Brisaspor, başarılarına yenilerini ekliyor

0
1387
Renault Trucks


Brisaspor, İzmir’de gerçekleştirilen “Çakabey Bisiklet Yarışı” ve Antalya’da “5. Uluslararası Manavgat Dağ Bisikleti Maraton Yarışları”nı birincilikle tamamladı.

Brisaspor Bisiklet Takımı, Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun 2017 Yılı Faaliyet Programı’nda yer alan Çakabey Bisiklet Yarışı ve 5. Uluslararası Dağ Bisikleti Maraton Yarışları’nda üç kategoride ipi göğüsleyen takım oldu.

24 Mart’ta İzmir’de gerçekleştirilen Çakabey Bisiklet Yarışı’nda Brisaspor bisikletçileri aldıkları sonuçlar ile büyük erkekler sporcu ve takım klasmanında birincilikler elde ederken, 26 Mart’ta Antalya’nın Manavgat ilçesinde gerçekleştirilen 5. Uluslararası Manavgat Dağ Bisikleti Maraton Yarışları’nda Elit Erkekler ve Elit Kadınlar kategorilerinde ipi göğüsledi.

Çakabey’de ilk üç Brisaspor’dan

İzmir Hükümet Konağı önünde start alan bisikletçiler, 103 kilometrelik parkur boyunca pedal çevirip, Selçuk’taki tarihi Meryem Ana Kilisesi’nde yarışı tamamladı. 51 sporcunun yer aldığı yarışta Brisaspor bisikletçisi Abdülkadir Kelleci birinciliği, Kemal Küçükbay ikinciliği, Yunus Emre Yılmaz ise üçüncülüğü alarak yarışı tamamladı. Brisaspor, Büyük Erkekler Kategorisi’nde 07.27.33 saniyelik derece elde ederek takım klasmanında kupayı kaldıran takım oldu.

Manavgat’ta iki kategoride birincilik

Türkiye Bisiklet Federasyonu, Manavgat Kaymakamlığı, Manavgat Belediye Başkanlığı ve Manavgat Side Turistik Otelciler Birliği tarafından düzenlenen “Manavgat Bisiklet Festivali” kapsamında düzenlenen 86 kilometrelik yarış, Atatürk Kültür Merkezi önünden verilen startla başladı. Almanya, Rusya, Belçika ve Norveç’ten 14 yabancı sporcunun da katıldığı yarışlarda toplam 130 sporcu mücadele etti. Elit erkekler kategorisini Brisasporlu bisikletçi Abdülkadir Kelleci birinci olarak tamamlarken, elit kadınlar kategorisinde de yine Brisasporlu bisikletçi Ayşe Çakır birinciliği kazandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz