlandığından, toplu taşıma segmenti pandemi sırasında büyük bir yavaşlama yaşadı. Son birkaç ayda her şeyin yavaş yavaş normale dönmesiyle birlikte, toplu taşıma yavaş yavaş toparlanmaya başladı ve kentiçi ve seyahat otobüsü endüstrisinin paydaşları pazarda güçlü bir geri dönüş yapmayı dört gözle bekliyor.

Google tarafından yayınlanan “COVID-19 Topluluk Hareketliliği Raporu“, son üç ayda mobilite trendlerindeki değişimi analiz ederek, Hindistan’daki otobüs ve tren istasyonları da dahil olmak üzere toplu taşıma merkezlerinin istikrarlı bir şekilde canlandığını gösteriyor. Rapora göre, toplu taşıma yüzde -9’a toparlandı ve önümüzdeki aylarda COVID öncesi seviyelere dönmesi bekleniyor.

Hindistan’ın kentiçi ve seyahat otobüsü endüstrisi için önde gelen ticaret fuarı olan Busworld Hindistan 2022, 25 – 27 Ağustos 2022 tarihleri arasında Bengaluru’da kapılarını yeniden açarak sergi alanlarında yeni kaynak bulma ve ağ oluşturma fırsatları getirecek.

Ticaret fuarının organizatörleri tarafından yayınlanan ortak bir bildiride şunlar kaydedildi: “2020 yılı ve 2021 yılının başlangıcı, tedarik zincirini etkileyen birçok belirsizlik ve durgunluk nedeniyle sektör için zor yıllar oldu. Ancak son birkaç ayda otobüs taşımacılığında yaşanan toparlanma işaretleri, otobüs üreticileri ve satıcıları arasında kıvılcımı geri getirdi. Busworld Hindistan 2022 aracılığıyla, endüstrinin canlanmasına güçlü bir şekilde katkıda bulunmayı ve Hindistan ve dünya çapındaki endüstri oyuncularına önemli ve paha biçilmez iş fırsatları getirmeyi amaçlıyoruz.

Geçen yılki yavaşlama sırasında bile Busworld Hindistan, bir dizi sanal web semineri ve bilgi oturumu aracılığıyla endüstriyi bağlantılı ve güncel tutmaya devam etti.

Hindistan hükümetinin yollara azami elektrikli otobüs ekleme hedefi, hem araç üreticileri hem de parça tedarikçileri ve şarj altyapısı tedarikçileri için büyük fırsatlar yarattı. Mumbai’nin yerel yaşam hattı olan BEST, yakın zamanda 206 mevcut e-otobüse ek olarak 25 adet yepyeni elektrikli AC otobüs aldı ve önümüzdeki iki ay içinde 115 tane daha e-otobüs tedarik etmeyi planlıyor. Kaynaklara göre BEST, 2023’ün ortalarına kadar toplam bin 800 elektrikli otobüs tedarik edecek.

Sektörde ortaya çıkan yeni fırsatlarla Busworld Hindistan 2022, değer zincirini daha güçlü bir şekilde yeniden bağlamak ve yeniden inşa etmek amacıyla özel ve kamuya ait kentiçi ve seyahat operatörleri, araç üreticileri, parça, aksesuvar ve yazılım tedarikçileri gibi sektör karar vericileri için önemli bir buluşma noktası olmayı hedefliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here