Bu yıl 7’ncisi düzenlenecek Dünya Otomotiv Konferansı dijital olarak gerçekleştirilecek

0
275
Universal_Robots_GroupPSA_cobot
Universal Robots, bu yıl 7’ncisi 22 Eylül tarihinde pandemi sebebiyle ilk kez online olarak gerçekleştirilecek Dünya Otomotiv Konferansı’na (WAC) katılıyor.

Universal Robots, bu yıl 7’ncisi 22 Eylül tarihinde pandemi sebebiyle ilk kez online olarak gerçekleştirilecek Dünya Otomotiv Konferansı’na (WAC) katılıyor. Küresel sektör trendleri ışığında otomotiv ve teknoloji sektörünün önde gelen isimleri, lider firmalarını bir araya getirecek konferansta pandeminin otomotiv sektörüne etkileri ele alınacak.

Dünyanın 1 numaralı kolaboratif robot üreticisi Universal Robots, dünyadaki büyüklüğü yaklaşık 4,5 trilyon dolar olan, dünya ekonomisinin neredeyse yüzde 5’ini oluşturan otomotiv sektörünü 7’nci kez bir araya getiren Dünya Otomotiv Konferansı’na konuşmacı olarak katılıyor. 46 bin cobot’u ile birçok farklı sektöre hizmet veren Universal Robots, otomotiv sektöründe montajdan kalite kontrole, üretimden parça kesimine, boyamaya kadar birçok farklı üretim sürecinde görev alan cobot’ların sektöre sağladığı faydaları ve avantajları katılımcılarla paylaşacak.

Geçtiğimiz yıl 40 ülkeden 800’ün üzerinde katılımcı ve 80’den fazla konuşmacı ile Türkiye ve dünya otomotiv sektörüyle ilgili en güncel gelişmelerin paylaşıldığı konferans pandemi nedeniyle bu yıl ilk kez online olarak gerçekleştirilecek. Yerli ve uluslararası birçok markadan konuşmacının katılacağı, Türkiye’deki otomotiv sektörünün nabzını tutan bir buluşma platformu olan konferansta, pandeminin ekonomiye ve otomotiv sektörüne etkileri ele alınacak.

Universal_Robots_GroupPSA_ur10_cobot
46 bin cobot’u ile birçok farklı sektöre hizmet veren Universal Robots, otomotiv sektöründe montajdan kalite kontrole, üretimden parça kesimine, boyamaya kadar birçok farklı üretim sürecinde görev alan cobot’ların sektöre sağladığı faydaları ve avantajları katılımcılarla paylaşacak.

Gündem pandemi olacak

Konferansın gündeminde ve konu başlıklarında pandemi yer alacak. Birçok otomotiv üreticisi, sektörde yöneticilik yapan isim ve alanında uzman kişilerin konuşmacı olarak katılacağı konferansta; pandemi süreci ve sonrası için ekonomik beklentiler ne yönde, sektöre yön veren firmalar nasıl bir vizyon izliyor, otomotiv sektörünün içinden geçtiği dönüşüm yavaşlama eğilimine mi girecek, tedarik zinciri ve satın alma süreçleri başta olmak üzere firma süreçlerinde beklenen dijitalleşme uygulamaları neler sorularına yanıtlar aranacak. Elektrikli araçlar, yapay zeka, otomasyon gibi mega trendler hız kaybedecek mi, yeni trendler neler olacak ve sektör değişime olarak nasıl adapte olmalı sorularının yanıt bulacağı konferansta, üreticilerin otomotiv sektörüne yönelik geliştirdikleri yeni teknoloji ve çözüm önerileri de yer alacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here