Anlık trafik ve yol bilgisi açıkhava LED ekranlarda

0
462

LOOK!screens markası ile Türkiye’nin en geniş dijital açıkhava reklam ağına sahip olan Sistem 9, Yandex ile güncel yol ve trafik bilgilerini LED ekranlarına yansıtma konusunda işbirliği yaptı. Buna göre, İstanbul ve İzmir’in önemli meydan, cadde ve AVM duvarlarında yer alan dev LED ekranlarına bakan milyonlar, her yerleşkeye özel olarak hazırlanan yol ve trafik bilgilerini gün içinde anlık durumlara göre alabilecek.

Sistem 9 olarak Açıkhava mecraları için oluşturdukları LOOK!screens markasıyla 15 şehirde hizmet verdiklerini hatırlatan Sistem 9 Pazarlama Müdürü Harun Akol, “LOOK!screens markamızla, 15 şehirde 50’den fazla dijital megalight, 150’ye yakın dijital clp, 5 dev LED ekran ile hizmet veriyoruz. Bunlara ek olarak ilk çıkış noktamız olan kuaför ve berberlerde bin 700’e yakın indoor LCD ile Türkiye’nin en geniş dijital ağına sahibiz.” dedi.

Sistem 9 Pazarlama Müdürü Harun Akol: “İstanbul ve İzmir’de Açıkhava’daki dijital ekranlarımıza yol ve trafik bilgilerini yansıtacağız

Trafik ve yol bilgisi paylaşımı noktasında alanının öndere Yandex ile işbirliğine gittiklerini hatırlatan Harun Akol, şu bilgiyi verdi: “İşbirliği kapsamında ilk ayakta trafiğin yoğun olarak yaşandığı İstanbul ve İzmir’de Açıkhava’daki dijital ekranlarımıza yol ve trafik bilgilerini yansıtacağız. Yolda olan veya yola çıkan insanlar, açıkhavadaki dijital ekranlarımıza bakarak, gidecekleri yöndeki trafik durumunu öğrenip, o noktaya ulaşma sürelerini de öğrenecek. Böylece, güzergâhlarını anlık değişen bu bilgilere göre rahatlıkla değiştirebilecek.”

Yandex Pazarlama Müdürü Mehmet Yıldırım: “Anlık trafik verisini 25 farklı Açıkhava noktasında vermek bizim için çok değerli bir hizmet

Yandex Navigasyon olarak en güncel yol durumu bilgileriyle her gün milyonlarca kullanıcının hayatını kolaylaştırdıklarını belirten Yandex Pazarlama Müdürü Mehmet Yıldırım ise şunları söyledi: “İstanbul gibi trafiğin ve nüfusun yoğun olduğu şehirlerde, insanlar haftada ortalama 12-14 saatlerini yolda geçiriyorlar. Trafik ekosisteminin önemli bir parçası olarak, bu geniş zaman aralığında kullanıcıya fayda sağlayacak hizmetler sunmak istiyoruz. Sistem 9 ile işbirliğimiz sayesinde elimizdeki değerli trafik verisini, farklı platformlara taşıma ve kullanıcılar için yeni değerler yaratma fırsatı buluyoruz. Navigasyon altyapımızla sağladığımız anlık, en doğru trafik verisini, İstanbul ve İzmir’de 25 farklı Açıkhava noktasında veriyor olmak bizim için çok değerli bir hizmet.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here