Azerbaycan’a Karsan Jest+

0
953

Geliştirdiği toplu taşıma sistemleriyle şehirlere modern çözümler sunan Karsan, yurtdışı teslimatlarına devam ediyor. 2017’yi yurtdışına yayılma yılı ilan eden ve başta İtalya olmak üzere Avrupa’nın çeşitli ülkelerine ihracat gerçekleştiren Karsan, son ihracatını Azerbaycan’a yaptı. Azerbaycan’ın Sumgayıt şehrine teslim edilen 26 adet Jest +, Sumgayıt hatlarında çalışmaya başladı.

Geçen yıl Dominik Cumhuriyeti’nden İtalya’ya, Romanya’dan Yunanistan’a kadar dünyanın birçok ülkesine ihracat yapan Karsan, yurtdışı satışlarına devam ediyor. Kuruluşunun 50’nci yılını geride bırakan ve Bursa’da yer alan iki fabrikasında çağın hareketlilik ihtiyaçlarına uygun modern toplu taşıma ve ticari taşıt üretimi gerçekleştiren Karsan, son olarak Azerbaycan’a ihracat gerçekleştirdi. 2017 yılında yurtdışı açılımı gerçekleştiren ve bu yönde teslimatlarını sürdüren Karsan, son olarak Azerbaycan’ın Sumgayıt kentine 26 adet Jest + teslim etti.

Karsan, son olarak Azerbaycan’ın Sumgayıt şehrine 26 adet Jest + teslim etti.

9 ayda 75 milyon dolar ihracat

İtalya, Almanya, Fransa ve İspanya olmak üzere Avrupa’da ve dünyanın birçok ülkesine araç satışı gerçekleştiren Karsan, bu yılın ilk dokuz ayında 75 milyon Dolar’dan fazla ihracat hacmi yarattı. Karsan Jest+, alçak tabanı, biniş ve iniş hızını artıran geniş ve basamaksız yolcu kapısı, rampa sistemi, ferah iç mekânı, panoramik camları ve ilave birçok özelliği ile tüm bireylere konforlu ulaşım olanağı sağlıyor. Euro 5 motoru ve 6 ileri oranlı şanzımanıyla yüksek performans ve yakıt ekonomisi sağlayan Karsan Jest+, sessiz ve çalışkan yapısıyla da en iyi verimin elde edilmesine yardımcı oluyor. Hesaplı bakım maliyetleriyle de rekabette avantaj sağlayan Jest+, düşük dönüş yarıçapıyla kentiçinde sıkışık trafikte bile en zor manevraların üstesinden geliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here