Brisa gönüllülerinden Dünya Temizlik Günü’nde çevre temizliği

0
160
brisa_Aksaray
Brisa çalışanları 18 Eylül’de bütün dünyada eş zamanlı gerçekleşen Dünya Temizlik Günü’nde çevre temizliği konusundaki global farkındalık hareketine katıldı.

Brisa, dünyamızın geleceği ve sürdürülebilirlik için kurumsal faaliyetlerinin yanında çalışanlarının bireysel katkılarını da destekliyor. İzmit’ten 31, Aksaray’dan 12, İstanbul’dan 6 olmak üzere toplam 49 Brisa gönüllüsü, kurum bünyesindeki Fiziksel ve Zihinsel Sağlık ekibinin organizasyonuyla 18 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde dünyanın en büyük sivil atık toplama hareketi Let’s Do It!’e dahil oldular. Dünya Temizlik Günü’ndeki bu global hareket ile çevre kirliliği ve gereksiz tüketim konusunda farkındalık oluşturmak, çöp körlüğünü yenmek ve topluma bir gün değil her gün temizlik felsefesini aşılamak hedefleniyor.

Kimi Brisalı’nın çocukları ve eşleriyle katıldığı etkinlik kapsamında İstanbul’da Moda sahilde, İzmit’te Gölkay Park’ta, Aksaray’da ise Uluırmak regülatöründe sabah 10.00’dan başlayarak 3 saat boyunca yüzün üzerinde poşet atık toplandı. Etkinliğin başında Lets Do It liderleri, günün anlam ve önemine değinen ve atıkların nasıl toplanması ve ayrıştırılması gerektiğine dair bilgilendirici bir konuşma yaptı. Türüne göre ayrıştırılarak toplanan atıklar, etkinlik sonunda geri dönüşüm tesislerine ulaştırılmak üzere ilgili belediyeler tarafından atık toplama noktalarından alındı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here