Audi’den elektrikli sörf tahtası: Audi e-foil

0
750
audi_e_tron_sailing_garda_efoil_2
Elektrikli sörf tahtası Audi e-foil, 6.7 Hp güç üreten elektrikli motoruyla su üzerinde saatte 45 kilometre hıza çıkabiliyor.

Audi mühendisleri tarafından geliştirilen ve markanın elektrikli otomobillerin geleceğine dair bir öngörüsü de olan elektrikli sörf tahtası Audi e-foil, 6.7 bg güç üreten elektrikli motoruyla su üzerinde saatte 45 kilometre hıza çıkabiliyor.  

Son zamanlarda sörfçüler arasında popüler hale gelen elektrikli sörf tahtası, şimdi de Audi mühendisliğiyle yeniden tasarlandı. Markanın e-tron adıyla geliştirdiği elektrikli araç teknolojisi için de gelecek stratejisi olarak seçtiği aerodinamizm, sürdürülebilirlik ve verimlilik ile Audi’nin geleneksel hafiflik yaklaşımı Ultra’yı buluşturan Audi e-foil, şimdilik prototip olarak bir adet üretildi. Markanın amacı ise, birkaç yıl içinde isteyen Audi sahiplerinin test edebileceği miktarlarda üretim adedini hayata geçirmek.

audi_e_tron_sailing_garda_efoil_3
Karbon lifle guclendirilmis polimer (CFRP) ile üretilen Audi e-foil, 1.7 metre uzunluğunda.

Karbon lifle guclendirilmis polimer (CFRP) ile üretilen Audi e-foil, 1.7 metre uzunluğunda. Hızı sörfçünün elinde bulunan bir uzaktan kumanda ile ayarlanabilen sörf tahtasının elektrikli motoru maksimum 6.7 BG (5kW) güç üretiyor. Saatte azami 45 kilometre hıza çıkabilen Audi e-foil’in bataryası 1 saat kullanılabiliyor.

audi-e_tron_sailing_garda_efoil_10_header
Saatte azami 45 kilometre hıza çıkabilen Audi e-foil’in bataryası 1 saat kullanılabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here