LIQUI MOLY’den yeni yağ kılavuzu

0
629

Günümüzde yağlar artık çoktandır, genelgeçer kayganlaştırıcı maddeler olmaktan çıkıp tam kullanıldığı motora uyması gereken, bir tür sıvı yedek parça haline geldi. Ama mevcut tonla yağ spesifikasyonu, onay ve marka keşmekeşi arasında doğru seçeneği bulmak hiç kolay değil. Alman motor yağı ve katkısı uzmanı LIQUI MOLY’nin www.liqui-moly.com adresindeki yeni yağ kılavuzu bu konuda hemen imdada yetişiyor.

LIQUI MOLY Genel Müdürü Günter Hiermaier, “Yağ kılavuzu, web sitemizin en sevilen bölümü. Burada her gün beş bin kullanıcı, doğru yağı arıyor. Bunlar arasında hem atölye ustaları hem de sürücüler var.” diyor. Birkaç tıklatmayla marka, model ve motor bilgilerini seçip hemen doğru motor yağlarının listesini elde edilebiliyor. Günümüzde her motor yağı aynı olmadığından, bu çok önemli. Yanlış motor yağını doldurmak, tıpkı araca uymayan bir yedek parça takmak gibi. Bunun sonuçları, garantinin geçersiz hale gelmesinden daha çabuk aşınmaya, motor sorunlarından ciddi motor hasarlarına kadar uzanabiliyor.

Ama yağ kılavuzunun yapabildikleri bundan ibaret değil. Ayrıca doğru şanzıman yağlarını, fren sıvılarını, antifrizleri, direksiyon hidrolik sıvılarını ve diğer işletim sıvılarını da gösteriyor. Üstelik sadece otomobiller için değil, aynı zamanda motosikletler, antika arabalar, SUV araçlar, iş makineleri, tarım makineleri ve tekneler için de. Yeni sürüm, önceki sürüme kıyasla daha sezgisel kullanıma uygun. Ayrıca, arka planda da bazı özellikler daha iyi hale getirildi ve veritabanı güncelleştirildi. Kılavuz artık yaklaşık 80 bin farklı aracı kapsıyor. Markalar, Abarth’ın A’sından Çin markası ZX’in Z’sine kadar uzanıyor.

Günter Hiermaier, “Yağ kılavuzumuzun özellikle kullanışlı olmasının nedenlerinden biri de sadece motor yağlarıyla sınırlı olmaması ve bütün bu sıvıların ürün yelpazemizde yer alması. LIQUI MOLY’nin benzersiz taraflarından biri de otomotiv kimyasallarına yönelik bu kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip olması.” diyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here