TP Endüstriyel Lastikler’den bir ilk

0
1573

Geliştirdiği servis ve çözümleriyle lastik bakım yönetiminde uzman Pirelli Endüstriyel Lastikler’in üreticisi TP Endüstriyel ve Ticari Lastikleri A.Ş., uluslararası nakliye sektörünün önde gelen firmalarından Ebam Uluslararası Nakliyat ile işbirliği gerçekleştirdi. Bu işbirliği, TP Endüstriyel Lastikler’in tarihinde ilk defa km başına fiyat (PPK) verdiği bir anlaşma oldu.  

TP Endüstriyel ve Ticari Lastikleri ve Ebam Uluslararası Nakliyat, dev bir işbirliğine imza attılar. TP Endüstriyel Lastikler, Ebam ile km başına fiyat vererek tarihinde bir ilke imza atarken lastiklerine olan güvenini de gözler önüne serdi.

Ağırlıklı olarak Almanya hattında faaliyet gösteren Ebam; İtalya, İngiltere, Avusturya, Benelux ve İsviçre’ye de seferler düzenliyor. Ebam, 400’ün üzerindeki araç filosunun lastik yönetimi ile ilgili olarak TP Endüstriyel Lastikler ile anlaşma imzaladı. Düzenlenen imza törenine TP Endüstriyel Lastikler Türkiye CEO’su Alp Günvaran, Ticaret Direktörü Gökçe Şenocak ve Ebam Uluslararası Nakliyat Genel Müdürü Ahmet Mutlubaş katıldı.

Söz konusu işbirliği, TP Endüstriyel Lastikler tarafından Ebam filosuna doğru lastik kullanımı, lastiklerin hava basınçlarının ölçülmesi ve düzenlenmesi konularında hizmet verilmesini içeriyor. Ayrıca arızalı lastiklerin takibinin yapılarak sorunların tespiti ve düzeltici aksiyonların alınması, 30 günde bir tüm araç kontrollerinin yapılması ve tüm bu takiplerin Fleet Tech programı ile kayıt alınarak depolanması konularında Ebam’a destek verilmesi de planlanıyor. Filoları optimize ederek, operasyonel maliyetlerin düşmesinin hedeflendiği anlaşma, aylık ve üç aylık lastik ihtiyaçlarının belirlenmesi ve bütçelendirilmesini de kapsıyor. Bunların yanında tüm Türkiye ve CQ24 International Yola Devam Servisi ile de tüm Avrupa’da Ebam’ın her çeşit lastik sorunlarına 7/24 çözüm sunalacak.

Alp Günvaran: “Biz müşterilerimize sadece lastik satmıyoruz

Ebam ile yaptıkları işbirliğinde km başına fiyat vererek tarihlerinde bir ilke imza attıklarına dikkat çeken TP Endüstriyel Lastikler Türkiye CEO’su Alp Günvaran, “Tüm dünyada filo destek servisini etkili ve yüksek kalitede sunarak, taşımacılık sektörünün önemli markalarına doğru maliyet planlaması ve etkin yönetim süreci fırsatı sunuyoruz. Ebam ile işbirliğimizde km başına fiyat (PPK) vermemiz de lastiklerimizin üstün km performansına olan güvenimizi gözler önüne seriyor. Ayrıca biz müşterilerimize sadece lastik satmıyoruz. İşlerinin yürümesini sağlayan lastik yönetim işine de ortak oluyoruz. Ebam ile gerçekleştirdiğimiz bu işbirliği ile onlara tecrübelerimizi aktarıp, birlikte nice başarılar elde etmeyi hedefliyoruz.” dedi.  

Ahmet Mutlubaş: “Bu birliktelikle işimize daha net konsantre olabileceğiz

TP Endüstriyel Lastikler ile yaptıkları işbirliğinin en büyük masraf kalemleri olan yakıt ve operasyon verimliliğine katkıda bulunacağı için büyük önem taşıdığını kaydeden Ebam Uluslararası Nakliyat Genel Müdürü Ahmet Mutlubaş, “Hem lastiklerine hem de lastik yönetimine güvendiğimiz TP Endüstriyel Lastikler firması ile çalışmaktan çok mutluyuz. Lastik yönetimi toplamda en büyük masraf kalemimiz olmamasına rağmen en büyük gider kalemi olan yakıt ve operasyon verimliliğine katkı sağlıyor. Buna ayırdığımız zaman verimlilik anlamında bize dezavantaj yaratıyordu. Fakat bundan sonra lastikler ile alakalı bir operasyonel işlem olmayacağıdan ana işimize daha net konsantre olabileceğiz.” dedi.

TP Endüstriyel Lastikler Türkiye CEO’su Alp Günvaran ve Ebam Uluslararası Nakliyat Genel Müdürü Ahmet Mutlubaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz