Busworld Güneydoğu Asya 2024’te konfor, yenilik ve sürdürülebilirliğin kesişimi deneyimlenecek

0
508
Busworld Güneydoğu Asya
Busworld Güneydoğu Asya, 15-17 Mayıs 2024 tarihleri ​​arasında Endonezya'daki Jakarta Uluslararası Expo'da düzenlenecek.
Renault Trucks

2019 ve 2022’de iki başarılı fuar yaşayan otobüs ve yolcu otobüsü sektörü, yaklaşan üçüncü Busworld Güneydoğu Asya‘da bir sonraki büyük buluşmasına hazırlanıyor. 15-17 Mayıs 2024 tarihleri ​​arasında Endonezya’daki Jakarta Uluslararası Expo’da planlanan bu etkinlik, sektör profesyonelleri için çok önemli bir buluşma noktası olacak.

Endonezya otobüs pazarı kentleşme, altyapı iyileştirmeleri, çevresel kaygılar ve turizmin etkisiyle yükselişe geçiyor. Hükümet liderliğindeki girişimler, elektrikli otobüsler de dahil olmak üzere daha sürdürülebilir, daha temiz toplu taşıma çözümlerine doğru geçişi önemli ölçüde etkiliyor.

Keşfedilecek çok sayıda araç

Endonezya’nın en iyi otobüs karoser üreticileri Laksana, New Armada, Adi Putro ve Tentrem (toplu olarak pazar payının yaklaşık yüzde 80’ini temsil ediyorlar) etkinlikte en son yeniliklerini sergilemeye hazırlanıyor.

Özellikle New Armada, yataklı otobüs, 6 metrelik minibüs, 8 metrelik midibüs, 12 metrelik birkaç otobüs ve daha fazlasını içeren çeşitli ürünlerinin arasında yeni bir aracı tanıtarak 50. yılını kutlayacak. Bu fuar aynı zamanda Endonezya’nın önde gelen otobüs işletmecilerinden biri olan Sinar Jaya ile olan işbirliklerine de ışık tutuyor.

Laksana, tam elektrikli alçak girişli 12 metrelik bir otobüsü sergileyerek taşımacılığın elektriklendirilmesine doğru önemli adımlar atıyor. Endonezya’da yataklı otobüs kavramının öncüsü olan Laksana, çeşitli seyahat deneyimleri sunan Suites Class ile yeniliklere devam ediyor.

Adi Putro, devam eden araştırma ve uluslararası işbirliği yoluyla kalite ve yeniliğe olan bağlılığını yansıtan havalı süspansiyonlu şasisiyle şasi tasarımında öncülük ediyor.

Orta ve büyük ölçekli otobüslerin yüksek kaliteli üretimiyle tanınan Tentrem, mükemmellik sunmaya odaklanıyor.

Golden Dragon da fuara geri döndü ve tamamen elektrikli otobüs trendine odaklandı. 6 metrelik Astar, 7,3 metrelik Intour ve 12 metrelik E12 LD’yi tanıtacaklar.

Parçalar, aksesuvarlar ve hizmetler eşit derecede önemli

Fuarda ayrıca Endonezya, Çin, Tayvan, Hindistan, Türkiye ve Birleşik Krallık’taki tedarikçilerin geniş bir yelpazedeki parçaları, aksesuvarları ve hizmetleri de yer alacak. Bu yılki fuarın öne çıkan özel bir özelliği, mühendislik ekipleri ve diğer katılımcılar arasında verimli bilgi alışverişini ve derin sektör bilgisini kolaylaştırmak için tasarlanan, 16 Mayıs’ta düzenlenecek Şirket Sunumu Programı.

Yeni iş ortaklarıyla bağlantılar

Busworld, sektör içinde doğrudan bağlantıları teşvik etmek amacıyla, otobüs karoseri imalatçıları (alıcılar) ile parça, aksesuvar ve hizmet tedarikçileri (satıcılar) arasındaki boşluğu doldurmayı amaçlayan bir Eşleştirme Programı başlattı. Bu girişim, katılımcıların iş ihtiyaçları için doğru ortakları bulmasını sağlayarak işbirliği sürecini kolaylaştırmak için tasarlandı.

Elektrikli Otobüs Konferansı

Busworld Güneydoğu Asya 2024‘ün önemli bir özelliği, 16 ve 17 Mayıs tarihlerinde otobüs filolarının elektriklendirilmesi konusunda kapsamlı bir konferans olacak. Bu etkinlik, küresel taşımacılık liderlerinden pazar eğilimlerine, yatırım stratejilerine ve elektrikli otobüs kullanımındaki operasyonel verimliliklere odaklanacak bilgiler toplayacak.

Sigorta ve güvenlikten rota planlama ve sürücü iletişim stratejilerine kadar çeşitli konularda uzmanlıklarını paylaşacak önemli konuşmacılar arasında Transport for London’dan Tom Cunnington ve The Kowloon Motor Bus Company’den Alok Jain de yer alacak.

Ayrıntılı katılımcı bilgileri, program planları ve bilet kaydı dahil en son güncellemeler için www.busworldsoutheastasia.org adresi ziyaret edilebilir. Busworld ve katılımcıları, Güneydoğu Asya ve ötesinden otobüs ve otobüs profesyonellerini ağırlama fırsatını sabırsızlıkla bekliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz