Belediye Taşımacılığı Tema Günü ile IAA TRANSPORTATION

0
284
iaa-transportation-logo-2022
Alman Taşımacılık Şirketleri Birliği (Verband Deutscher Verkehrsunternehmen e.V., VDV) ile işbirliği içinde IAA Konferansı'nın bir parçası olarak "Belediye Taşımacılığı" önemli bir odak noktası olacak.

20-25 Eylül tarihleri arasında Hannover’deki IAA TRANSPORTATION; ticari araçlar, lojistik ve taşımacılık alanındaki trendleri ve yenilikleri sunacak. Yeni etkinlik kavramının önemli bir kısmı, IAA Konferansı‘nın bir parçası olan dört tema günü. Dördüncü tema günü “Belediye Taşımacılığı“, 23 Eylül’de Alman Taşımacılık Şirketleri Birliği (Verband Deutscher Verkehrsunternehmen e.V., VDV) ile işbirliği içinde gerçekleştirilecek.

Yerel toplu taşımada iklim-nötr hareketlilik, toplu taşımanın dijitalleştirilmesi, geleceğin yerel taşımacılığı için kentsel planlama kavramları ve 9 € bilet gibi konuları içeren belediye taşımacılığının çeşitli fırsatları ve zorlukları; açılış konuşmaları, panel konuşmaları veya gayrıresmi sohbetler gibi çeşitli formatlarda tartışılacak.

Tema günü, Otomotiv Endüstrisi Derneği (VDA) Başkanı Hildegard Müller ve Alman Taşımacılık Şirketleri Birliği (VDV) Başkanı Ingo Wortmann‘ın gayrıresmi sohbetiyle açılacak. Konuşmacılar arasında BVG CEO’su Eva Kreienkamp, Volvo Busses Almanya Genel Müdürü Gerd Schneider, Hamburg’daki trafik geliştirme belediye departmanı başkanı Dr Tina Wagner, Telekom MobilitySolutions CEO’su Dr Olga Nevska ve siyaset ve iş dünyasından birçok başka konuşmacı yer alacak.

VDV Genel Müdürü Oliver Wolff, Hannover’deki IAA TRANSPORTATION’daki ortak tema günüyle ilgili olarak “Mobilite sektörü kapsamlı bir dönüşüm sürecinin ortasında. Bu, tüm endüstrinin teknik, yapısal, organizasyonel ve ekonomik bileşenlerini etkiliyor. Bu nedenle, artık bireysel taşımacılık modlarında ayrı düşünmek yerine, ağ bağlantılı ve işbirlikçi bir şekilde düşünmek her zamankinden daha önemli. Otomotiv sektörü ve toplu taşıma, dijitalleşme ve otomasyon alanında ortak, uygulanabilir iş modelleri geliştirmeli. Yıkıcı ve küresel piyasa katılımcılarına karşı kendimizi koruyabilmek için ‘Alman malı’ güçlü tekliflere ihtiyacımız var.” dedi.

VDA Genel Müdürü Jürgen Mindel ise IAA TRANSPORTATION’daki ortak tema günüyle ilgili olarak şunları söyledi: “VDV’nin ‘Belediye Taşımacılığı’ temalı güne sponsor olmayı kabul etmesinden dolayı çok mutluyuz. IAA TRANSPORTATION’daki tema günleri ile tüm sektörde bizi ilgilendiren fırsatları ve zorlukları ortaklaşa tartışmak istiyoruz. Toplu taşıma da dönüşümün ortasında. Dolayısıyla siyaset, endüstri ve taşımacılık dernekleri tartışabilir ve çözüm ve fikir alışverişinde bulunabilir. Bireysel tema günleri, böylece, nakliye ve lojistik endüstrisinde gelecekteki diyalog için önemli bir düşünce kuruluşu haline gelecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz