MNG Kargo, teknoloji üretiyor

1
1488
Renault Trucks


MNG Kargo, bir yeniliğe daha imza atarak sektöründeki ilk ve tek Ar-Ge Merkezi’ni hayata geçirdi.

Teknolojik gelişmeleri ve dijital dönüşümü işlerinin odağına koyan MNG Kargo’nun Ag-Ge Merkezi; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylandı.

Türkiye kargo sektörünün ilk ve tek Ar-Ge Merkezi’ni hayata geçirmiş olmaktan dolayı gurur duyduklarını ifade eden MNG Kargo Genel Müdürü Aslan Kut, “Ar-Ge Merkezimiz ile tüm projelerimizde hedefimiz, teknolojiyi kullanarak süreçlerimizi iyileştirmek, müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik gerçek zamanlı çözümler üretmek, Ar-Ge çıktılarımızı yurtiçi ve yurtdışı pazara sunarak ülke ekonomimize katkı sağlamak olacaktır.” dedi.

Dünyadaki teknolojik gelişmeleri takip ederek bugünü değil yarını planlamanın, ülke ekonomisine katma değer yaratacak ürün ve hizmetler sunmak için geleceğe yatırım yapmanın rekabette ayrışmanın en önemli unsuru olduğunu söyleyen Aslan Kut, konuşmasını şöyle sürdürdü: “İçinde bulunduğumuz dijital çağda sürdürülebilir büyümenin başlıca koşulu rekabetçi teknolojik imkanları yaratmaktan geçiyor. Bugün geldiğimiz noktada kargo taşımacılığından ziyade kargonun bilgisini de taşıyan, müşteri deneyimini yüksek seviyede tutan, teknoloji kullanımı ile iş süreçlerini kolaylaştıran kurumumuz yakın vadede sadece kargo sektörünün değil ülkemizin de en önemli teknoloji firmalarından birine dönüşme yolundadır.

13 yeni proje hazırlanıyor

Geliştirdiği yazılım tabanlı sistemlerle hava ve kara taşımacılığını başarılı bir şekilde bütünleştiren MNG Kargo’nun 25 aktarma merkezinin yedi tanesi Türkiye’nin ilk teknolojik aktarma merkezleri konumunda bulunuyor. Saatte 60 bin kargo ayrıştırma özelliğine sahip teknolojik aktarma merkezlerinin Ae-Ge çalışmaları kapsamında şekillendiğini anlatan Aslan Kut, “70 kişiden oluşan Ar-Ge Merkezimizde hizmet çeşitliliği ve hizmet kalitesini artırmaya yönelik operasyon teknolojileri ve yazılım teknolojileri alanında çalışmaları devam eden 13 projemiz bulunuyor. 2018 yılında Ar-Ge Merkezi çalışan sayımızı yüzde 20 oranında artırarak yeni inovatif ürün ve hizmetler geliştirmeyi hedefliyoruz.“ şeklinde konuştu.

TÜBİTAK’ın TEYDEB (Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı) programı kapsamında iki proje başvurusu bulunan MNG Kargo, SAN-TEZ (Sanayi Destekli Tez Çalışması) projelerinin hayata geçirilmesi yönünde de üniversitelerle işbirlikleri geliştiriyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz