Borusan’ın yenilikçi iş modeli eTA, Felis’ten ödüllerle döndü

1
2026

Borusan’ın yenilikçi iş modeli eTA, Türkiye’nin en etkili ve yaratıcı pazarlama projelerinin ödüllendirildiği Felis’te, “Dönüştüren Pazarlama Etkisi” bölümünde üç kategoride birincilik ödülünü aldı. Ayrıca bu yıl sadece altı bölüme verilen Büyük Ödül’den de bir tanesini kazandı.

Borusan Holding’in yenilikçi bir girişimi olan yeni nesil taşımacılık modeli eTA, Brand Week Istanbul kapsamında bu yıl 12’inci kez gerçekleşen MediaCat Felis Ödülleri’nde dört ödül kazanarak önemli bir başarıya imza attı.

eTA, “Dönüştüren Pazarlama Etkisi” bölümünde “Büyük Ödülü”nün sahibi olurken, “Dönüştüren Girişimler (B2B girişimler)”, “İnovatif Yaklaşım” ve “Pazarı Geliştirenler” kategorilerinde birinci oldu.

Dönüştüren Pazarlama Etkisi” bölümünde yarışmaya katılan eTA, farklı sektörlerin önde gelen ulusal ve uluslararası markaları ile yarıştı. Yarışmada var oldukları pazarı yeniden şekillendiren, tüketicinin tutum ve davranışlarını değiştiren, pazarın normlarını belirleyen pazarlama stratejileri değerlendirildi. Kamyoncularla KOBİ’leri bir araya getiren bir dijital taşımacılık platformu olarak eTA’nın büyük ödülü kazanmasında kamyoncular için geliştirdiği mobil uygulama, kamyoncunun dijitalleşmesi için yapılan pazarlama stratejisi, bu stratejiyi uygulamaya dökebilmesi ve başarılı iş sonuçlarının alınması etkili oldu.

Ödüller ile ilgili bir açıklama yapan eTA Pazarlama Müdürü Arzu Gözet şunları söyledi: Borusan’ın kurumsal girişimi eTA olarak, yük sahibi müşteriler ile yük taşıyan kamyon şoförleri için online platformlarda ‘Yeni Nesil Taşımacılık’ deneyimi sunuyoruz. Pazarlama stratejimiz doğrultusunda kullanıcılarımızın eTA deneyimini mükemmelleştirmek için devamlı takip ediyoruz. Yola çıkarken kullanıcılarımızın konvansiyonel iş yapış şekillerine olan bağlılıkları ve teknolojik yeniliklere olan önyargıları gibi zorluklar karşımıza çıkan en büyük engeldi. Bunu dijitalleşmeyi teşvik eden odaklı pazarlama aetkinliklerimiz ile birlikte aşmayı başardık. Şu ana kadar 40 bine yakın kamyoncu tarafından indirilen eTA Mobil Uygulaması ilk çıkış yılı olan 2015’e oranla altı kat büyüme sağladı. Bu büyümeyi sürdürerek, 2020 yılında Türkiye’deki tüm bireysel kamyoncuların, eTA mobil uygulamasını deneyimleyerek, en az bir kere eTA ile yük taşımasını hedefliyoruz.”

Felis Ödülleri, sektöründe stratejik bakışı, etkili yaratıcılığı ve hedeflenen kitleye olan etkisini ölçen anlayışıyla alanındaki en önemli yarışmalardan birisi olması özelliği ile önem taşıyor. Bu yıl 3 bin 385 başvuru alan organizasyon sektörde Türkiye’de alanında en fazla başvuru alan yarışması unvanını kazandı.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here