ARÜS-DER Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi

0
1366
ARÜS-DER Başkanı Burhan Fırat

Araç ve Araç Üstü Ekipman ve İş Makinaları Üreticileri Birliği Derneği’nin 8’inci Olağan Genel Kurulu Toplantısı 20 Nisan 2018 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi. Hali hazırda başkanlık görevini yürüten Burhan Fırat, açık oylamaya katılan tüm üyelerin oyları ile tekrar başkan seçildi.

Ankara Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde Zafer Çağlayan Salonu’nda gerçekleşen genel kurula ilgi oldukça fazlaydı. Burhan Fırat’ın listesinde Türkiye araç üstü ekipman sektörünün önde gelen firmalarının yöneticileri görev alacak.  

Oluşturulan çalışma gruplarının yanı sıra Makine İmalat Sanayi Dernekleri Federasyonu (MAKFED)’nda derneği temsil edecek delegeler de genel kurulda belirlendi.

Derneğin dördüncü kez başkanlığına seçilen Burhan Fırat; “Herkesi dün olduğu gibi bugün de kucaklayan bir anlayışla, çok daha sinerjik bir tempoda, hep beraber daha ileriye yürüyeceğiz. Çünkü bugün, dünden daha fazla birliğe ve dayanışmaya ihtiyacımız olan gündür. Bu gerçekten hareketle; birimiz hepimiz hepimiz Türkiyemiz için çalışacağız. Gösterdiğiniz güvene ve verdiğiniz desteğe çok teşekkür ediyorum.” dedi.

ARÜS-DER’in yeni yönetim kurulu asil üyelerini Burhan Fırat (Profimak Mak. Oto. San. ve Tic. A.Ş.), Musa Ertunç (Karba Oto Mak. San. ve Tic. Mim. Müh. Hiz. Ltd. Şti.), Yaşar Kılıç (Koluman Motorlu Araç A.Ş.), Hüseyin Nar (Asmaksan Tic. Ltd. Şti.), Ahmet Orhun Özkan (Otokoç Oto Tic. San. A.Ş.) oluştururken, yedek üyeler Filip Minisyan (Efe End. ve Tic. A.Ş.), Yusuf Tursun (Uzmanlar Plat. Hid. Mak. Müh. Oto. San. ve Tic. Ltd. Şti.), Kenan Çelik (Kademe Atık Tek. San. A.Ş.), E. Mustafa Çayır (Nurmak Araç Üs. Ekp. Mak. Oto. San.. Tic. Ltd. Şti.), Veli Yağcı (Star Yağcılar Dam. Dor. Ş. Oto. D/Ç. İnş. Nak. San. ve Tic. Ltd. Şti.) isimlerinden oluşuyor. ARÜS-DER Denetim Kurulu Asil Üyeleri arasında Mustafa Özçelik (Özçelikler Hid. Sil. San. ve Tic. Ltd. Şti.), Ulvi Taşkın (Tisan Hiz. Araç. San. tic. Ltd. Şti.), İsa Tecim (Volkan İtf.Mlz. San. Tic. Ltd. Şti.); yedek üyeler arasında ise Yılmaz Doağn (Ahmet Doğan Tank İml. San. Tic. Ltd. Şti.), M. Salih Beriş (Beriş Mak. Araçüstü Ekip. San.), Faruk Yılmaz (Paragon Sav. San. Mak. Telm. Tur. Enj. San. Dış Tic. A.Ş.) bulunuyor. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz