Bozankaya, son iki yılda altı ihale kazandı

0
1757
Renault Trucks


Toplum ulaşıma elektrikli çözümler üreten Bozankaya, Türkiye’de son iki yılda altı farklı ilde katıldığı altı ihaleyi de alarak bir rekora imza attı. Malatya, Konya, Eskişehir, İzmir ve Elazığ’dan sonra Şanlıurfa’da da toplu taşımada Bozankaya markalı yerli elektrikli araçlar hizmet verecek. Yetkililer, Türkiye’deki elektrikli araçların tümünün Bozankaya markasını taşıdığını ifade ettiler.

Yeni nesil araç projeleriyle adını dünyaya duyuran Bozankaya, Türkiye’de elektrikli toplu ulaşım sistemlerine geçişte dönüşümün öncüsü oldu. Çevre dostu, ekonomik, yüksek performanslı ve konforlu elektrikli araçlara geçiş yapan altı ilde açılan ihalelerin tamamını yerli üretimi ve teknolojisiyle avantaj sağlayan Bozankaya kazandı. Bozankaya’nın Ankara’daki fabrikasında ürettiği elektrikli otobüslerin 20’si İzmir’de, 4’ü Eskişehir’de, 4’ü de Konya’da toplu taşımada kullanılıyor, Elazığ için de 15 adet elektrikli otobüs üretilecek. Malatya’da ise 22 adet Bozankaya markalı trambüs hizmet veriyor. Son olarak Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’nın açtığı 24 metrelik troleybüs ihalesini de Bozankaya kazandı. Araçlar 7 kilometrelik Balıklıgöl hattında Urfa halkını taşıyacak.

Bozankaya Trambus

Bozankaya’nın bugüne kadar ürettiği ve toplu ulaşımın hizmetine sunduğu elektrikli araçların, kalite ve güvende kendini kanıtladığını belirten Bozankaya Yönetim Kurulu Başkanı Aytunç Günay, “Türkiye’de açılan tüm elektrikli araç ihalelerini almanın gururunu yaşıyoruz. Ürettiğimiz araçlar, dünya standartlarında kaliteye, konfora ve seyahat güvenliğine sahipler. Bunun ispatı, dünya çapında aldığımız işler ve Türkiye’de açılan tüm ihaleleri almış olmamızdır. Bugün Avrupa’dan Amerika’ya hatta Uzakdoğu’ya kadar dünyanın dört yanında hizmet veren araçlarımız iddiamızın kanıtı.” dedi.

Bozankaya Tramway

Yedi milyon vatandaşa hizmet vereceğiz

Türkiye’de bugüne kadar açılmış olan tüm elektrikli otobüs ihalelerini aldıklarını kaydeden Günay,“Türkiye’de kentler artık elektrikli ulaşım sistemlerini gündemlerine alıyor. Sağladığı mali ve çevreci avantajlar özellikle büyük şehirlerde elektrikli çözümleri zorunlu kılıyor. Konya, Eskişehir, İzmir ve Elazığ’daki elektrikli otobüslerimiz, Malatya ve Şanlıurfa’daki modern troleybüs sistemi toplu taşımadaki dönüşümün simgesi oldu. Şu anda altı ilde hizmet verecek araçlarımızla yedi milyon vatandaşın konforlu ve güvenli ulaşımını sağlayacağız. Yerli bir firma olarak tercih ve takdir edilmekten gurur duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

Bozankaya Yönetim Kurulu Başkanı Aytunç Günay

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz