Ford Trucks, Beton Fuarı’nda yeni hafifletilmiş mikserini ve inşaat serisindeki yeniliklerini tanıttı

0
1394

Ford Trucks, inşaat sektörünün buluşma merkezi olan ve bu yıl 25-28 Nisan’da İzmir Fuar Merkezi’nde 10’uncu kez düzenlenen Beton İzmir 2018 Hazır Beton, Çimento, Agrega, İnşaat Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı’nda Ford Trucks 3533M yeni 6×4 hafif mikser, 4142P pompa, ağır inşaat şartları için tasarlanmış 4142XD damper ve 1842T çekici araçlarını sergiledi.

Ford Trucks inşaat serisi

Ford Trucks’ın damper, mikser, ağır inşaat ve beton pompası tipi araçların aralarında bulunduğu yeni modelleri, hafriyattan hazır betona sektörün her alanını kapsayan bir çeşitlilik sunuyor. Genişleyen ürün yelpazesi ile farklı üstyapılara uyum sağlayan Ford Trucks inşaat serisi, 2250 saate varan akıllı bakım aralığı ile işletme maliyetlerinde önemli iyileşmeler vaat ediyor. Ford Trucks inşaat serisi, şantiyelerin zorlu çalışma şartlarında 2150 Nm’ye varan yüksek tork ile yokuşları tırmanırken; 400 KW gücündeki motor freni ile yokuşları güvenle iniyor. Daha zorlu şartlar içinse istek üzerine sunulan 600 KW gücündeki Intarder seçeneği ile toplam 1000 KW’lık frenleme gücü sayesinde rampa ve yokuşlarda en ağır yükler güvenli bir şekilde yol alabiliyor.

Yeni Ford Trucks inşaat serisindeki diğer önemli bir özellik ise ‘otomatik şanzıman’ seçeneği. Ağır şantiye ortamları için en uygun şekilde tasarlanan otomatik şanzıman, sürücülere sunduğu Off-road ve Rocking (Beşik Hareketi) modları ile her türlü kullanım şartında sürücülerin sorunsuz ilerlemesini sağlıyor. Yüzde 22’lik dönüş açısı iyileştirmesi ile dar şantiye şartlarında yapılacak manevra sayısı önemli oranda azaltılarak verimin artması sağlanıyor.

Ford Trucks yeni ağır inşaat serisi

Ford Trucks yeni 4142XD inşaat aracı ile en zor inşaat ve şantiye şartlarında yüksek dayanıklılık sunuyor. Zorlu zeminlerde sürüşü kolaylaştıran 13 R 22.5 lastik, uzun ömürlü çift diskli kavrama, güçlendirilmiş arka süspansiyon sistemi, yakıt tankı koruyucu ve istek üzerine sunulan karter koruyucu ile Ford Trucks 4142XD, yüksek sağlamlık sunuyor. Geliştirme süreci ve testleri zorlu şantiye şartlarında tamamlanan 4142XD, en zorlu koşullarda sağlamlığı ve yüksek performansı ile beğeni topluyor.

Ford Trucks, yeni hafifletilmiş mikserlerini müşterileri ile buluşturuyor

Ford Trucks, inşaat sektöründe hazır beton taşımacılığına hizmet eden 3542M, 4142M, 3542P ve 4142P araçlarına ek olarak şimdi de 9 litrelik motor, kauçuk süspansiyon, disk fren ve 8 ton ön dingil sığası ile 6×4 ve 8×4 hafifletilmiş mikser araçlarıyla sektörün ihtiyaçlarına karşılık veriyor. Ford Trucks, ürün yelpazesine 9 litre 330 beygir gücündeki motor, disk fren ve kauçuk süspansiyon ile ultra hafif 6×4 talebini karşılayacak 3533M ve 8×4 3233M aracını ekleyerek, 980 kg’ye kadar hafifletilmiş yeni mikser serisini müşterilerin beğenisine sundu. Yüksek darbe sönümleme ve esneklik sunan kauçuk süspansiyon, kolay bakım ve parça değişimi sayesinde aracın serviste geçirdiği süreyi kısaltarak verimi en yüksek seviyeye taşıyor. Ağırlık avantajı ile daha az seferde daha çok iş yapacak hafif mikser serisi, müşteriye her konuda avantaj sağlayacak.

Ford Trucks’ın mevcut 3542M ve 4142M mikser modelleri ise standart disk fren uygulamasının yanında farklı kullanım alanlarına yönelik şanzıman tipleri ve kabin modülleri ile kişiselleştirilebiliyor. 9 m3 ile 12 m3 üstyapıya uygun mikserler, ağır inşaat kullanımına hizmet eden 10 mm’lik 500 MPa dayanımlı şasi ve opsiyonel kauçuk süspansiyon ile hafiflik ve gücü bir arada sunuyor. Ayrıca opsiyonel 12 ileri otomatik şanzıman seçeneği ile arazi şartlarına uygun kullanım modları mikser serisinde göze çarpan özellikler arasında yer alıyor.

Ford Trucks, 420 beygir gücündeki 13 litrelik motordan güç alan beton pompası araçlarında da müşterilerine farklı seçenekler sunuyor. 6×4 3542P aracı 4500 mm dingil mesafesi ile sunulurken, 8×4 4142P araçlarında 5100 mm ve 6000 mm dingil mesafesi seçenekleri ile 42 ve 47 m’lik beton pompası üstyapısı uygulamasına olanak sağlanıyor.

Ford Trucks, ağır ticaride güçleniyor

Ford Trucks, son 10 yılda yaptığı yeni ürün ve motor teknolojisi yatırımları, tesis altyapı yatırımları, sunduğu hizmetleri ve müşteri beklentilerine yönelik ürün geliştirme gücü ile pazar payını iki katına çıkardı. Geçen yıl Türkiye’de inşaat sınıfında yüzde 33, toplam pazarda ise yüzde 27.7 pazar payına ulaşan Ford Trucks, müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda ürün yatırımlarına devam ediyor. Ağır çalışma şartlarına uygun olarak geliştirilen kamyonları, hafifletilmiş mikseri ve zorlu şantiye şartlarına uygun olarak üretilen çekileri ile pazarın ihtiyaçlarını karşılayan Ford Trucks, başarısının bir göstergesi olarak yeni havalimanı inşaatı, Kuzey Marmara Otoyolu ve Çanakkale Köprüsü gibi Türkiye’nin dev projelerinde yaklaşık bin adet kamyonuyla yer alıyor.

Tüm faaliyetlerini “Her Yükte Birlikte” sloganıyla yürüten Ford Trucks, dünya pazarlarındaki büyümesine de hızla devam ediyor. Ortadoğu, Afrika, Rusya ve Türk Cumhuriyetleri’nin ardından büyümesini Avrupa’nın farklı ülkelerinde gerçekleştirdiği bayi açılışlarıyla devam ettiren Ford Trucks, geçen yıl uluslararası pazarlarda satışlarını yüzde 50 arttırdı. Ford Trucks, 2020 itibariyle toplam 50 ülkede var olma ve ürettiği üç araçtan birini ihraç etme hedefliyle küresel büyüme planlarını yürütüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here