Blainville-sur-Orne’daki Renault Trucks, 100 operatörü işe alacak

0
157
Renault-Trucks-ze-blainville_01
Seri üretim elektrikli kamyon üreten ilk Avrupa tesisi olan Blainville-sur-Orne'deki Renault Trucks fabrikası, 2022 için 100 operatör alma planını açıkladı.

Faaliyetlerindeki olumlu büyüme bağlamında, seri üretim elektrikli kamyon üreten ilk Avrupa tesisi olan Blainville-sur-Orne’deki Renault Trucks fabrikası, 2022 için 100 operatör alma planını açıkladı. Elektrikli araçlara olan talep yoğunlaşırken, üretim kapasitesini şimdiden artıran fabrika, buna karşılık işgücünü de artırıyor.

Blainville-sur-Orne (Calvados) tesisindeki sürdürülebilir üretim seviyeleri, özellikle elektrikli araçlar alanında olumlu gelişme beklentileri ile birleştiğinde, Renault Trucks‘ı ek ve sürdürülebilir üretim işlerine yatırım yapmaya yönlendirdi.

Blainville-sur-Orne fabrikası, 2020’den beri orta hizmet tipi elektrikli kamyonların seri üretimini yapıyor. Fabrika, 2021 yılında, elektrikli araçlara yönelik artan talebe yanıt olarak, üretim tesislerini ve artan üretim kapasitesini pazardan gelen artan talebi karşılayacak şekilde uyarladı. Fabrika, yılda birkaç bin adet araç üretmeyi planlıyor.

Fabrika, geleceğin mobilitesinin zorluklarını karşılamak için 2022’de orta hizmet dizel ve elektrikli kamyon üretimi için kalıcı sözleşmeli 100 operatör alarak iş gücünü genişletiyor.

Bu 100 yeni çalışan, Normandiya üretim tesisinde kalıcı sözleşmeli 1.546 çalışana katılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here