ASCENDUM Makina, Marble İzmir Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’na katıldı

0
29
ASCENDUM Makina
ASCENDUM Makina, 17-20 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Marble İzmir Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nda güçlü makinaları ile yer aldı.

Doğaltaş ve mermer sektörünün ileri gelen firmaları 17-20 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Marble İzmir Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nda buluştu. Doğal taş sektörünün dünyadaki önemli fuarları arasında gösterilen organizasyonda 1014 firma yerini aldı. Blok mermer alanında farklı türlerde 1500’e yakın blok doğal taş sergilendi. Bu yıl 29’uncusu düzenlenen fuarda, mermer ocaklarında fark yaratan katma değeriyle ASCENDUM Makina’nın standı ve Volvo İş Makinaları bu yıl da ilgi odağı oldu.

Volvo’dan yeni nesil ekskavatör

Fuar boyunca kalabalık bir ekiple ziyaretçilerini ağırlayan ASCENDUM Makina’ya ilgi oldukça yüksek olurken, stantta birçok sektörde fark yaratan ve verimliliği artırmak için tasarlanan Volvo iş makinaları sergilendi. En çok ilgiyi ise maden, doğaltaş, inşaat, yol yapımı, kamu hizmetleri, taş ocakçılığı ve agregalardan tarım ve çevre düzenlemesine kadar en zorlu uygulamalar için benzersiz çözümler sunan yeni 50 tonluk paletli ekskavatör Volvo EC500 gördü.

Volvo EC500’ün operatörlerin işlerini daha konforlu, daha hızlı, daha kolay ve daha güvenli bir şekilde tamamlamalarına yardımcı olduğunu söyleyen ASCENDUM Makina CEO’su Tolga Polat, fuarda lansmanı yapılan bu yeni ürünün sektöre birçok yenilik getirdiğini söylüyor: “Volvo EC500, yüksek çözünürlüklü yardımcı pilot ekranı, 360 derecelik kamerası, ısıtmalı-soğutmalı operatör koltuğu, daha düşük devirde daha yüksek güç üreten Volvo motor, elektro hidrolik sistem, anahtarsız motor çalıştırma, kablolu ve kablosuz akıllı telefon şarjı, yeni çalışma modu anahtarı gibi özellikleri ile ön plana çıkıyor.

ASCENDUM Makina CEO'su Tolga Polat
ASCENDUM Makina CEO’su Tolga Polat

Güçlü çözümleriyle Ascendum Makina liderliği bırakmıyor

Mermer sektöründeki öncü rolünü 29. Marble İzmir Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nda gözler önüne seren ASCENDUM Makina, aynı zamanda mermer için özel olarak geliştirilen Volvo L220H Block Handler lastikli yükleyiciyi ve fark yaratan özellikleriyle sektörün yıldızı olan Metso LT106 mobil kırıcıyı tanıttı. Volvo L220H’ın güçlü motor, ikinci nesil OptiShift sayesinde yüzde 15’e kadar daha fazla yakıt verimliliği sağladığını belirten Polat, ürünün diğer özelliklerinden şöyle bahsetti: “Volvo L220H lastikli yükleyicimiz, yeni tasarlanan ‘Block Handler’ paketiyle satışa sunuluyor. 1500 kg’lık arka ağırlığı sayesinde daha büyük mermer bloklarının kaldırılmasına olanak sağlıyor. Aynı zamanda tersinir fan özelliğiyle en tozlu ortamlarda bile motor performansını üst seviye çıkarıyor.

Marble 2024’ün bir diğer gözde ürünü olan Metso LT106, kompakt boyutları ve paletler üzerinde hareket kabiliyeti ile şantiye içinde nakliye ve ilk kurulum maliyetlerinden tasarruf sağlıyor. Metso LT106’ın taş ocaklarının performansını en üst seviyeye çıkardığını vurgulayan Polat, performans ve tasarrufun bir arada olduğunu söyleyerek, “Metso LT106, motor yerleşimi ve kompozit volan muhafazaları gibi yeni tasarım özellikleri ve geniş servis platformları ile işletim maliyetlerini azaltırken mümkün olan en yüksek değeri yaratıyor.” dedi.

Müşterilerimiz sürdürülebilirliğe önem veriyor

Marble İzmir Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nı da değerlendiren Polat, fuarın sektör açısından önemine dair şunları söyledi: “Fuar bizim için çok iyi geçti. Yeni ürünlerimizi sektöre kazandırmaktan dolayı çok mutluyuz. Bize ilgi gösteren tüm ziyaretçilerimize teşekkür ederiz.ASCENDUM Makina’nın sektörde bu kadar güçlü olmasının altında yatan en önemli sebeplerden birinin orijinal yedek parça temini ve tecrübeli satış sonrası hizmet olduğunu vurgulayan Polat, gerçekleştirdikleri tüm hizmetleri ziyaretçilere aktardıklarını belirterek: “Biliyoruz ki müşterilerimiz uzun vadeli yatırımlara ve sürdürülebilirliğe önem veriyor. Biz de tüm ziyaretçilerimize Orijinal Volvo Yedek Parçaları ve Satış Sonrası Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgiler vererek operasyonlarını nasıl kesintisiz bir şekilde sürdürmelerine destek olduğumuzu aktardık. Gelecek sene tekrardan görüşmek üzere.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz