Anadolu Motor, Bursa Tarım Fuarı’nda iki yeni ürününü tanıttı

0
1355
Renault Trucks

Anadolu Grubu şirketlerinden Anadolu Motor, Türkiye’de 2018 yılının ilk çeyreğinde üretmeye başlayacağı Landini traktör ve otomatik şanzımanlı Antrac çapa makinesini Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda çiftçilerle buluşturdu.

Anadolu Motor, tarım sektörünün en büyük buluşma noktalarından Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda üretim yelpazesine kattığı iki yeni ürününün tanıtımını gerçekleştirdi.

Anadolu Motor, halen distribütörlüğünü yaptığı Landini traktörlerinin üreticisi Argo Tractors ile aldığı yatırım ortaklığı kararı sonrasında üretime başlayacağı Landini Globe serisinin tanıtımını 11 Ekim tarihinde Uluslararası Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda gerçekleştirdi. 50 – 75 HP üç silindire sahip, Türkiye toprak şartları kullanımında en verimli, beş modelden oluşan yeni Landini Globe serisi dünyada sadece Anadolu Motor’un Şekerpınar’daki tesislerinde üretilecek.

Anadolu Motor’un fuarda tanıtımını gerçekleştirdiği bir diğer ürünü ise patenti kendine ait olan Antrac smart çapa makinesi oldu. Anadolu Motor’un ar-ge ekibi tarafından tasarlanan ve geliştirilen Antrac Smart, sahip olduğu otomatik vites sayesinde çapa yaparken vites değiştirme ihtiyacını ortadan kaldırıyor, kendi vitesini toprak şartlarına göre ayarlayabiliyor. Ürün az yakıt tüketimi ile maliyet, kolay kullanımı sayesinde de zaman ve emek tasarrufu sağlıyor.

Traktör üretiminde hedef ihracat

Anadolu Motor Genel Müdürü Serkan Eriş; ”İtalya’nın yaklaşık 135 yıllık tecrübeye sahip Landini traktör üreticisi Argo Tractors ile üretim konusunda aldığımız işbirliği kararıyla ülkemize yatırım getirmekten, ekonomimize ve çiftçimize katkı sağlamaktan dolayı büyük memnuniyet duyuyoruz.” dedi.

Serkan Eriş, üretecekleri yeni modellerin yanı sıra, hali hazırda Anadolu Motor’un ürün yelpazesinde bulunan Powerfarm, 5H, Rex serilerini de 2018 yılının ikinci yarısından itibaren yerlileştirmeyi hedeflediklerini açıkladı. Üretimin yanında Anadolu Motor’un halen satışını gerçekleştirdiği diğer Landini modellerin de ithalatına devam edeceklerini belirten Serkan Eriş, yerli üretim sayesinde Anadolu Motor olarak traktör pazarında beş yıl içinde ilk üç oyuncudan biri olmayı hedeflediklerini söyledi. Serkan Eriş; ”Üretimini yapacağımız Landini Globe serisini dünyada sadece Türkiye’de Anadolu Motor olarak biz üreteceğiz. Bu da bize bu modelin dünya ülkelerine ihracatını yapmamıza fırsat sunacak.” dedi.

Anadolu Motor Genel Müdürü Serkan Eriş

Tarımda kolay çapalama dönemi

Antrac Smart çapa makinesinin de Türkiye’de yenilikçi bir ürün olarak rakipsiz olduğunu belirten Serkan Eriş; Ürünümüz teknik özellikleri sayesinde kullanıcıların hayatını çok kolaylaştıracak, öyle ki bu ürün sayesinde çiftçilerimiz artık çapalama işini çok kolay yapabilecekler.şeklinde konuştu.

Fuar süresince ürün yelpazesinde bulunan halen satış ve distribütörlüğünü yaptığı tüm Landini model bahçe ve tarla traktörlerini de katılımcılarla buluşturan Anadolu Motor, ayrıca Antor motor, motopomp gibi kendi ürettiği ürünlerin yanı sıra 30 yıldır distribütörü olduğu Honda Güç Ürünleri yelpazesindeki jeneratör, çapa makinesi, çim traktörü, çit biçme, üfleme, tırpan makinelerini de sergiledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz